PDA

Zobacz pełną wersję : serwis społecznościowy z domeną.pl/nazwauser - możliwe?



prezes
02-05-2008, 03:51
Witam
Chcę zrobić serwis społecznościowy, coś podobnego do fotka.pl czy naszej-klasy, założenia:
- możliwość decydowania przez admina, jakie pola będzie mógł(musiał)wypełnić user, jakie będą dla kogo widoczne itp.
- możliwosć wgrania kilku zdjęć przez userów
- możliwość prezentowania listy userów online na stronie głównej najlepiej z ich miniaturami zdjęć, jeśli wgrają (footer)
- dodatkowe opcje opłacane np. smsem
- każdy user ze swoja domeną domenaportalu.pl/nazwausera albo nazwausera.domena.pl

-> jakie rozwiązania polecacie? Czy w tym przypadku joomla 1.5.2 + CommunityBuilder? czy coś innego?
-> czy jest jakieś aktualnie funkcjonujące rozwiązanie pozwalające wdrożyć opcję adresów url userów (w tym: zakazywanie nazw userów z innych znaków jak litery a-z i cyfry 1-9 by potem można było to dodawać w url domena.pl/jakisuser1234)
-> czy są templatki "przyjazne" takim serwisom społecznościowym?
-> czy są takie serwisy oparte na joomli - proszę o ew.linki celem przyjrzenia się

Pozdrawiam wszystkich :)

kamax
02-05-2008, 08:37
Ja polecałbym Ci zainteresowanie się skryptami typowo społecznościowymi, takimi jak: Elgg http://classic.elgg.org/ (demo stronki np. http://www.paraglidingpilot.net/parapilot/ - w tym skrypcie dla każdego usera tworzone są linki typu www.nazwadomeny.pl/nazwa-usera (http://www.nazwadomeny.pl/nazwa-usera) ) i Dolphin http://www.boonex.com/products/dolphin/download/ (demo stronki np. http://e-stick.eu/ )
Spolszczenia są do obydwu ( do Elgga darmowy do drugiego 100.04 zł ) .Mają one praktycznie wszystkie funkcje do budowy serwisu społecznościowego typu Fotka itp.
Zrobienie czegoś takiego na Joomli wymaga instalowania masy dodatków i to zazwyczaj płatnych, a i tak nie osiągniesz tego co chcesz ( chyba , że jesteś programistą i znasz Joomlę jak własną kieszeń ;) )

PS. Obydwa są na darmowej licencji, z tym że w dolphinie stopki nie można wywalać

crazyluki
02-05-2008, 11:45
kamax: zaskoczyłeś mnie tymi skryptami : będę musiał im sie uważniej przyjrzeć (ehh niestety, dopiero po maturze). wyglądają bardzo ciekawie:)

prezes
02-05-2008, 14:07
słyszałem, że elgg narażony na włamania i tego typu historie, dolphin zdecydowanie lepszy, dzięki

matkzys
02-05-2008, 14:19
To wszystko jest pod joomle ?

prezes
02-05-2008, 14:22
nie jest

matkzys
02-05-2008, 15:21
a pod joomle co polecicie ?

crazyluki
02-05-2008, 15:35
community builder + ponygallery + artio joomsef + masa jakiś pluginów i tak dalej. poszukaj na forum, było o tym parę razy:)

kamax
02-05-2008, 15:38
A pod Joomle:
- CB ( i masa pluginów do niego )
- Fireboard ( + moduł wyświetlający ostatnie posty)
- Pony Gallery ( + moduł wyświetlający fotki użytkowników)
- Hot or Not ( + moduły do niego)
- uddeIM (prywatne wiadomości)
- Seyret
- i jeszcze parę innych rzeczy;)

kurtz
02-05-2008, 16:34
pięknie się delfinek rozwija !

kamax
02-05-2008, 17:06
Rzeczywiście Dolphin pięknie się rozwija. Wsparcie ma fajne, tylko szkoda, że polska wersja płatna ( dla wielu potencjalnych użytkowników skryptu jest to jednak za duża bariera w poznawaniu go. Żeby wydać te 100 zł , najpierw trzeba poznać angielską wersję i być pewnym, że ten skrypt spełnia nasze oczekiwania)
Ale i tak sądzę, że lepiej wydać te 100 zł na tłumaczenie, niż robić "fotka.pl" i "nasza-klasa" na Joomli, która nie bardzo do tej roli pasuje

matkzys
03-05-2008, 23:05
polecicie jeszcze coś oprócz Dolphina i Elgg niestety ten 1 skrypt wywali mi niekiedy błędy bazy danych a Elgg nie spełnia moich potrzeb czy znacie jeszcze coś dobrego ?

