PDA

Zobacz pełną wersję : Joomba + PonyGalery - instalacja



jon02
27-04-2008, 21:47
Zainstalowałem Joomla Wersja 1.5.3, a następnie PonyGallery ML 2.5.0. Dodaję zdjęcia, wygląda, że w galerii mam załadowane zdjęcia.
Problem polega na tym, że galeria nie wyświetla się w Joomla. Przy wywołaniu komponentu func:default nic sięnie wyświetla. Sprawdziłem zmienna $ag_showgalleryhead w pliku config.ponygallery.php ma wartość 1 przed wywołaniem funkcji GalleryHeader();. W samej funkcji GalleryHeader() w pliku ponygallery.html.php jest global $ag_showgalleryhead, ale zmienna jest pusta!!!!!!:mad:
Czy ktoś wie o co chodzi ??

zwiastun
27-04-2008, 23:06
O owczy pęd! Bez rozeznania!
Dlaczego Joomla 1.5.3 a nie J! 1.0.15?
Czy Pony ML jest stworzona dla J! 1.5.3?

jon02
28-04-2008, 06:15
Dlaczego? Dlatego. Owczy? Barani.
Zapomniałem dodać, że zmienna $database, czy $Itemid zachowują się zupełnie normalnie!
Czy ktoś znający sięna PHP może to wytłumaczyć? Może
Pójdziemy w ewolucji do przodu zamiast zastanawiać się dlaczego? po co? i zejdziemy z drzewa, zapalimy ogień i będziemy mieli Pony ML dla J! 1.5.3.
Dzięki za pomoc.

crazyluki
28-04-2008, 09:28
to gadaj z Twórcami komponentu żeby to zmienili. My nic nie pomożemy. I wcale nie uważam że siedzę na drzewie używając joomli 1.0.15. Wypraszam sobie.

jon02
28-04-2008, 17:19
Bez urazy, chodziło mi o szukanie rozwiązania, a nie czekanie aż ktoś rozwiąże je za mnie.

Poszukuję kogoś mądrzejszego ode mnie w PHP w kwestii globali.

zwiastun
28-04-2008, 18:07
Nie o urazę chodzi, ale o dziwne oczekiwanie, że ktoś (kto?) będzie dostosowywał do Joomla 1.5 setki komponentów, modułów, botów. Poza autorami nikt tego raczej nie zrobi.
A owczy pęd to wybieranie programu bez względu na to, czego Ci potrzeba i co ten program tak naprawdę oferuje.
Oczywiście, że J 1.5.x jest przyszłością, ale nie wszyscy muszą się przesiadać z fiata na volvo, skoro fiatem wszędzie się dojedzie, choć trochę wolniej (przepisy i tak nie pozwalają na szybciej!)