PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja joomla krok 1



Carol
28-04-2008, 22:03
Witam.
Wrzuciłem sobie na serwer joomle jednak nie wiem co dokładnie mam wpisać w pierwszym kroku instalacji. Może ktoś podać jakis przykład
Po kolei co w każdym trzeba wpisać nie znam sie na tym za bardzo dlatego prosze o pomoc. To moja pierwsza instalacja.
Nazwa hosta
Nazwa użytkownika MySQL
Hasło użytkownika MySQL
Nazwa bazy danych MySQL
Przyrostek nazw tabel w bazie MySQL
Do kazdego z tych nie wiem co wpisać login do FTP: benatynki.za.pl

zwiastun
28-04-2008, 22:05
No, bez przesady. Jeszcze raz poradnik na temat instalacji Ci napisać?
Adresy w mojej stopce!

kurtz
28-04-2008, 22:28
zanim zaczniesz coś instalować, zmień prawa dostępu do plików i folderów. poczytaj też o środowisku, w którym Joomla! egzystuje.

ten serwer ... no cóż... dużo tam czerwonego

http://img403.imageshack.us/img403/5593/screenun0.th.png (http://img403.imageshack.us/my.php?image=screenun0.png)

inkos
28-04-2008, 23:09
Czy ja już mam dzisiaj jakieś zwidy czy dobrze zauważyłem iz chcesz "to" zainstalować u siebie: "Wersja: 1.0.11+Admin-pl [09.09.2006]..." Jak to miło wspomnieć coś o czym wszyscy powinni już dawno zapomnieć i zaglądać tam tylko z racji sentymentu i uszanowania starszych. :)

A swoją drogą serwer za bardzo czerwony jak na Joomla. Jeśli możesz poszukaj innego a unikniesz wielu problemów.

Dylek
28-04-2008, 23:48
Zadziwiajace jest to, ze ludzie potrafia wydac kupe kasy na ****************************y, a zaluja wydac 50 zl ROCZNIE na serwer, gdzie ominie ich kupa klopotow, nie straca czasu ani swego ani uzytkownikow forum, ktorzy musza odpowiadac na bzdurne problemy... A wystarczy przeczytac wymagania Joomli - tam wszystko jest napisane, co serwer ma miec, a czego nie miec.

Carol
29-04-2008, 07:42
Miałem juz swój serwer i uważam ze to zbędny wydatek miałem serwer na nazwa.pl wiec nie mów mi że szkoda mi na serwer bo za niego płaciłem 360zł

kurtz
29-04-2008, 08:23
czegoś nie kumam. miałem serwer, płaciłem, używałem i pytam jakie dane mam wstawić do formularza instalatora.

może faktycznie nazwa.pl dla strony statycznej nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. jednak cms, wymagający baz danych, innych skryptów, wymaga środowiska nieco innego niż wspomniana strona statyczna.

nazwa.pl nie jest jedynym dostawcą hostingu. jest wiele alternatywnych. ostatnio widziałem nawet jeden za 30 peelenów i był w 95 % kompatybilny z Joomla! reszta to komendy via .htaccess i wtedy jest w 100 % zgodny z Joomla!

wystarczy poszukać a nie foszyć się i cfaniakować.

Gesok
29-04-2008, 10:24
Icek możesz podać namiary na tego dostawcy ? Będe wdzięczny

Pzdr

kurtz
29-04-2008, 10:34
http://www.gtmhosting.net/

celowo ukrywam, żeby nie linkowało i indeksowało.

Dylek
01-05-2008, 21:55
icek bez obrazy, ale ja nie zaufalbym hostingowi, ktory w linkach na swojej stronie ma takie perelki:

odzież robocza - geje - folie przeciwsłoneczne
Pozycjonowanie - odzież ochronna - nieruchomości bydgoszcz - centrale telefoniczne łódź - murzyni geje

kurtz
02-05-2008, 00:08
dylek, jesteś czepliwy tylko nie wiem o co. podaję strony hostingów tanich, na których za 3 złote ktoś może testować swój serwis w niemalże 100% zgodnym środowisku. chyba lepsze to niż jakies boo.pl albo yoyo.pl

do czego zmierzasz ? do nikogo nie linkuję, nie podaje linków afilacyjnych, koduję odnośniki.

nie mam żadnej korzysci z tego, szczególnie majatkowej. chcesz, odsylaj do innych.

coś wpada mi w oko, podaję i tyle ...