kurtz
03-05-2008, 23:53
musisz miec niezywkle wypasiony serwer. wielu nie udało się uruchomić chocby instalatora. jakie tam dodatki masz ?

crazyluki
04-05-2008, 00:23
no faktycznie;) musisz miec serwer kozak:) podziwiam:)

prezes
04-05-2008, 01:05
u mnie przy odpalaniu dolphina wszystko szło gładko i bez problemów (na serwerach premedia.info), inna sprawa, że dolphin to dość pojemny plik no i ogólnie zaawansowany:) a jakie mieliście problemy, moze pomogę?

crazyluki
04-05-2008, 01:17
masz tam ffmpeg ?

prezes
04-05-2008, 01:50
aż tak dobrze to się nie znam, jak to sprawdzić?:)

crazyluki
04-05-2008, 01:59
mogles w dolphinie wgrywać pliki video? na 100% nie ma tam ffmpeg;)
a jest to wymog dolphina:)

kurtz
04-05-2008, 12:12
chyba kogoś poniosła fantazja ;)

aby czekaś aż komuś uda się to na yoyo.pl dokonać, tego karkołomnego wyczynu :D

crazyluki
04-05-2008, 12:17
mi na moim shared hostingu prawie odpalili ffmpeg (poprosiłem) ale jak im powiedziałem że to do dolphina to powiedzieli że nie ma takiej możliwości, nawet w celach testowych. na shared hostingu ma sie pare % calego procesora. podejrzewam ze takie dekodowanie zuzywa paredziesiat %:)
ogolnie musze powiedziec ze foruser (pewnie kojarzycie) stara sie jakis hosting przerobic na delfino kompatybilny:)

kurtz
04-05-2008, 12:38
ja sprawdze jutro albo pojutrze. serwer mam dedykowany wiec mam gdzieś % udział w CPU.

boje się, że będzie wymagał instalacji serwerów adobe tych flashowych - to drogi interes jest, pytanie czy nie warto zainwesować ale już nie w delfina tylko w tego shark'a, bo jeśli delfin kosztuje 1000 zielonych to podejrzewam, że shark będzie miał w całości zaimplementowne dodatki z delfina w jednym instalatorze, dojdzie mozliwość modularnego kształtowania modułów na zasadzie drag & drop [takie to ostatnio trendy], bedzie miał podwójne uwierzytelnienie panelu [teraz to juz podstawa] dojdą mapy google chociaż wolałbym te microsoft'u <- to tak skrotem czego hipotetycznie można spodziewać się po rekinie - może - dojdzie coś transakcyjnego. już sam delfin w module ogłoszeń ma możliwość kupienia towaru on line / via pay pal a na module pay pal najlepiej pisać ten do płatnosci.pl - jest najbardziej zblizony. cena - strzelam w jakieś 1500 zielonych. nie więcej ;)

było nie było -

dobry, podstawowy deykowany np. energis z obsługą techniczną - 9 000 rocznie
licencja rekina + 12 miesieczny upgrade +/- 1500 zielonych - około 4000 bo pewnie dojdzie vat
adobe flash serwer - od 4000 peelenów

to systemem gospodarczym cenka niemała acz alternatywna niezwykle - 17 000 peelenów ;) chyba warto, co ?

gdybym wiedział co tam bedzie to bym PhotoShop'a odpalał - nowe silniki sklepów, społeczności. jest co robić.

to co, gdybym się zdecydował, gotowy ktoś zająć sie pociachaniem tego pod delfina a potem rekina ? może dla joomla! no i css. crazy ? cos w stylu jakiegos templateklubu :D

a tak z ciekawosci, kto i gdzie doszukał sie polskiego langa do delfina ?

i pytanie numero due - to dzieło na delfinie jest Twoje kamax ? jeśli tak - wrzuć nam wymagania serwera co ? plis.

crazyluki
04-05-2008, 13:10
lang do delfina 100zl kosztuje. dolphin-forum.pl czy jakoś tak.
czytalem o szablonach do delfina. ponad 200plików css w nich jest :) sounds nice?

