PDA

Zobacz pełną wersję : Acajoom - polskie czcionki - pomocy!



malibda
25-04-2008, 13:08
Witam,
Acajoom działa, ale pokazują się krzaki. Czy ktoś wie gdzie znajdują się teksty w j. polskim z których korzysta Acajoom?
Na pewno nie jest to folder Language w komponencie (nawet usunęłam ten cały folder i nic się nie zmieniło!)
Pomocy!!!

motyl12
25-04-2008, 17:31
Trzeba po prostu zmienić trochę kod.
Nie wiem co to za komponent, ale powinno być coś takiego jak "zmiana języka". Trzeba tam wejść i pozmieniać krzaczki na polskie litery :]

Pozdrawiam

malibda
25-04-2008, 21:22
Fajnie, tylko w jakim pliku ma to zrobić? Właśnie w tym największy problem... że nie mogę tego pliku zlokalizować...

stone
25-04-2008, 21:35
A jakie to są krzaki konkretnie? (chodzi mi czy konflikt w kierunku iso czy utf) oraz czy występują one na stronie czy w mailingu?

Qbik
26-04-2008, 09:44
wystarczy poszukać

http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=17071

malibda
26-04-2008, 22:53
A jakie to są krzaki konkretnie? (chodzi mi czy konflikt w kierunku iso czy utf) oraz czy występują one na stronie czy w mailingu?
Są i prostokąty i inne, pewnie trzeba na utf8, ale przede wszystkim muszę wiedzieć który to plik.
Krzaki są i na stronie i na zapleczu (admin) i w mailingu...

malibda
26-04-2008, 23:01
wystarczy poszukać

http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=17071

He, he, dzięki, myślisz, że tam nie zaglądałam? Tylko, że u mnie Acajoom nie korzysta z pliku językowego... i za diabła nie mogę się zorientować z czego korzysta. Wcześniej próbowałam kilku komponentów, m.in. PHPList, Lettermann i możliwe, że dlatego korzysta z czegoś innego, ale straciłam już kilka dni na przeglądanie i poszukiwania i nic...... dlatego liczę na pomoc kogoś mędrszego w tej kwestii :c)

Qbik
27-04-2008, 11:20
korzysta z pliku językowego ale zapisanego w php i w folderze administrator/components/com_acajoom/language ;)

malibda
28-04-2008, 11:05
już pisałam, że u mnie nie korzysta z tego pliku - dla pewności usunęłam go z serwera i nic się nie zmieniło, j. polski jest nadal...

stone
28-04-2008, 22:29
Troszkę to dziwne bo raczej innej możliwości nie ma. Może dla pewności usuń cały katalog językowy i zobacz czy pokażą się błędy, a jak tak to jakiego pliku będą dotyczyć.
Tylko zrób kopie zapasową tych plików wcześniej ;)

Qbik
28-04-2008, 22:34
a pamięć podręczna i wczytanie ponowne strony nadal nic nie zmieniło?
dziwne

Jestem ciekaw jaki będzie efekt rady stone