PDA

Zobacz pełną wersję : Animowany favicon??



nspk
18-04-2006, 21:37
Czy da się uruchomic w joomli animowany favicon?? Wiem ze aby uruchomic animowanego gifa, trzeba wrzucic taki kod do indexu:
"<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico" >
<link rel="icon" href="animated_favicon1.gif" type="image/gif" >"

Tylko ze nie abrdzo wiem jak to zrbic w php :/. Wiem ze w pliku fronend.php znajduje sie funkcja favicon.

viper
18-04-2006, 21:45
fronend.php tam nie baw się.
Zobacz do swojej templarki i pliku index.php. zapomnij na chwile , że to jest plik php i potraktuj go jak html a znajdziesz to miejsce gdzie ten kod jest do favicon

nspk
18-04-2006, 21:58
Hmm...w index.php nie znajduje tego i w plikach mojej templataki takze(madeyourweb 1.3)...moze ktos podpowie...

Moze ktos wie jak usunac naprzemienne kolory w "ankiecie". Chciałbym zeby pod literami nie było biało lub szarego tła??

Rybik
18-04-2006, 22:20
standardowo ikona jest w /images i tam mozna ja podmienic

rzeczywiscie templatki nie realizuja bezposrednio faviconów, prawdopodbnie ukrywa się to w funkcji <?php mosShowHead(); ?> tylko w tej chwili zupelnie nie mam pojecia gdzie ta funkcja siedzi :/ trzaby ją dorwać i poszerzyć o dodatkową linijkę...

zawsze można tez spróbować "nadpisać" czyli po funkcji mosShowHead wrzucic do templaka na sztywno wlasne 2 linijki


<link rel="shortcut icon" <?php echo 'href="' .$mosConfig_live_site. '/templates/' .$GLOBALS['cur_template']. '/images/favicon.ico"' ?> >
<link rel="icon" <?php echo 'href="' .$mosConfig_live_site. '/templates/' .$GLOBALS['cur_template']. '/images/favicon.gif"' ?> type="image/gif" >

wzbogacilem ten html o wstawke ustawiajaca sciezke, plik favicon.ico/gif wrzuc do katalogu /images w katalogu wybranej templatki