PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent zarządzania użytkownikami



dk0x
24-04-2008, 23:25
Witam. Poszukuję komponentu do joomli który by zarządzał użytkownikami. Chodzi o to by np. nowi użytkownicy wyświetlali się na liście (po uprzedniej mojej akceptacji) Nie chodzi mi tylko o nazwę użytkownika ale też o inne jego parametry, np foto. Zależy mi na tym żebym nie musiał wpisać tych danych o użytkowniku tylko wystarczyło zaakceptować a on pojawiałby się na liście. Liste rzecz jasna chcę umieścic na stronie.
Z góry dzięki za pomoc Pozdrawiam

inkos
24-04-2008, 23:45
Czyzby z Twojego opisu wynikalo iz potrzebujesz Community Builder? Jesli tak to poszukaj go na extensions.joomla.org. Jesli nie to pozostaje Ci tylko uzupelnienie swojego pytania o bardziej szczegolowe i zarazem potrzebne informacje.

dk0x
25-04-2008, 08:42
Konkretniej to zależy mi na tym żeby zrobić coś w stylu ogłoszeń.
Użytkownicy pisaliby ogłoszenia do konkretnej kategorii (z fotografią) a admin by potem akceptował.

inkos
25-04-2008, 08:54
Czyli w skrócie planujesz otworzyć konkurencję w postaci kolejnej naszej szkoły plus do tego coś jak fotka pl ewentualnie temu podobnego z tym iż wykonane na Joomla. Brawo. ;)

A jak potrzebujesz ogłoszeń to poszukaj jakiegoś komponentu który jest na extensions.joomla.org - po małej przebudowie i adaptacji będzie prawie jak znalazł.

dk0x
25-04-2008, 09:12
Czyli w skrócie planujesz otworzyć konkurencję w postaci kolejnej naszej szkoły plus do tego coś jak fotka pl ewentualnie temu podobnego z tym iż wykonane na Joomla. Brawo. ;)

A jak potrzebujesz ogłoszeń to poszukaj jakiegoś komponentu który jest na extensions.joomla.org - po małej przebudowie i adaptacji będzie prawie jak znalazł.

No w sumie można tak powiedzieć, tylko to ma być strona o całkiem innej tematyce. A piszę tutaj bo właśnie chcę żeby mi ktoś doradził jakiś dobry komponent, który mi się przyda.

Narazie ściągnąłem Classifieds GE 1.4-pl (http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,225/Itemid,58/) co o tym myślicie?

Jeszcz jedno, ściągnąłem Community Builder 1.1 i podczas instalacji (przez stronę administratora) wyskakuje:
Wczytywanie component - Wczytanie NIEUDANE Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML lub kodowanie pliku jest niepoprawne Wczytaj component - Niepowodzenie Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/strona/media/install_48118713e7aa9/cb_1_1_0/

crazyluki
25-04-2008, 10:08
dk0x: przeczytaj regulamin forum, uzupełnij post o brakujące informacje. Poszukaj na forum o błędzie tego typu.
zapomniałeś podać koło 5 ważnych informacji.

dk0x
25-04-2008, 10:36
dk0x: przeczytaj regulamin forum, uzupełnij post o brakujące informacje. Poszukaj na forum o błędzie tego typu.
zapomniałeś podać koło 5 ważnych informacji.

Konfiguracja serwera: PHP działa na: FreeBSD m120.home.net.pl 6.2-STABLE FreeBSD 6.2-STABLE #5: Thu Nov 22 14:17:08 CET 2007 greg@meritum.home.net.pl:/data/src/bsd63/sys/i386/compile/PAE i386 Wersja MySQL: 5.0.33-log Wersja PHP: 5.2.1 Serwer WWW: IdeaWebServer/v0.50 Interfejs serwera PHP: ucgi5 Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14
Istotne ustawienia PHP: RG Emulation (Emulacja Register Globals): WYŁ
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]: WYŁ Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]: WŁ. http://wiencepogrzebowe.pl/strona/images/tick.png Safe Mode [Tryb bezpieczny]: WYŁ http://wiencepogrzebowe.pl/strona/images/tick.png File Uploads [Wczytywanie plików]: WŁ. http://wiencepogrzebowe.pl/strona/images/tick.png Session auto start [Automatyczny start sesji]: WYŁ http://wiencepogrzebowe.pl/strona/images/tick.png Session save path [Ścieżka zapisu sesji]: /tmp Short Open Tags [Krótkie znaczniki]: WYŁ
_ADM_OUTPUT_BUFFERINGF: WYŁ
Open basedir [Katalog bazowy]: Brak Display Errors [Wyświetlaj błędy]: WŁ. Obsługa XML: Tak Obsługa Zlib: Tak Wyłączone funkcje: Brak

crazyluki
25-04-2008, 10:45
nie napisałeś jednakże skąd ściągnąłeś wersję joomli, jaką joomlę posiadasz i skąd ściągnąłeś Community Builder.
zobacz jakie kozackie wyszukiwanie dla Ciebie zrobiłem
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=B%C5%82%C4%85d%3A+W+pakiecie+instalacyjnym+-+brak+pliku+XML+lub+kodowanie+pliku+jest+niepopraw ne+site%3Ajoomla.pl&btnG=Szukaj+w+Google&lr=
pozdrawiam

dk0x
25-04-2008, 11:02
nie napisałeś jednakże skąd ściągnąłeś wersję joomli, jaką joomlę posiadasz i skąd ściągnąłeś Community Builder.
zobacz jakie kozackie wyszukiwanie dla Ciebie zrobiłem
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=B%C5%82%C4%85d%3A+W+pakiecie+instalacyjnym+-+brak+pliku+XML+lub+kodowanie+pliku+jest+niepopraw ne+site%3Ajoomla.pl&btnG=Szukaj+w+Google&lr=
pozdrawiam

joomla_1_0_13-pl z oryginalej strony joomli
CB ściągnąłem z extensions.joomla.org.

