PDA

Zobacz pełną wersję : strona glowna i tresci



Fyner
25-04-2008, 12:37
Joomla 1.5 - Moje pytanie jest nastepujace, czy istnieje mozliwosc aby wszelkie artykuly, newsy automatycznie pojawialy sie na stronie glownej i ilosc "tresci" na st byla automatycznie ustawiona do 5 (przykladowo), a nie zeby trzeba bylo za kazdym razem samemu ustawiac co ma sie juz nie wyswietlac na stronie startowej.

crazyluki
25-04-2008, 12:41
automatycznie na stronie głównej - nie , ale podczas tworzenia artykułu możesz to ustawić.
poza tym zapraszam do lektury artykułu na pomoc.joomla.pl odnośnie komponentu strona startowa ( dla joomli 1.0, ale występują olbrzymie analogie co do tego co chcesz zrobić).
joomla 1.5 jest dużo gorzej opisana niż 1.0. czy jest jakiś konkretny powód dla którego przesiadłeś się na 1.5 ?

Fyner
25-04-2008, 12:47
ze moge wybierac podczas pisani to wiem, tylko mialem nadzieje ze mozna to jakos zautomatyzowac :/

a co do przesiadania sie, to niestety, albo i stety dopiero zaczynam swoja "przygode" z joomla i zaczalem od 1.5

crazyluki
25-04-2008, 12:54
to jak zaczynasz, to radzę zacznij od 1.0. Uwierz mi - warto.
tutaj masz dokładny link do tych ustawień które musisz zmienić.
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/236/26/
przeczytaj uważnie Rozmieszczenie tekstów w blogu tam masz opisane jak ustawić by na stronie było tylko np 5 artykułów i zero innych linków. Możesz także wyłączyć paginację. uzyskasz dokładnie to o co prosiłeś.
pozdrawiam

Fyner
25-04-2008, 13:04
ok dzieki. niestety teraz to juz raczej troche "za pozno" bo zrobilem prawie caly serwis z grafa razem wzieta i teraz tylko "dopieszczam" szczegoly...

motyl12
25-04-2008, 17:28
To gratulacje i życzę powodzenia!! :)