PDA

Zobacz pełną wersję : Kodowanie... Krzaki i inne.



exot
02-05-2008, 23:10
Jako następny wyskakuję z problemem z kodowaniem (a może nie kodowanie?). Dziś wrzuciłem sobię "Joomla 1.0.15 :: J!IE-utf" na serwer. Kilka czerwonych parametrów przy kroku 1, ale wystarczyło wrzucić zmodyfikowany php.ini i można było instalować dalej. Reszta przeszła bez problemów, więc zechciałem obejrzeć stronę główną wypełnioną treścią... I Voila, jest już problem, widać, za łatwo szło... Zamiast polskich znaków, krzaki. Myślę, pewnie kodowanie bazy zmienić muszę na utf-8 (takie jak ta wersja joomli), wchodzę więc w phpMyAdmin... I zgłupiałem, bowiem kodowanie bbazy to utf-8 unicode. W czym więc problem? Panowie, ja nie mam głowy... Pomóżcie żółtodziobowi... Dodam, że w szukajce nie znalazłem konkretnego rozwiązania TAKIEGO SAMEGO przypadku.

Pozdrawiam, i z góry dzięki, exot.

zwiastun
02-05-2008, 23:22
Piszesz: "takiego samego przypadku" - to znaczy jakiego, bo to, że się ludziom wyświetlają czasem krzaczki zamiast polskich znaczków, to niemal normalka. I postów i odpowiedzi na ten temat dziesiątki.
Niemniej, w linia 102 w pliku /includes/database.php jest zakomentowana.
Odkomentuj ją, może to coś zmieni:
Ma być po odkomentowaniu (czyli usunięciu znaku # lub // z początku:

@mysql_query("SET NAMES 'utf8'", $this->_resource);

exot
02-05-2008, 23:31
Szanowny Zwiastunie, problem nie leży tutaj, linia 102 u mnie była odkomentowana. Jakieś inne sugestie?

zwiastun
02-05-2008, 23:41
Niestety, Twój post nie daje żadnej podstawy do odpowiedzi!

exot
03-05-2008, 00:12
Więc łap Pan, to może pomóc:

http://img231.imageshack.us/img231/1228/kodowanieww4.jpg

I chyba już sam widzę co nie tak... "latin1_swedish_ci"... To zawadza? Chyba będę musiał następnego maila do admina serwera pisać :)

zwiastun
03-05-2008, 00:26
I jak razy wiele - nic szczególnego:
Najpierw nie sprawdzamy, co mamy (a mamy bazę danych kodowaną w latin1), potem instalujemy joomla-utf, który wymaga BD w utf + metody porównywania znaków też UTF-8, a potem piszemy, że mamy wyjątkową sytuację.

W tym środowisku należy zainstalować wersję ISO - będzie działać (powinna :) )

exot
03-05-2008, 00:30
Dzięki, jutro sprawdzę czy wersja ISO nie będzie krzaczyć, a jak będzie, to będę administratora serwera męczył, do skutku :) Pozdrawiam :)