PDA

Zobacz pełną wersję : Brak strony frontowej



andrzej61
27-04-2008, 22:25
Zainstalowałem właśnie Joomle 1.5.3 i nie ma nic na frontowej. Daje planszę 404 pochodzącą z tej Joomli. Czym to się różni instalacja od 1.0.x ? Usunąłem katalog installation bo tak bywało że joomla nie daje frontowej wtedy. I nie wiem co się dzieje.

waderski
27-04-2008, 23:58
Ponieważ jesteś jak sądzę zaawansowanym użytkownikiem serii 1.0.x to raczej przy tym pozostań lub spróbuj zainstalować 1.5.2 (ewentualnie potem patch).
Joomla 1.5.x to na razie zabawa dla eksperymentatorów a 1.5.3 ma chyba trochę nieoczekiwanych błędów. Wsparcie w dodatkach też niewielkie choć na tym polu są widoczne zmiany na lepsze.
Nie wydaje mi się, że jako użytkownik forum mający 73 posty mogłeś coś zepsuć w banalnej instalacji więc zdecydowanie błąd w 1.5.3.
Pozdrawiam

Drusia
29-04-2008, 14:50
Witam, jestem nowym uzytkownikiem i to moje pierwsze kroki z Joomla. Mój wybór padł na instalacje oryginału ze strony www.joomlacode.org Joomla_1.5.3-Stable-Full_Package.
Po przejściu kroków instalacji przez przeglądarkę internetową, skopiowałam treść pliku configuration.php i wkleiłam do katalogu głównego, usunęłam katalog instalation i mam ten sam problem co kolega, pusta strona - www.rcdrusie.it.pl
a tak wogóle to dobrze zrobiłam, że na koncie FTP stworzyłam nowy katalog Joomla i dopiero tam wrzuciłam wszystkie pliki instalacyjne, czy to nie spowoduje koniecznosci innego wybierania adresu strony z urzyciem Joomla w któryms miejscu po / ? :o

crazyluki
29-04-2008, 15:10
1. stronę masz w katalogu /Joomla i adres strony powinien wyglądać http://www.rcdrusie.it.pl/Joomla/. Wyskakuje błąd http 500. Skoro to Twoje początki z joomlą polecam - joomlę 1.0.15 ze strony joomla.pl .Do joomla 1.0.x jest dużo więcej poradników. Poradniki są w mojej stopce w pierwszej linijce:)
pozdrawiam

Drusia
29-04-2008, 15:51
tak coś właśnie przeczuwałam, że przede wszystkim to źle zrobiłam tworząc ten katalog Joomla, usunełam wszystko z serwera i wrzucę jeszcze raz do głównego katalogu, jeśli prblem z widocznością będzie się powtarzał to nie pozostaje mi nic innego jak spróbować instalacji starszej wersji. Jednak wolałabym tą nowszą gdyż znajomy zaczął juz stronę w tej wersji a co dwie głowy to nie jedna :).

Drusia
29-04-2008, 16:09
No cóż, wyczyściłam, wrzuciłam na nowo do konta webmasterskiego przez FTP, przeprowadziłam instalację, sprawdziłam chmody, wkleiłam plik configuration.php z treścią podaną na końcu instalacji, usunęłam katalog instalation i jestem w punkcie wyjścia. Może ktoś mi pomoże. Idzie długi weekend, trochę czasu wreszcie na zrobienie czegoś a tu taka klapa na sam początek. Czytam i czytam i nie znajduje rozwiązania poza tym aby spróbować starszą wersję.

crazyluki
29-04-2008, 16:42
taak, najlepiej zacznij ze starszą wersją:) i sprawdź czy masz serwer kompatybilny z joomlą. jak sprawdzić i jak to ocenić - zapraszam na pomoc.joomla.pl:)
pozdrawiam