PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Akocomment i nie tylko



Ret44
22-04-2008, 14:51
Witam

Mam problem z działaniem komponentu Akocomment na Joomli 1.5. Komponent razem z botem zostały poprawnie zainstalowane i aktywowane. Mimo to gdy wpisze w artykule {moscomment} komentarze się nie wyświetlają (samo {moscomment} pojawia się w artykule).

Co może powodować ten błąd?

Z góry dziękuje za pomoc.

motyl12
22-04-2008, 17:30
Szczerze mówiąc nie polecam Ako, bo trzeba znać się na kodzie css ;)

Gorąco polecam JoomlaComment, chociaż nie wiem czy działa na Joomlę! 1.5.x

Używam ten komponent na Joomla! 1.0.12 i jestem bardzo zadowolony. To jedyny komponent z komentarzami, który mogę uruchomić ;)

Można go poszukać na:
http://joomlacode.org/gf/project/joomagecomment/

Pozdrawiam!!

Ret44
23-04-2008, 01:18
Próbowałem zainstalować jommlacomment, ale pojawił się przy tym inny kłopot.

Otóż odinstalowałem Akocomment, a następnie chciałem zainstalować jc. Gdy wybrałem paczkę i kliknąłem na "wczytaj plik & instaluj" serwer na chwilę się zamyślił po czym zwrócił błąd 500. Po chwili strona znowu działała, ale modułu nie mogłem zainstalować ponownie bo ciągle zgłasza komunikat:
Komponent Instaluj: Inny komponent używa już tego katalogu: "/home/accounts_t/tomekk/public_html/joomla/components/com_comment"

Odnoszę wrażenie, że instalacja poprzednim razem została przerwana, w jaki sposób mogę usunąć resztki nie dokończonej instalacji? (Próba usunięcia powyższego katalogu nic nie dała)

zwiastun
23-04-2008, 01:23
Jeśli nie możesz usunąć resztek przez FTP pozostaje Ci
a) zainstalowanie komponentu JoomlaXplorer, którym można sobie poradzić w takich sytuacjach
b) prośba do administratora, by posprzątał

A w ogóle, najlepiej uciekać z takich serwerów. Ciągle będą kłopoty!

Ret44
24-04-2008, 09:47
Tyle że pliki udało mi sio usunąć, a mimo to błąd dalej się pojawia. Może jakieś dane zdarzyły się już zapisać w bazie?

Ret44
29-04-2008, 01:08
Ok, odkryłem że tylko ten komponent (joomlacomment) nie chciał się instalować. Ale każdy inny komponent, nawet jeśli poprawnie się go zainstaluje nie chce wyświetlać komentarzy. Co może być tutaj problemem?

zwiastun
29-04-2008, 02:16
Zwykle trzeba jeszcze zainstalować i opublikować jakiś dodatek (plugin, bota)

Ret44
29-04-2008, 22:09
Boty także były zainstalowane i opublikowane, a komentarzy dalej nie widać.

zwiastun
29-04-2008, 23:20
To tak jak byś stwierdził, że innym się instaluje i działa, a Tobie nie chce!
A raczej jest tak, że chcesz skorzystać z czegoś, co albo w Joomla 1.5 nie działa w ogóle, albo wymaga trybu zgodności wstecznej, którego nie włączyłeś

kurtz
29-04-2008, 23:31
Odnoszę wrażenie, że instalacja poprzednim razem została przerwana, w jaki sposób mogę usunąć resztki nie dokończonej instalacji? (Próba usunięcia powyższego katalogu nic nie dała)spróbuj zmienić prawa dostępu do katalogu na 644 lub 444 jeśli zmiana praw nic nie da, wymuś na kliencie ftp, pokazywanie ukrytych plików, może tam coś siedzi. jak się znajdzie - usuń plik a potem katalog / folder.

Ret44
30-04-2008, 00:04
To tak jak byś stwierdził, że innym się instaluje i działa, a Tobie nie chce!
A raczej jest tak, że chcesz skorzystać z czegoś, co albo w Joomla 1.5 nie działa w ogóle, albo wymaga trybu zgodności wstecznej, którego nie włączyłeś

Zainstalowałem yvComment, zdaje się komponent robiony pod 1.5. Też niedziała. Poza tym tryb zgodności wstecznej (jeśli mowa o System - Legacy) włączony jest cały czas.