PDA

Zobacz pełną wersję : Kodowanie ISO - problem



Plutoo
18-04-2006, 21:54
Witam!
Mam problem z kodowaniem polskich znaczków. Konto mam na funpic.de, i żeby wszystko działało poprawnie to w configuration musi być linijka
header('Content-Type: text/html; charset=iso-8859-2');
I tu jest moje pytanie : jakie pliki trzeba wyedytować, żeby tą linijkę dodawało do configa samoczynnie, tak jak setlocale ?

stone
18-04-2006, 22:02
W pliku index.php skórki, ale czy jestej pewien? Gdyż tam jest podobna linika która zwykle spełnia swe zadanie

Plutoo
18-04-2006, 22:12
Jestem pewien, bo w tej chwili mam headera w configu i działa, ale po każdej edycji configa muszę dodawać go manualnie co jest dosyć... wkurzające.

Tak przy okazji, to mam jeszcze jeden problem z pomostem Joomla! <-> phpBB by Przemo. Musiałem wykomentować append_sid() w mod_login.php bo wywalało mi errora - widocznie na funpicu są co do tego restrykcje. I mam taki mały problem : wszystko działa, ale po zalogowaniu pokazuje się tekst "Jesteś zalogowany jako : 0". Jest zero zamiast nazwy użytkownika. Co z tym fantem można zrobić ?

viper
18-04-2006, 22:52
....... ale po zalogowaniu pokazuje się tekst "Jesteś zalogowany jako : 0". Jest zero zamiast nazwy użytkownika. Co z tym fantem można zrobić ?
zalogowany jako : 0" daj do szukaj na forum bo ten temat był opisywany więc go znajdziesz.

ps jeden wątek na jeden temat bo się robi bałagan:rolleyes:

Plutoo
18-04-2006, 23:29
Ok, poszukam :)

Ale dalej pozostaje sprawa automatycznego dodawania headera do configa.

Rybik
19-04-2006, 02:20
administrator/components/com_config/admin.config.php

to plik odpowiedzialny za obsluge pliku configuration.php

interesuje nas linijka


$config .= '?>';


ta linia dodaje ostatni - zamykajacy znacznik do pliku konfiguracyjnego, przed nia mozemy wstawic kod dodajacy nasze wlasne ustawienia (wstawić przed powyzsza linia):


$config .= "nasze ustawienie;\n";

to przykladowe doklejenie jednej linijki

dziala, dopisuje ale ponowne otwarcie konfiga generuje buga, moze ktos podejmie temat i poprawi co trzeba ?

zwiastun
19-04-2006, 02:37
linie od 346


$config .= "setlocale (LC_TIME, \$mosConfig_locale);\n";
$config .= "header('Content-Type: text/html; charset=iso-8859-2');\n";
$config .= '?>';

wstawić tę drugą

Plutoo
19-04-2006, 14:38
Dzięki, już wszystko działa :)