PDA

Zobacz pełną wersję : SOBI2 i dodatki - problem



BlazejW
03-05-2008, 15:47
Więc w końcu nadeszła wielkopomna chwila i stanąłem pod ścianą czyli.. nie dam rady sam.

Apgrejdowałem się do 1.0.13 z 1.0.12 i wszystko odbyło się bez zarzutu.
Zainstalowałem komponent SOBI2 ver. 2.8.6, do niego zainstalowałem dodatek download_plugin poprzez managera pluginów SOBI2. Oprócz tego jeszcze język polski.
I problem zaczął się kiedy próbowałem poznać jego funkcjonowanie. Przede wszystkim nie jestem wstanie dodać żadnego nowego wpisu jako administrator bo to wymaga wybrania co najmniej jednej kategorii, które niestety nie pojawiają się w oknie wyboru i nie da sie ich tam wstawić (po prostu button nie działa). Podobnie jest z uploadowanie plików - button uploadu nie działa - nie pojawia się żadne okno ani nic.

Na forum Sobi (http://www.sigsiu.net/forum/index.php?topic=4454.0) nie znalazłem generalnie rozwiązania tego problemu poza sugestią żeby zainstalować admin fix dla joomla 1.0.13 - niestety to nie rozwiązało sprawy.
Może mi ktoś coś doradzić ? Może coś źle instaluje ? Problem jest także tej natury że nigdzie nie znalazłem sensownej dokumentacji do tego komponentu, na oficjalnej stronie dość dokładnie jest opisana jedynie szczegółowa konfiguracja, ale nie jestem w stanie na jej podstawie odnaleźć przyczyny kłopotów, mimo znajomości angielskiego.

Moja informacja o systemie:


PHP działa na: Linux p21 2.6.24.2-pgr #3 SMP Mon Feb 11 22:55:43 CET 2008 i686
Wersja MySQL: 4.1.22-log
Wersja PHP: 5.2.5
Serwer WWW: Apache/2
Interfejs serwera PHP: cgi-fcgi
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC
Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14
Istotne ustawienia PHP:
RG Emulation (Emulacja Register Globals): WYŁ
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]: WYŁ
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]: WŁ.
Safe Mode [Tryb bezpieczny]: WYŁ
File Uploads [Wczytywanie plików]: WŁ.
Session auto start [Automatyczny start sesji]: WYŁ
Session save path [Ścieżka zapisu sesji]: /tmp
Short Open Tags [Krótkie znaczniki]: WŁ.
_ADM_OUTPUT_BUFFERINGF: WYŁ
Open basedir [Katalog bazowy]: Brak
Display Errors [Wyświetlaj błędy]: WŁ.
Obsługa XML: Tak
Obsługa Zlib: Tak
Wyłączone funkcje: BrakOraz log systemowy z SOBI w zał.

Będę wdzięczny za pomoc wskazówki etc.

EDIT:

No więc sytuacja się wyjaśniła w ten sposób, że zrobiłem czystą instalację 1.0.15 i wszystko zaczęło działać. Przy okazji zrobiłem polską wersję językową dla frontendu wtyczki "download" (backend też pewnie przy okazji machnę) więc jeśli ktoś reflektuje to chętnie wrzucę.

neo_fox
29-05-2008, 07:14
Przy okazji zrobiłem polską wersję językową dla frontendu wtyczki "download" (backend też pewnie przy okazji machnę) więc jeśli ktoś reflektuje to chętnie wrzucę.


Byłoby miło jakbyś się podzielił ;)

-> sobi[at]sigsiu.net

Pozdrawiam,
Radek