PDA

Zobacz pełną wersję : MisterEstate - problem jeszcze raz



miron_68
28-04-2008, 03:35
Mam problem z wgrywaniem do galerii komponentu MisterEstate.
Przeczytalem wszystkie posty temu poświęcone.

Probowalem na Joomli 1.0.15 i 1.5 (na tej wogole sie nie instaluje, wiec nie ma sprawy).
Wgrywalem i ME 1.0.3 i 1.1.0. W wersji 1.0.3 nie wyświetlały się dodawane zdjęcia za pomocą strony. Komponent nie widzi tez wgranych przez ftp (problem juz opisywany). Zamienialem proponowany przez kogos plik systemu i ... nic.
W wersji 1.1.0 odmawia wgrania pliku. Sprawdzalem juz wersje polsko i angielskojezyczne. Stracilem na to juz 2 dni.
Zalezy mi na przetestowaniu komponentu na localhoscie. Na moim nie chodzi.

Moze ktos mi podpowie jak rozwiazac problem. Przeciez inni z tego korzystaja.

Mirek :confused:

bracki
05-06-2008, 11:56
Muszę powiedzieć, że u mnie nie ma problemu z MisterEstate na Joomli 1.0.15 wszystko ładnie działa. A ustawiłeś "Maks. rozmiar obrazka" na większy niż standardowy oraz "Maks. rozmiar zdjęcia" na np. 10(max)?

Massa
29-05-2009, 11:22
Nauczyłem sie na pamięć wszystkich postów a galeria dalej nie dodaje mi obrazków.
Zmieniłem katalog, max rozmiar obrazka, max. wielkość zdjęcia, prawa do katalogów i... nic. Okno GalleryManager nadal puste.
Jeżeli ktoś znalazł ktoś rozwiązanie to proszę o pomoc.
Najbardziej podobał mi sie post "samo się naprawiło" - ale ile trzeba czekać? :)

Robert1724
29-05-2009, 13:38
Nauczyłem sie na pamięć wszystkich postów a galeria dalej nie dodaje mi obrazków.
Zmieniłem katalog, max rozmiar obrazka, max. wielkość zdjęcia, prawa do katalogów i... nic. Okno GalleryManager nadal puste.
Jeżeli ktoś znalazł ktoś rozwiązanie to proszę o pomoc.
Najbardziej podobał mi sie post "samo się naprawiło" - ale ile trzeba czekać? :)

ciesze się > Massa że moje wiadomości Ci się "podobają"...:rolleyes:

walczyłem z ME 1,5 i powtarzający się problem z galerią rozwiązałem poprzez okrojenie funkcji dla dodającego ofertę, bardzo zmniejszyłem wielkość zdjęć do dodania (poniżej 1Mb), usunołem niektóre funkcje które (wielkość zdjęcia - format itd.) tak aby zmniejszyć czas który poświeca osoba na dodanie oferty... sprawdź czy masz ustawiony czas utrzymania sesji, przez przeglądarkę .... u mnie to wystarczyło... Innym rozwiązaniem jest drugi sposób, oddzielić możliwość dodawania zdjęć podczas dodawania oferty, pozostawić to jako drugi eatp... czemu tak ? ponieważ jak sie zapisze ofertę to ona bez zdjęć jest już w rejestrze, a drugi etap polega na otwarciu oferty i dodaniu zdjęć...

zauważyłem jak klient na słabego neta... i lubi dużo pisać.. to zrywa my poodczas dodawania zdjęć w menadrzeże galeriii .... i znika cała treść którą wcześniej przez pół godziny pisał... widziałem kiedyś ofertę od gościa której treść po wydruku zajmował 3 strony A4 !!!!! :eek:

są magiki na świecie i niestety ME jest zadużo moim zdaniem rozbudowany... na ludzką głupotę...

Roberto

Massa
01-06-2009, 11:22
Dzięki za pomoc, faktycznie pomogło wgranie wersji 1.1 w miejsce 1.03. Gdzieś doczytałem że paczka z 1.03 jest skopana i to by się zgadzało.
Szukam jeszcze odpowiedzi na kolejne pytanie. W artykułach jest możliwość wyświetlenia ikonki z linkiem PRINT, EMAIL i PDF. A w ofertach konkretnych nieruchomości tylko EMAIL (jako ustawienie komponentu->konfiguracja->obiekty). Czy można "dołożyc jeszcze "PRINT"?