PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja komponentów



k-rzysiek
24-04-2008, 20:22
Witam, mam pewien problem z instalacją komponentów w joomli 1.0.13(pobrana z joomla.pl). Otóż gdy chcę zainstalować pakiet poprzez wskazanie folderu w "installers/Components" wyskakuje mi komunikat:

Upload component - Failed
Failed to create directory".../components/com_zoom/

Komunikat ten występuje nie tylko przy instalacji tego składnika, ale też przy innych.

Od razu można pomyśleć- "no tak, znowu te atrybuty", ale raczej na pewno nie jest to przez to, gdyż zmieniłem atrybuty tego folderu i także przy instalacji komponentu widnieje napis :

media/Writeable
administrator/components/Writeable
components/Writeable
images/stories/Writeable

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?


Edit:
Instalacja joomli odbyła się poprawnie, w teście przed instalacyjnym miałem tylko jeden błąd dotyczący wyświetlania błędów przez server...

PHP Version: 4.3.10
Database Version: 4.0.26'-Max'-log
Joomla! Version: Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC

crazyluki
24-04-2008, 20:23
tak, ja Ci pomogę - użyj szukaj na forum. Informacje znajdziesz te także w regulaminie forum. Pomocy możesz szukać na pomoc.joomla.pl
Proszę całą społeczność PCJ o nie udzielanie innych odpowiedzi temu delikwentowi.

k-rzysiek
24-04-2008, 20:36
Myślisz że piszę tematy tak sobie wogóle nie szukając odpowiedzi?
Szukałem trochę rozwiązania tego problemu i jakoś nie znalazłem.
Miałem nadzieję że mogę liczyć na pomoc, od głównego forum joomla, jednak chyba się myliłem...

Jak tak mnie już krytykujesz to mógłbyś to jakoś uzasadnić, np. podając link do jakiegoś tematu na forum który by odpowiadał na moje pytanie.

crazyluki
24-04-2008, 20:39
jak już tak piszesz to ja także się rozpiszę.
1. Przeczytałeś regulamin forum? Uzupełnij post o wymagane informacje.
2. Temat wielokrotnie powtarzany - wpisz w wyszukiawarkę frazę " Failed to create directory".../components/".
3. Następnie wróć i uznaj wyższość wyszukiwarki forumowej.

k-rzysiek
24-04-2008, 21:41
Zrobiłem to co mówisz-wpisałem "Failed to create directory" w wyszukiwarkę i przeszukałem wszystkie znalezione tematy. Niestety nie mogę nadal znaleźć tematu w którym byłoby napisane co trzeba zrobić. Mógłbyś podać link do takiego tematu, lub wytłumaczyć co zrobić w tym przypadku?

k-rzysiek
04-05-2008, 20:51
Dodałem wszystkie potrzebne informacje, mam nadzieję że wszystko ok. Teraz możecie mi pomóc?

crazyluki
04-05-2008, 20:55
gdzie jest serwer i czy safe mode jest wlaczony?

k-rzysiek
04-05-2008, 20:56
serwer od active24.pl wersja home, safe mode wyłączony