kurtz
04-05-2008, 13:16
a to forum pod tym adresem nie działa chyba. przynajmniej jak dla mnie ;)

chyba jakis nie przemyslany projekt. ktos chciał i nie wyszło. ale jak ma wyjśćjak nikt nie zna delfinka a przynajmniej nie wiele osób. druga sprawa, że na początku i delfin był dupny. w pełni tego słowa znaczeniu.

crazyluki
04-05-2008, 13:19
http://dolphin-forum.pl/ Tobie to nic nie działa;)

kurtz
04-05-2008, 13:24
a widzisz a ja wklepałem w google sentencje i wyskoczył wynik

http://www.google.pl/search?q=dolphin+forum+pl&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

klinałem i nie wyswietliło, nawet 2 razy

też jakieś top secret forum, kurde, głupi post przeczytać trzeba sie rejestrowac. bezsns.

kamax
04-05-2008, 13:36
Icek_klezmer niestety to nie jest moje. Dałem link znaleziony na forum polskiego dolphina ( z działu pochwal się swoją stroną czy jakoś tak. Wejdź tam i parę linków z polskimi adaptacjami jest)
Obecnie robie sobie coś na Elggu i powiem, że całkiem fajna sprawa wychodzi ( ma to co trzeba, czyli: blogi, komentarze, upload plików, możliwość robienia własnych społeczności przez użytkowników - coś a'la robienie klas na naszej-klasie, templatki np. "kopia legalna" facebooka i "troche" pluginow z różnymi ciekawostkami. No i spolszczenie za free macie tu, jakby kto szukał http://dpdf.pl/elgg.php , ale jest niedopracowane ostrzegam)

kurtz
04-05-2008, 13:38
tez tak długo czekacie na link aktywacyjny tego delfina polskiego ?

masz to co robisz na elgg gdzies na fizycznym serwerze czy na localu ? idzie to zobaczyc z zewnątrz ?

kamax
04-05-2008, 13:46
Czekałem parze minut na link.
Serwis mam na localu. Jak chcesz zobaczyć elgga w akcji, zajrzyj tu np. http://ubuntero.org/deanna/
Podstawowy wygląd profilu, bez dodatków, na standardowej ( prawie templatce)

kurtz
04-05-2008, 13:50
no nic, poczekam jeszcze.
na pierwszy rzut oka nie powalił mnie, chyba wole delfina ;) ale to kwesta potrzeb i możliwości. chcialbym tego rekina zobaczyć.

crazyluki
04-05-2008, 14:05
ja się tak po cichu zastanawiam czy dałoby radę w subdomenie śmignąć nazwę użytkownika, jakiś magiczny wildcard czy coś takiego:)
pozdrawiam

pangram
05-05-2008, 17:30
lang do delfina 100zl kosztuje. dolphin-forum.pl czy jakoś tak.
czytalem o szablonach do delfina. ponad 200plików css w nich jest :) sounds nice?

Kolega źle doczytał :D

Wersja 6.0.x dolphina to dokładnie 54 pliki css

A propos Shark........nie bedzie on za free......co dla wielu będzie nie osiągalne już pakiet licencji dolphina (ray, orca, dolphin) to koszt 998$

crazyluki
05-05-2008, 17:31
faktycznie, a w sumie to jest 200plików. mój błąd:)

pangram
05-05-2008, 17:40
mogles w dolphinie wgrywać pliki video? na 100% nie ma tam ffmpeg;)
a jest to wymog dolphina:)

To nie wymóg ale wskazanie.....bez ffmpeg mozliwy jest tylko upload plików wideo w formacie flv który nie wymaga encodowania.Pozatym kogo stac na hostowanie plików wideo ? Do dolphina najlepszy jest mod youtube i problemz głowy z brakiem ffmpeg :D

kurtz
05-05-2008, 18:29
chyba kolega nie rozumie zasady działania portali społecznościowych. to tak jakby kupować bułkę w sklepie a klienta odsyłać do piekarni.

równie dobrze moge sobie w Joomla! wstawic bota all videos i flickr, pytanie tylko czy użytkownicy mojego portalu będą chcieli rejestrować się w 3 , 4 , 10 kolejnych, żeby w moim wstawiac pliki z innych.

jakiś totalny bezsens i nieporozumienie.

po co ci w takim układzie delfin ?

