PDA

Zobacz pełną wersję : javascript, HTML pomiędzy treścią artykułów



igns
29-04-2008, 11:44
Szukam komponentu, bota, który dodał by mi pomiędzy treścią, a treścią rozszerzoną zdefiniowany kod java/HTML czy znajdzie się coś takiego?

kurtz
29-04-2008, 12:03
znajdzie.

crazyluki
29-04-2008, 14:22
ja też potrafię znaleźć. i to wiele. kilka jest w trzecim linku w mojej stopce;)

nexus246
29-04-2008, 14:27
Ależ jesteście obaj dowcipni, pewnie musicie być z siebie strasznie zadowoleni po wysłaniu tych postów. Takie celne i mądre uwagi.

igns
29-04-2008, 14:37
No właśnie takie odpowiedzi lepiej sobie darować, już lepiej nic nie pisać. Dostaję mila, że ktoś odpowiedział na mój temat, a tu tylko ktoś sobie posty nabija (nie wiadomo z jakiego powodu).

Dodam, że extension przejrzałem pod tym kontem, instalowałem kilka dodatków związanych wklejaniem javascriptów, ale albo nie działały, albo zmieniały kod, który miał być includowany.

kurtz
29-04-2008, 15:22
Ależ jesteście obaj dowcipni, pewnie musicie być z siebie strasznie zadowoleni po wysłaniu tych postów. Takie celne i mądre uwagi.

tak ! jesteśmy a przy tym bardzo staramy się zachować kindersztubę ! sprzeciwiamy się bezmyślnemu klepaniu w klawisze zapytań typu : " czy jest takie coś ? ". Nie po to dziesiątki ludzi klepie za każdym razem adresy stron zasobów :D albo podaje odnośniki w stopkach, żeby ktoś bezmyślnie pytał i czekał na gotowca ! a jeszcze jakby tłumaczenie było albo co ... to już w ogóle ekstaza i pełne zadowolenie - bo se może tylko klepnąć w klawisze a oni załatwią wszystko. NIE ! Bunt ! :p

crazyluki
29-04-2008, 15:39
okej. w związku z tym że w tym temacie zostało użyte dużo słów kluczowych postanowiłem podać dokładny link do zasobów joomla:)
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,listcats/cat_id,1873/Itemid,35/
proszę, tutaj masz pełno różnych dodatków do joomla dzięki którym zrobisz to o co pytałeś. skąd takie złośliwe odpowiedzi u icek_klezmer i u mnie ? bo jakbyś poszukał to na forum znalazłbyś dziesiątki postów na ten temat. ot!, koniec dyskusji:)
pozdrawiam
pax!

nexus246
29-04-2008, 18:49
Też mi kindersztuba, fajnie się jedzie po kimś kto dopiero zaczyna, można się dowartościować.

crazyluki
29-04-2008, 18:53
wydaje mi się nexus246 (http://forum.joomla.pl/member.php?u=10) że źle Nas oceniasz. Ale to nie temat do dyskusji.

Jak ktoś zaczyna to powinien zacząć od pomoc.joomla.pl,demo.joomla.pl a gdy to jest za mało - poszukać na forum. Gdy wszystkie powyższe czynności okażą się bezowocne - osoba powinna napisać post na forum. Niestety, większość ludzi od razu pisze na forum. Dlatego może spotkać się z taką a nie inną reakcją. Fakt, trochę przesadziliśmy ale tylko trochę.
Pozdrawiam i przepraszam wszystkich którzy poczuli się urażeni:)
pozdrawiam

kurtz
29-04-2008, 19:03
e tam pisze, najpierw zaczynają instalować [tutaj zgrzyt - coś za czerwono, mało zielonego, wszędzie niebezpieczny ACHTUNG ! nie dziala jakiś guzik, nagle okazuje się, że przecież hasło do ftp nie pasuje do bazy danych [ o jezu !] - w panice znajdują odnośnik do forum - ale ekstrema w jaka wpadają nie pozwala myśleć logicznie - "mam problem ! jestem jedyny na świecie - ja i mój Joomla ! - boom nowy temat - nie ważne co tam chłopacy z zaplecza napisali - jakieś bzdety - jak zwykle - mój problem jest najważniejszy! potem piszą a potem dowiadują się że istnieje poradnik. ale co tam poradniki, podpowiedzieli raz - dobre chłopaki - podpowiedzą znowu i znowu i znowu. więc dalej pytam o pierdoły a oni czemuś się czepiają. foch - porzucam joomla dla innego projektu. z tymi gostkami nie idzie zyć. tak mnie sponiewierali - bo odesłali w siną dal - ale gdzie jest sina dal ? przecież nikt mi nie mówił.... i tak mozna pisac do woli...

Edit : jeśli się mylę niech mnie ktoś wyprostuje ...

ot ! reguła.

igns
29-04-2008, 21:35
Dobrze polećcie mi w takim razie jakiś odpowiednik waszego forum po angielsku albo niemiecku, to już nie będę jaśnie państwa niepokoił. Szczerze powiem, że niebyt przyjazne jest to wasze forum :( i zobaczcie chociaż jak to się odbywa na forum.optymalizacja.com, każdy kiedyś jest nowy w jakimś temacie, ale nie sztuka jest mu już na samym początku podcinać skrzydła.

