PDA

Zobacz pełną wersję : Język polski strony frontowej nie działa :(



0fmymind
22-04-2008, 22:39
Witam!
Mam hosting na http://cba.pl i zainstalowałem tam joomlę 1.5.x.
Napisałem x bo instalowałem kilka wersji Joomli, a dlaczego to za chwilę.

Więc zainstalowałem tą joomlę i chciałem zrobić sobie język polski. Przez panel administracyjny joomli się nie udało ani języka admina ani języka strony frontowej, kiedy ładuję paczkę z językiem ściągniętą ze strony: http://joomla.pl wyskakuje mi błąd (taki akurat z wersji 1.5 rc):
WARNFS_ERR02
Unable to find install package.

W innych wersjach jest nieco inna wersja 1 części komunikatu.

Dlaczego tak się robi? Przy instalacji wszystko robię dobrze.

PS: Język admina działał mi poprawnie gdy wgrałem polski język do odpowiedzniego folderu przez FTP.

A kiedy wgrywam przez FTP język strony frontowej i w panelu admina zmieniam język na polski i tak nie działa. :( Pomocy!!

Może to wina hostingu? Piszcie też jaki wy macie hosting (najlepiej Ci co maja darmowy hosting).

inkos
22-04-2008, 23:25
O Joomla 1.5. RC już powinniśmy powoli zapominać bo to jest wersja Relase Candidate a nie pełna/stabilna czyli najnowsza 1.5.2.

0fmymind
22-04-2008, 23:28
Wiem wiem, tylko nie działało na żadnej z poprzednich czyli najpierw była 1.5.2, póżniej 1.5.1 i teraz ta :) Dzięki za szybką odpowiedź :) A ty masz jakiś hosting?

inkos
23-04-2008, 00:10
Widzę że masz opanowane chodzenie tyłem do przodu. :) Od kiedy zamiast rozwijać się zwijamy? ;) Jak coś nie działa na najnowszej to masz mniejsze szanse iż zadziała na starszej o jeden numerek. A że to Joomla 1.5.x w której jeszcze różne rzeczy mogą nas zadziwić to już inna bajka. :)

A co do hostingu. Tylko usługi komercyjne żadnych "dziwnych" darmowych albo "prawie darmowych" czyli serwerów za złotówkę. Nie za tani (nie da się go zapłacić za rok sms-em za 9zł netto) ale bardzo dobry nie tylko pod Joomla. Opisany juz w innych poprzednich moich postach więc po raz kolejny nie będę robił reklamy bo widzę iż pytasz o darmowe propozycje.

0fmymind
23-04-2008, 00:31
Ale na pewno nie jedna osoba ma joomlę 1.5.x i darmowy hosting.
Ja mam 14 no prawie 15 lat i chcę zrobić stronę klasy (tzn. zmienić stary system czyli nudne e107 na joomlę), a klasa się tego domaga :) Potrzebowałbym hosting chociaż 0,5 GB miejsca na stronę, ale szukałem w http://google.pl i coś nie mogę nic znależć :( a dla strony klasy chyba nie warto wydawać kasy :D co innego gdybym miał konto w banku to bym wykorzystał google adsense.

0fmymind
23-04-2008, 11:28
Znalazłem inny i całkiem niezły hosting, gdzie safe mode jest na OFF tylko wyświetlanie błędów jest na OFF a powinno być na ON, ale to da się chyba w pliku .htaccess zrobić :D
Servis to http://funpic.de - po niemiecku ale da się coś zrobić (uczę się niemieckiego ale stamtąd ani jednego wyrazu nie znałem :D)

Mam do dyspozycji:
2500MB powierzchni dyskowej
chyba tylko 1 bazę Mysql i 1 domenę bez żadnych subdomen :)

no i coś tam jeszcze, a jak chcecie więcej to na odnośnik wyżej klknąć i na takie światełka później :P

No a wady to reklama na pół ekranu ale tylko za pierwszym razem wyskakuje

Tylko znowu mam problem bo Joomla 1.5.x i tak nie działa, a w Joomli 1.0.x nie mam polskich znaków.

A i jeszcze jedno :) czy FileZilla to dobry program do przesyłania (FTP) czy może lepiej Total Commander'a używać?

crazyluki
24-04-2008, 22:05
hosting jest nie ważny. bynajmniej mnie ta kwestia nie obchodzi. weź wgraj ręcznie spolszczenie do joomli 1.5.x ( nie używając instalatora).
1. pliki frontu należy wgrać do public_html/language/pl-PL/ ( tutaj pliki)
2. pliki admina należy wgrać do public_html/administrator/language/pl-PL/ (tutaj pliki).
3. potem wejdź w ustawienia języków i wybierz język PL jako domyślny i używany

Tak wgrane spolszczenie musi działać z joomlą 1.5.1 i wyższą. Zobacz czy na pewno korzystasz z najnowszej joomli.

Na przyszłość używaj forumowej szukajki.

0fmymind
25-04-2008, 13:25
Tak to ja robiłem :) a ten temat nie potrzebnie przez moja glupote :D ja myślałem że jak spolszczenie bedzie dzialac to np. main menu zmieni sie na "moje menu" czy cos takiego a tutaj sam sobie musze pozmieniac :) ale juz wszystko okej

zwiastun
25-04-2008, 21:52
Tak chętnie sobie wszystkiego nie zmieniaj, bo zmienisz za dużo.
Ale możesz sobie pozmieniać np. nazwy modułów, nazwy dodatków

0fmymind
26-04-2008, 23:24
No wiem wiem :) ja nie jestem jakimś początkującym :p już troszkę stron się porobiło i wiem mniej więcej co pozmieniać

PS: Już wiem jak rozwiązać problem z błędem podczas wczytywania paczek z plikami itp.

Należy pozmieniać CHMODy plików bo instalator ich nie sprawdza. Jakich folderów to niech się tym zajmą najlepiej zwiastun i ci co się na tym znają.
Ja zmieniełem admin/components i kilka folderów z katalogu głównego. CHMODy ustawcie na 644, ale lepiej nie ustawiajcie tak jak ja bo to może osłabić ochronę serwisu. Ja jeszcze nie publikuję strony i poczekam aż napiszecie które foldery pozmieniać

Edytowane: W których folderach chmody pozmieniac :)

crazyluki
27-04-2008, 10:55
w tych tylko i wyłącznie w których każe joomla. jak coś zmieniałeś i nie wiesz które pliki powinny mieć jakie chmody zobacz w swoją joomlę w zakładkę system - informacja o systemie. Tam jest możliwość sprawdzenia czy wszystkie wymagane foldery mają odpowiednie uprawnienia. Radzę nie nadawać beztrosko chmodu 777 ponieważ osłabi to zabezpieczenia strony. Poczytajcie w częstych pytaniach na pomoc.joomla.pl o zabezpieczaniu stronki - może Wam się to przydać:)