nie pisałem też że rekin będzie darmowy - chyba coś ci umknęło.

doliczyłem się 130 plików css w delfinie - i odpuściłem. nie wiem skąd informacja o 50 ??

to chyba tyle. poza tym panie administrator - od 3 dni próbuje sie zarejestrować na tym waszym forum i jakoś bezskutecznie. pomijam fakt, że 4 razy prosiłem już o kolejnego linka aktywacyjnego.

wsparcie ? czy nieporozumienie ?

pangram
05-05-2008, 18:37
chyba kolega nie rozumie zasady działania portali społecznościowych. to tak jakby kupować bułkę w sklepie a klienta odsyłać do piekarni.

równie dobrze moge sobie w Joomla! wstawic bota all videos i flickr, pytanie tylko czy użytkownicy mojego portalu będą chcieli rejestrować się w 3 , 4 , 10 kolejnych, żeby w moim wstawiac pliki z innych.

jakiś totalny bezsens i nieporozumienie.

po co ci w takim układzie delfin ?

nie pisałem też że rekin będzie darmowy - chyba coś ci umknęło.

doliczyłem się 130 plików css w delfinie - i odpuściłem. nie wiem skąd informacja o 50 ??

to chyba tyle. poza tym panie administrator - od 3 dni próbuje sie zarejestrować na tym waszym forum i jakoś bezskutecznie. pomijam fakt, że 4 razy prosiłem już o kolejnego linka aktywacyjnego.

wsparcie ? czy nieporozumienie ?

Zabawna sprawa bo wynika z tego że kolega ma problemy z liczeniem :D
Przepraszam pomyliłem wersja 6.1 ma dokładnie 56 plików css......plik skórki to katalog tmpl_uni reszta w katalogu pliki obsługi skór.....Skoro nie potrafisz zliczyć plików i nawet ne jesteś pewny co masz liczyć to może pozostań przy joomla......Dziwne .....może warto 9sprawdzić czy konto nie zostało aktywowane? oraz ustawienia swojej poczty? jakoś nikt nie ma wiekszego problemu

kurtz
05-05-2008, 19:02
są jeszcze pliki styli dodatków. ale to juz na marginesie. i pewnie nie wiem, bo nawet nie mogę przeczytać żadnego postu na forum. takie ściśle tajne. elita programistów, tylko dla zalogowanych :lol:

natomiast cóż, ustawienia poczty są w porządku, e mail aktywacyjny dochodzi z każdego innego forum, poza waszym :( totalna klęska, nawet w spamie nie ma nic :( buuuuu chyba założe własne forum dla delfina i rekina a co mi tam :D

5 razy oczekiwać na link aktywacyjny to przegięcie.

pangram
05-05-2008, 19:13
A zakladaj :D

W zasadzie wykłucamy się tu o rzeczy nie istotne.........finał całej gadaniny jest taki że dolphin to świetny skrypt ale nie dla kazdego...
Dlaczego?
Choćby ze wzgledu na koszty hostingu (pozwalajacego na bezproblemowa prace) , nie kazdego stać na to .....(joomla poleci prawie byle gdzie)

Nie oszukujmy się ...da się postawić dolphina na wirtualu...ale co dalej? na takim serwerze obsłuży może 20 osób na czacie :D obiążenie procka przy 5 osobach na czacie jest w granicach 0.5% przy cpu 800mhz..czy to dużo? Jasne......do tego stopnia że usługodawcy hostingów płaczą :D Serwer dedykowany to jedyne słuszne i racjonalne rozwiazanie.......(jeśli planujemy choćby 100 userów)

Tyle odemnie :D

Ps: forum jest dla zarejestrowanych nie bez powodu......i jakoś nikomu nie przeszkadza to......

kurtz
05-05-2008, 19:20
no panie administrator, dochodzimy do sedna sprawy. gdybyś przeczytał w poprzednich postach, wiedziałbyś ze mam dedyka w energisie to po pierwsze primo.

po drugie primo - panie administrator - gdybyscie byli tak liczącym się forum, to pewnie, jako profesjonalny support - tak odjechanego skryptu - zapytalbyś mnie chociaż o mój e mail jakim się rejestrowałem i wysłałbyś mi linka manualem. to ja się pytam czy identyczny profesjonalizm prezentujecie na forum, bo do tej pory sprawdzić nie mogę :(

a w ramach zadośćuczynienia za straty moralne wysłałbyś mi mailem polskiego langa. :D

pangram
05-05-2008, 19:25
A ja zapytałem czy sprawdzałeś czy aby nie zostało aktywowane.........bo wszystkie tzn jeden user z jakiegoś powodu nie aktywował konta wiec sprawdz.Forum jest jedyne i jeśli uważasz że możesz to zrobić lepiej to droga wolna .....