crazyluki
25-04-2008, 11:13
zainstaluj najnowszą wersję joomli 1.0.15 iso. Potem instaluj.
a tak na boku - w wynikach wyszukiwania które Ci podałem zobacz, jest wiele postów z dokładnie takim samym problemem jak Twój. Na pewno w niektórych jest wyjaśnione co musisz zrobić by zainstalować komponent poprawnie. Musisz zmienić kodowanie plików na takie by odpowiadało Twojej joomli. w pliku xml ( który także musisz przekonwertować w celu uzyskania odpowiedniego kodowania musisz zmienić także deklarację kodowania na odpowiednią. poszukaj w tych postach które Ci wysłałem. metoda rozwiązywania tego problemu jest prawie identyczna dla wszystkich komponentów.
pozdrawiam

dk0x
25-04-2008, 11:14
Ok problem rozwiązany. Masz może Community Builder w wersji PL?

crazyluki
25-04-2008, 11:17
mam. znalazłem na tym forum w dziale tłumaczenia;)
pozdrawiam:)

dk0x
25-04-2008, 11:47
Jeszcze takie pytanie dotyczące CB. W jaki sposób ustawić żeby każdy mógł oglądać profile na stronie? W konfiguracji w "profil użytkownika" prawo dostępu zaznaczyłem na everybody i dalej trzeba się zalogować zeby oglądać...

fooky
30-09-2008, 21:06
Czytam i czytam.., i ten sam błąd powtarza soie co chwila... ciągle ktoś kogoś gdzieś odsyła, gdzie trzeba czytać czytać ... a broda rośnie i garb się powieksza od siedzenia dan kompem...
Pomysł racjonalizatorski - Jesli magicy z tego forum znają rozwiazania, to moze łatwiej by było umieścić joomlę i komponenty do niej z tym samym kodowaniem...

Obok kolejna joomlę i kolejn ekompatybilne komponenty - np z innym kodowaniem.
Przepraszam, że marudzę... ale jak dotąd (2 dni szukam) i nadal nei wiem jak ominąc ten błąd...
Więc może niech ktoś od A do Z to opisze, albo może wypadało by jednak pogrupowac co z czym działa a z czym nie...
Wynik stanu obecnego, że pojawia sie wiele - wydawało by sie głupich pytań, i moderatorzy forum mają dosyć odpowiadania na te same pytania... a nowi adepci kung-fu joomla nadal nic nie wiedzą...
Ot, taka myśl...
Szukam dalej...

zwiastun
30-09-2008, 22:30
Masz rację! Rozważymy realizację Twoich życzeń. Podaj tylko, ile jesteś w stanie zapłacić. I jakimi możliwościami dysponujesz.

fooky
01-10-2008, 20:34
1. Zwiastun - jesli podjaleś się prowadzenia forum i strony o Joomla - brawa dla Ciebie i dzięki wielkie, bo wszyscy z tego korzystamy.
2. Jesli się tym zajmujesz i poświęcasz czas na odpowiadanei na forum (Ty i kilka wtajemniczonych osób) - jesteście bombardowani tymi samymi pytaniami - Problem w tym, ze forum się tak rozrosło, że nie sposób tu czasami coś znaleźć.
3. Skoro widać na tym przykładzie, że ludzie pytaja o to samo - oznacza to, że z dobraniem komponentów o tym samym kodowaniu jest problem.
4. Uważam, że rozwiazaniem problemu było by pogupowanie komponentów o tym samym kodowaniu - czyli działajacych ze sobą. Uważam także że stworzenie takiego rozwiązania, będzie mniej czasochłonne niż odpowiadanie na te same posty.
Dodatkowo - umożliwi wielu zdezorientowanym adeptom Joomla zrobić to, co mają w zamiarze. - Po to chyba cala strona Joomla.pl powstała - prawda?
Jesli uważasz, ze masz już dosyc i chcesz za to kasy - OK! Czas to też pieniądz. Czas, który spędzamy tłukąc głowami w mur.
Jeśli wspominasz o kasie - to rozważ stworzenie serwisu mega uporządkowanego i płatnego. Każdy ma szacunek do Twojego czasu równie wielki jak do własnego.
Jesli stworzysz taki serwis - chetnei z niego skorzystam.
Natpomiast jeśli uważasz, zę branie kasy za to jest niezgodne z kodeksem Jedi - co kłóci sie z Twoją uwagą o kasie... hmmm...
To może udostepnij gdzies link "donate this web site"... z pewnością parę groszy by na koncie wylądowało. A może reklama na stronie...?
A może zajmij się szkoleniami, albo usługami...
Ale jesli joomla.pl (stan faktyczny i obecny) jest za free i jest miejscem do rozwiazania problemów z Joomla... to może zamiast czytać, odpisywać i być przyczyną do odpisywania postów "o niczym"...
Może podaj link do rozwiązania... (?)
Bo wiem, że rozwiażanie jest, wiem, że Ty wiesz, wiem, że inni wiedzą... a ja nie wiem... i nie tylko ja.
...i bedą następni - to jest pewne.
(też kosz?)