PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny błąd , nie wyświetla się rejestracja



joker666pl1
22-04-2008, 20:04
jak w temacie :/
wrzucilem wszytskie pliczki na serwer (pliki cms'a z waszej strony)
i jak wpisuje adres instalacji to pokazuje mi sie (patrz obrazek ponizej):
czemu mam usunac katalog instalacji skoro dopiero chce zainstalowac :| ???


http://images32.fotosik.pl/226/90f2bbcc9cadf17cmed.jpg

motyl12
22-04-2008, 21:34
Po zainstalowaniu za KAŻDYM RAZEM trzeba usunąć katalog instalacyjny w ramach bezpieczeństwa.

Jeżeli zainstalowałeś już Joomlę!, to musisz wejść w FTP (do takich rzeczy polecam Total Commandera) i wykasować ten katalog instalacyjny. Trzeba koniecznie to zrobić, bo nic nie będzie działać ;)

kurtz
22-04-2008, 22:35
a coś więcej o serwerze ??

waderski
23-04-2008, 09:36
Jeżeli jest to kolejna próba instalacji Joomli to prawdopodobnie w MySQL została baza danych po poprzedniej instalacji. Usuń starą bazę i zacznij jeszcze raz.
To tylko sugestia bo niewiele danych podałeś.

crazyluki
23-04-2008, 10:12
a ja tylko odeślę do joomli 1.0 - jest łatwiejsza na początek, jest do niej wiele opisów instalacji, krok po kroku. Na joomlę 1.5 można łatwo przejść w momencie gdy posiada się solidne podstawy, wiedzę o 1.0. zobacz na pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl - jest tam mnóstwo materiałów o instalacji joomla;)

kurtz
23-04-2008, 10:37
ech crazy, to nie jest problem we v. joomla. problemem jest to, że użyszkodnik łepmaster niedokońca wie co robi. już niejednokrotnie klepałem w klawisze, że zanim coś się zainstaluje, najsamprzód poczytaj. ale nie ... niajsamprzód instaluje a potem czyta. a na sam konie z trwogą i obłędem w oczach przekonuje, że jego racja najmojsza ... i weź się człowieku nie wku**wiaj jak 3 posty pod rząd to samo pytanie dotyczące tych samych 3 problemów, tylko napisane przez innego łepmastera superadmina.

tu se kolega zainstalował joomla! a potem instalował se jeszcze jedną, i nie ważny dla niego jak wół komunikat na sttronie. masa bajerów we firefoxie [dziw bierze ze to jeszcze działa i CPU ma połera zeby to przetrybić]...

off topic.

moja propozycja jest taka : ignorować pytania, na które odpowiedzi już padły. Ignorancja jest wystarczającą mobilizacją, żeby poczytać. z resztą, niejeden z was ma spis treści "pod sobą".

ostatnio nawet zauważylem jak zwiastun klepnął komuś odpowiedz [naprowadzajacą] z tymi jego linkami w podpisie, a kolo pyta ... czyli co proponujesz ??? no ku**wa krew mnie zalewa.

Peace Brothers

crazyluki
23-04-2008, 11:16
jest to jakaś opcja. albo ustalić jeden tekst który wklejamy takiemu łepmasterowi:) tylko trzeba się z inkosem umówić zeby nikt forum nie spamował:)
:)
zwiastun od początku mówił żeby olewać takie pytania:)

kurtz
23-04-2008, 11:20
zwiastun od początku mówił żeby olewać takie pytania:) - to po co pisać ? ktoś pyta "czy jest moziwość", odpowiadam "jest" ! i to jest odpowiedź na pytanie. wszysko inne można znaleźć tam, gdzie szukać powinno się. Tam gdzie jest początek wszystkiego www.joomla.pl (http://www.joomla.pl) i tam gdzie siłą rzeczy być trzeba czyli www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl)

w przeciwnym przypadku ludzie nie nauczą sie , że jet to forum o problemach a nie wyszukiwarka dla prózniaków. owszem można przymknąć oko - "na nowego". raz albo dwa. nie więcej.

Tam przy zakładaniu nowego topiku jest z automatu komunikat o regulaminie. ja na miejscu zwiastuna dodałbym jeszcze dwie linijki o materiałach wsparcia.

każdą złamaną regulaminowo wiadomość olewać i tyle. ile można o tym samym, ja się pytam ??!!

inkos
23-04-2008, 11:44
Jak już mnie wywołaliście to nie ma sprawy. Umówmy się tylko na jakie posty nie reagujemy. Bo te nieregulaminowe to... większość z pytań początkujących. Czy mają to być odwieczne problemy z krzakami, wybór wlasciwej wersji po raz enty ale tylko wtedy kiedy nie ma pełnych informacji o konfiguracji itp.