kurtz
05-05-2008, 19:27
ło matko, aktywne !! nawet bez linka :D aktywującego. cud większy to niż cud nad wisłą :D

i nie z jakiegoś powodu tylko z powodu braku linka !!

w których plikach są te językowe ? w 6.1 ? bo ten folder language mam pusty

zwiastun
05-05-2008, 21:05
Pomyliło się Panom miejsce?
To forum dotyczy Joomla! Będę wdzięczny za usunięcie zarówno tekstów atakujących forum delina, jak i samoobrony :)

kurtz
05-05-2008, 21:08
ja kto atakujących ? my się z panem administratorem przyjaźnimy od kilku ładnych godzin ... niech sam powie.

:p

pangram
05-05-2008, 21:12
Już więcej w tym temacie nie będzie wątków tego typu.....Z mojej strony przepraszam....

marek198102
22-05-2008, 08:45
Mam pytanko.Chcialbym zainstalowac program elgg.Mam stronke z opisen instalacji i tam jest " Konieczne będzie utworzenie i nadanie uprawnień w nowym katalogu /elgg/data/, tak by można było w nim zapisywać (to samo dotyczy /elgg/mod/template/templates/Default_ Template/)."-jak moge nadac uprawnienia?Dzieki

kamax
22-05-2008, 09:07
Musisz zmienić tzw. chmody na 777 (czyli pełne prawo dostępu) . W Filezilli ( klient ftp ) klika się prawym przyciskiem nad danym folderem/plikiem i wybiera "Atrybuty pliku" a następnie zmienia się "wartość" na 777 i zapisz.

marek198102
22-05-2008, 18:04
Kamax wielkie dzieki.Pozdrawiam.

crazyluki
22-05-2008, 21:06
nadmienię tylko że to nie forum z pomocą dla delfinka:)

kamax
23-05-2008, 17:30
crazyluki - to jest forum "świadczące" bezpłatne porady z Joomli, ale można też w innych rzeczach pomóc. Jeżeli ktoś się o coś pyta , to uprzejmość nakazuje odpowiedzieć;) najlepiej jak się umie . Nie chodzi przecież o walkę między cmsami , a o wspólne budowanie naszego małego wirtualnego świata.
Lepiej jest jeżeli się poleci coś co ( tak jak Joomla jest również darmowe) i spełnia wymienione "zachcianki" danej osoby, niż na silę robić z Joomli portal typu nasza-klasa.pl . Elgg jest naprawdę fajnym i godnym polecania (nawet na forum Joomli) narzędziem

crazyluki
25-05-2008, 19:21
nie uważam że elgg lub shark są w stanie zagrozić Joomla!.
Służą zupełnie do czegoś innego. Inne jest ich przeznaczenie:)
ale po prostu uważam że dyskusja na ten temat powinna odbywać się na łamach odpowiedniego (innego niż te) forum. ot, moja mała dygresyja:)

deejay.m
13-07-2008, 10:34
A wie ktoś z was czy istnieje możliwość połączenia jakoś baz danych Joomli i któregoś z wyżej wspomnianych skryptów społecznościowych? Tak żeby ci sami userzy byli i tutaj i tutaj ?

Dziamdziak
22-12-2009, 20:33
Istnieje coś darmowego w stylu Community Buildera bo mam z nim problem, którego nie umiem rozwiązać na necie rozwiązania nie znalazłem, czekam aż ktoś mi na forum odpowie, ale szukam alternatywy bo może akurat znajdzie się coś mniej funkcjonalnego ale o podobnej funkcji

kurtz
04-01-2010, 13:09
Istnieje coś darmowego w stylu Community Buildera bo mam z nim problem, którego nie umiem rozwiązać na necie rozwiązania nie znalazłem, czekam aż ktoś mi na forum odpowie, ale szukam alternatywy bo może akurat znajdzie się coś mniej funkcjonalnego ale o podobnej funkcji

a co to znaczy mniej lub bardziej funkcjonalne i o jakie funkcje c'mon ?