PDA

Zobacz pełną wersję : Wielojęzyczność



beginnerx
29-04-2008, 00:03
Witam,
Wiem że istnieje dobry komponent joomfish ale szukam innego rozwiązania.
Mam witrynę dwujęzyczną o przypisanych 2 różnych templatkach. Czy istnieje jakiś sposób aby do angielskiego template ustawić język angielski (np. opisy wyników wyszukiwania po angielsku) a w ramach tej samej witryny w polskim template ustwić język na polski?
pozdrawiam,

crazyluki
29-04-2008, 09:29
czyli nie chcesz korzystać z joomfish ?
ja bym rozwiązał to w ten sposób - zrobiłbym dwie oddzielne instalacje joomla, jedna w katalogu głównym, druga w katalogu EN. W każdej joomli dorobiłbym moduł który umożliwiałby włączenie tej drugiej wersji językowej ( w najprostszej wersji wyglądałoby to jak dwa pliki graficzne z podczepionymi linkami np eng do http://mojastrona.pl/en/index.php a drugi pl do mojastrona.pl). to jest najprostsze rozwiązanie. Chcesz jeszcze innego szukać?

beginnerx
29-04-2008, 11:25
Dziękuję bardzo za podpowiedź. Wydaje mi sie że druga instalacja joomli to straszny nadmiar kodu i być może redundancja danych w drugiej bazie. Zastanawiałem sie czy by nie można pogrzebać w kodzie i zrobić jakiś warunek w php w stylu : template_en - pobierz english.php a template_pl pobierz polish.php?

crazyluki
29-04-2008, 11:36
można tak zrobić, to nie problem.
<?php echo _LANGUAGE; ?>
lub <?php echo($_GET['lang'])?> któreś z nich zwraca Ci jaki język jest aktualnie wybrany:)

a co do tego kodu i tak dalej - wydaje mi się że dużo prostszym rozwiązaniem jest nie używanie joomfish, tylko zrobienie dwóch instalacji. dużo prościej jest potem zaaplikować proste urle(nie te zrobione przez joomle , tylko np sh404sef (mówię o darmowych)). a co do miejsca i bazy - baza będzie dokładnie tak samo obciążona, a miejsce ? czy te 5MB kogoś zbawi?:) pozdrawiam
Łukasz.
Ps. przypominam że od drugiego akapitu jest tylko moja subiektywna opinia - część osób może się z Nią nie zgadzać:)
pozdrawiam

kurtz
29-04-2008, 12:04
ja się np. nie zgadzam, :D a co ?

crazyluki
29-04-2008, 14:06
a nie dziwię się :) a masz jakiś argument icek_klezmer ?

kurtz
29-04-2008, 15:17
owszem, jeśli np. strona [ portal, vortal ] ma redaktorów wielojęzycznych lub firmowy admin umieszcza wielojęzyczne materiały, skazany jest na kilkukrotne logowanie się do innych systemów. to po pierwsze primo. po drugie primo - ile języków tyle kopii zapasowych systemów. po trzecie primo - ultimo - kwestia serwera. nie ma problemu jesli jest dedykowany albo podłączony w firmie do sieci, ale jeśli zwykły, wirtualny ... ojojjj oj ojojjj :D już widzę te informacje od admina. " drogi użytkowniku ! - cpu naszych serwerów nie wyrabia, żeby obsłużyć Twoich klientów" ! i te posty na forum. "ludzie co jest, mam taki zaje**sty serwis a oni coś ode mnie chcą a ja nie wiem co, POMOCY ! HELP! PILNE !"

to takie podstawowe.

dzynek
20-02-2009, 12:22
Zastanawiałem sie czy by nie można pogrzebać w kodzie i zrobić jakiś warunek w php w stylu : template_en - pobierz english.php a template_pl pobierz polish.php?

Ale jak to można zrobić? Jak wyglądał by taki kod?

dzynek
20-02-2009, 13:24
Rozwiązaniem na wielojęzyczność jest:
Joomla! M17n (Multilingualization) (http://extensions.joomla.org/extensions/languages/multi%252dlingual-content/3200/details)

http://extensions.joomla.org/extensions/3200/details