Pozdrawiam:
Artur

kurtz
29-04-2008, 21:43
widzisz, problemem nie jest podcinanie skrzydeł tylko to, że ktoś wywołuje w tobie potrzebę poszukania sobie czegoś - podając miejsce gdzie mozna coś znaleźć na dłoni. to czy się chce to zobaczyć - czy wyciąga się rękę po jeszcze to sprawa indywidualna.

nikt tu nie jest jasniepaństwem ale każdy jest zmęczony wyszukiwaniem kazdemu indywidualnie - dodatków jemu odpowiadających. i taka jest prawda.

zwiastun
29-04-2008, 22:13
Gdyby tu pozostał post z pytaniem lub doszedł jeszcze post crazyluka z adresem działu na Joomla Extension!, efekt byłby taki sam, albo dużo lepszy.
Dowcipem wykazują się dokładnie wszyscy - od pytającego poczynając.
Adres dodatków do wyboru i koloru podał Crazyluki.
Adres forum w innym języku, niż polskim - zajrzyj na www.joomla.org (http://www.joomla.org) - i myślę, że to skierowanie co nieco wyjaśnia "nieprzyjazność" tego forum. Przyjdź jak przyjaciel, potraktują Cię jak przyjaciela. Jeśli zachowasz się jak dzieciak, potraktują jak dzieciaka, jeśli jak fachowiec, potraktują jak fachowca.

igns
29-04-2008, 23:19
Po pierwsze od początku źle podchodzicie do mojego pytania bo adresy gdzie można znaleźć komponenty doskonale znam i podawanie ich jest równie bezużyteczne jak wskazanie mi google żebym sobie poszukał. Moim pytanie m było: czy ktoś może mi polecić (z autopsji) takki komponent czy bota, a nie czy ktoś może mi polecić stronę gdzie sobie będę mógł potestować kilkadziesiąt dodatków (co i tak już zrobiłem). Problem tak jak wcześniej napisałem polega na tym, że są to w większości dodatki do tworzenie modułów, a mi chodzi o content. Jeśli ktoś używa, czegoś podobnego, spełnia to swoją rolę, proszę żeby się tą wiadomością zemną podzielił, jeśli chce pisać bez sensu to niech sobie znajdzie inny temat...

kurtz
30-04-2008, 06:16
twoje pytanie było :


Szukam komponentu, bota, który dodał by mi pomiędzy treścią, a treścią rozszerzoną zdefiniowany kod java/HTML czy znajdzie się coś takiego?

odpowiedzi na pytanie zostały udzielone. ja tam nie widzę prosby o polecenie czegoś z autopsji. ale ja ślepawy jestem to może niedowidzę.

a tak na marginesie, szukałeś marnie o ile w ogóle. kod java, html, php wstawia jce z doinstalowanymi dodatkami [chociażby]. możesz sobie też wpiąć w treść kod jako moduł napisany w php albo java. do tego nawet nie musisz szukać dodatków.

twoim problemem jest to, że chcesz ale ci sie nie chce. nam też, opisywać to co zostało opisywane razy "dziesiąt"... bo ile mozna ?

więc jeśli ktokolwiek pisze [pyta] tutaj bez sensu to IMHO - szanowny pytający a jak nie dostaje co chce to strzela focha.

proszę zamknąć temat, bo chyba wszystkich już uwiera.

leiga
16-05-2008, 11:49
A ja poprę pytających - może i pytania są lamerskie dla tych co siedzą w temacie. Zapominają jednak, że forum jest po to by pytać, prawda? i dokąd nie ma takiego tematu z odpowiedzią to nie ma za co ochrzaniać, tylko pomóc - by później ochrzaniać.

Chyba, że - jeszcze jedna opcja - odpowiedzialni za forum znają tylko odpowiedź, że na joomla extension jest wszystko, ba ja powiem, że lepszym doradcą jest Profesor Google. Pytania są kierowane po to by zapytać o coś sprawdzonego i działającego. Jeśli w takiej sytuacji admini i modzie forum tego odsyłać mają do źródła - to idea tego działu pada i lepiej je zlikwidować. Zostawić ogłoszenie - wszelkie dodatki na....


DO tematu (pomogło forum pozycjonowanie i optymalizacja, plus testy własne) - plugin i moduł dla includowania plików z rozszerzeniem php, txt, javascript i pewnie wielu innych. Działa perfekt na joomla 1.012 - Zapisałem sobie skrypt w notatniku z rozszerzeniem javascript. W artykule podałem "tekst" (jedna linijka), który plik ma być uwzględniony i działa pięknie :)

http://jumi.vedeme.cz/ plugin i moduł jumi

EDIT:

@zwiastun - ja nie kwestionuję Waszej wiedzy na temat joomli, zrozum, że odsyłka do joomla.extension jest z lekka bez sensu - zresztą pytałem mniej więcej o to samo (skrypt - adkontekst) to dostałem dowcipną odpowiedź bym sam napisał moduł/plugin. Wydaje mi się, że z racji setek użytkowników tutaj z większym/mniejszym doświadczeniem lepsza jest odpowiedź - ten popularny plugin daje taką swobodę, ten mniej popularny ma takie plusy - to jest podpowiedź - raz podana jest argumentem dla innych pytających o to samo, że robią źle.
A i druga strona medalu - jeśli akurat ktoś z Was nie bawił się takim dodatkiem - to po prostu nie dawajcie odp - bo nie o to chodzi - by odesłać do globalnego repozytorium.
Tyle mego :/
No offence...

zwiastun
16-05-2008, 18:08
leiga: Twoje "poparcie" jest jedynie powiększeniem tego śmietnika. Gdybyś zajrzysz na stronę, na którą skierował Crazyluki już dawno, zobaczysz JUMI!