A może inna propozycja: Wzorem innych for stwórzmy w dziale o 1.0.x i 1.5.x kategorię "Przedszkole" ;) i tam niech wszyscy początkujacy umieszczają takie pytania. Wtedy inne kategorie nie będą tak zaśmiecone pytaniami o podstawy.

Icek_klezmer: Popieram pomysł z wpisem w edytorze - może te 2 linijki więcej "uchronią nas" przed kolejnymi tymi samymi pytaniami o podstawy.

Jeszcze inny pomysł to wzorem joomla.org plik który przed zadaniem pytania umieszcza się u siebie na serwerze. W formularzu opisuje problem a na dole z automatu są wszystkie potrzebne dane. Jak dogrzebię się do postu na joomla.org to podepne linka tutaj.

kurtz
23-04-2008, 11:50
Bo te nieregulaminowe to... większość z pytań początkujących. no nie zawsze. kilka razy spotkalem sie, ze ktos ma "zdrowo" ponad 50 postó i pyta czy istnieje komponent. no rzesz ... celowo monitor stoi dalej niz posiadam możliwosc wycięgnięcia ręców.

nie ma co robić przedszkola. ignorować słowa KODOWANIE, KRZAKI, NIE MOGE ZAINSTALOWAC KOMPONENTU, POLSKIE ZAPLECZE, POLSKI PANEL, POLSKIE TŁUMACZENIE, KIEDY ??

to na początek.

crazyluki
23-04-2008, 11:55
co do pytania czy istnieje komponent - te pytania często są denne. ale zdarzają się perełki - nie należy o tym zapominać. jest także za zrobieniem czarnej listy słów po których nie odpowiadamy na pytania. Trzeba wszędzie faq zaktualizować ( na pomoc.joomla.pl) o przerobione i poprawione tematy na forum. widziałem ostatnio kolesia 90postów który pytał o instalację joomli;/
posty nie do końca o czymś świadczą:)
to co chłopaki? w sumie - jestem za rozwiązaniem inkosa:)

kurtz
23-04-2008, 12:16
jasne, że zdarzają się pytania ciekawe ... ale nie prozaiczne a tych jest na masę.

ja nie wiem, ja tam olewam próżniactwo.

inkos
23-04-2008, 12:40
Podsumowanie:
1. Ignorujemy posty które są według słów kluczowych (a nie mają w treści czegoś oryginalnego) wymienionych przez Icka_klezmera.
2. Zgłaszamy propozycję dla Zwiastuna aby umieścił kilka linijek więcej tekstu w edytorze.
3. Aktualizacja faq - dobry pomysł.
4. Jak na razie rezygnujemy z "Przedszkola".
5. Kwestia tego formularza http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=428&t=272481 zostaje do rozstrzygniecia w przyszłości.

kurtz
23-04-2008, 12:42
deal!

crazyluki
23-04-2008, 12:47
concord!
tylko jak zajmiemy się tym faq ? trzeba by na temat każdego ze słów kluczowych zrobić jakiś artykuł. trzeba by się za to solidnie zabrać, za każdym razem patrząc przez pryzmat dwóch joomli 1.0. i 1.5.
może któryś z Was założy temat w którym będziemy dopisywać propozycje do faq. Poza tym trzeba sprawdzać co z tych propozycji znajduje się już w zasobach polskiej joomli i ew poprawiać, modyfikować zmieniać i publikować w jednym miejscu.
ja po 16 maja moge po kilka artykułów dodawać:)
do tego czasu - matura - raczej średnio z czasem:)
pozdrawiam

waderski
23-04-2008, 13:49
Po pierwsze Joomla ma najlepszą z wszystkich cms-ów pomoc po polsku ale...
parę rzeczy zniechęca początkujących np. wyszukiwarka (zbyt prosta) często wyświetla się kilkadziesiąt stron tematów z których trafny jest ten na stronie 64. Jeżeli chcę znaleźć słowo moduł to wyświetli mi tematy z każdą odmiana tego słowa nawet jak zaznaczę "dokładne wyrażenie".

Po drugie paru rzeczy w pomocy nie znajdziemy, szczególnie tych związanych z panelem administracyjnym, który zbyt ergonomiczny to niestety nie jest.

Po trzecie opcja na forum "SZUKAJ" ma kłuć w oczy i skłaniać do skorzystania z niej nim napisze się posta, kolor jej chociaż zmienić na czerwony.

A po czwarte, co jest pocieszające, zawsze istnieje efekt nasycenia tzn. po udzieleniu kilku podobnych odpowiedzi znalezienie ich i skorzystanie z pomocy staje się tak łatwe, że nie ma już potrzeby pytania.

A regulaminów to z zasady prawie nikt nie czyta...

Pozdrawiam