PDA

Zobacz pełną wersję : W jakim pliku nagłówki Menu witryny, Sonda itd



Vesmir
27-04-2008, 00:47
Bardzo prosze o info w jakim pliku znajduje sie kod tych naglowków

Menu witryny / Sondy / Archiwum itd

Chcialbym tam cos zamieszac ale za nic nie moge znalezc ; )

pozdrawiam

joomla_1.0.13

crazyluki
27-04-2008, 10:00
ee? wiesz o czym piszesz? Tekst tych nagłówków możesz zmienić w panelu administracyjnym.Do jak to mówisz nagłówka możesz co najwyżej przypisać klasę css by coś zmienić,innych zmian nie polecam:)

Vesmir
27-04-2008, 12:41
O wlasnie powiedzmy ze chce im przypisac im inna klase css. Gdzie je znajde ; ) ?
Plik ktory jest odpowiedzialny za wyswietlanie tego tekstu.

crazyluki
27-04-2008, 14:11
w ustawieniach danego modułu możesz przypisać mu odpowiednią klasę css. poszukaj, a znajdziesz;)

Vesmir
27-04-2008, 15:58
Dziekuje za pomoc :eek: i tymsamym ponawiam pytanie i prosze o nia ponownie.

Ktory plik odpowiedzialny jest za wyswietlanie tych " naglowkow"

crazyluki
27-04-2008, 16:00
masz plik template.css, w nim tworzysz nową klase css dla danego modułu. następnie, przypisujesz ją do pozycji modułu i to koniec Twojej roboty.
o to Ci chodzi czy nie ?:)

Vesmir
27-04-2008, 16:32
mod_mainmenu.php

// open in parent window
$txt = '<a href="'. $mitem->link .'" class="'. $menuclass .'" '. $id .'>'. $mitem->name .'</a>';
break;
}

I to jest kawalek odpowiedzialny za wyswietlanie np. menu. A gdzie znajduje sie kawalek odpowiedzialny za wyswietlanie tych naglowkow np. Menu witryny

zwiastun
27-04-2008, 17:09
Bez względu na to, gdzie to jest, dopóki nie będziesz mieć podstawowej wiedzy o Joomla!, nie powinieneś tam zaglądać. A co dopiero modyfikować. A gdy już te podstawy mieć będziesz, ręczę, nie będziesz o to pytać!

Vesmir
27-04-2008, 17:50
Czyli genaralnie nie macie pojacie gdzie to jest , a jezeli tak jest to pisanie takich postow w tym temacie do niczego nie prowadzi - zbedny spam.

To co ja z tym zrobie i czy powinienem tam zagladac pozwolisz ze zdecyduje sam ; )

Pytanie nadal aktualne. Bardzo prosze zdradzic mi te straszne informacje ; )

zwiastun
27-04-2008, 22:29
Ależ decyduj, Twoja wola.
Masz pełną wolność w tej mierze.
Tak jak ja mam pełną wolność oceny sytuacji, czy pomagać komuś, kto nie ma podstawowej wiedzy o Joomla!, czy nawet o "kawałku" który go interesuje, a już chce się zabierać za modyfikacje kodu. To, że dzieci mają dostęp do zapałek, nie znaczy że należy im ułatwiać podpalanie.
Poza wszystkim: na pewno nie Ty wyznaczasz reguły zachowania na forum. Co najwyżej możesz się im podporządkować. Także niepisanym. Impertynencje na temat naszego pojęcia zachowaj dla siebie!

Vesmir
28-04-2008, 08:50
Kolejny spam ; ) dziekuje. Nie prosze o napisanie modyfkiacji nie prosze o napisanie template prosze o mala informacje. Wszystko juz mam zmieione tam gdzie chce nie moge tylko znalezc tego kawalka thats all. Nie rozumiem waszego podejscia - " Wiem, ale nie powiem "

Pytanie nadal aktualne.

crazyluki
28-04-2008, 09:20
przecież odpowiedź została już ze dwa razy udzielona...

Vesmir
28-04-2008, 10:52
Tak ? w takim razie serdecznie prosze napisac jeszcze raz.

crazyluki
28-04-2008, 11:05
masz plik template.css, w nim tworzysz nową klase css dla danego modułu. następnie, przypisujesz ją do pozycji modułu i to koniec Twojej roboty. poprzez css możesz zmodyfikować w sposób znaczący wygląd każdego modułu. Prawdę powiedziawszy nie wiem czego Ty tutaj nie rozumiesz...

Vesmir
28-04-2008, 11:25
Ja rozumiem i to wiem ale czy ja pytam o to jak zmodyfikowac modul przez css czy ja pytam jak zmodyfikowac ten naglówek ? Prosze przeczytaj moje pytanie i postaraj sie zrozumiec.

GDZIE nie jak , GDZIE znajduje sie, w jakim pliku znajduje sie kawalek odpowiedzialny za wyswietlanie tego tekstu. Tak jak w mod_mainmenu.php odpowiada za menu itd tak GDZIE jest kawalek / plik ktory odpowiada za wyswietlanie tych nagłowkow.

zwiastun
28-04-2008, 16:49
./includes/frontend.html.php
I mimo wszystko ponawiam sugestię: nie wiesz, jak działa, nie ruszaj. Bez ingerencji w skrypt można przypisać tytułom klasę (z przyrostkiem), można zdecydować, czy te nagłówki będą wyświetlane. Ale to Twój problem.

Vesmir
29-04-2008, 01:54
O mistrzu dzieki bardzo wlasnie tego szukalem , czemu wczesniej tego nie zauważyłem :confused: złosliwość rzeczy martwych.

THANK U