PDA

Zobacz pełną wersję : Atrybuty folderów - dla tych którym wyskakuje błąd przy wgrywaniu dodatków



0fmymind
04-05-2008, 01:17
Witam pomyślałem sobie, że założe temat, w którym napiszemy (wspólnie), których folderów atrybuty trzeba pozmieniać na 755 aby działało poprawnie wgrywanie różnych paczek.

Joomla 1.5.x nie sprawdza atrybutów plików podczas instalacji, dlatego ten temat.

Proszę tych którzy wiedzą które mają być to foldery.

Piszcie np.:
-/administrator/components/
-/templates/
-/plugins/

Te przykłady które podałem wyżej są poprawne, tzn. możecie zmienić ich atrybuty na 755 (pod innymi chmodami nie działa)

crazyluki
04-05-2008, 01:23
czytałbyś pomoc.joomla.pl nie pisałbyś tutaj..

zwiastun
04-05-2008, 02:55
Te przykłady które podałem wyżej są poprawne, tzn. możecie zmienić ich atrybuty na 777 (pod innymi chmodami nie działa)
Nie gniewaj się, ale to WIELKA BZDETA!

0fmymind
05-05-2008, 22:00
Nie gniewaj się, ale to WIELKA BZDETA!

No to dlaczego mi nie działa? Patrzyłem inne i nic.

A co do pomoc.joomla.pl :)
A coś zaszkodzi jeżeli będzie także tutaj?
Napisałem tutaj bo dużo ludzi prosi tutaj o pomoc z tymi CHMODami, być może dlatego że tutaj nie ma takiego tematu :p

A tak w ogóle to ja nie wiem :( chcę pomóc a tutaj wszyscy się czepiają :(

0fmymind
05-05-2008, 22:53
Cytowane z pomoc.joomla.pl:
Standardowe ustawienia

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna była dobrze chroniona, to:
następujące katalogi powinny mieć ustawione prawa dostępu na 755: /administrator, /cache, /components, /editor, /help, /images, /includes, /language, /mambots, /media, /modules, /templates.


No tak :) czym ja mam się kierować? Przecież to są ustawienia CHMODów do starej joomli w wersji 1.0.x, a wszedłem w dział Instalacja>Joomla 1.5. W joomli 1.5.x przecież nie ma folderu mambots, editor(s) jest w plugins, help też nie ma.

To co ja mam znaleźć na pomoc.joomla.pl

zwiastun
06-05-2008, 03:00
Już Ci na ten temat w innych miejscach odpowiadano. Fajnie, że chcesz, ale oprócz chcenia, potrzeba jeszcze trochę wiedzy i doświadczenia. Czym innym jest stawianie problemów, a czym innym doradzanie.
W przypadku praw dostępu dotykasz kwestii podstawowych - bezpieczeństwa. Bezmyślnie podpowiadasz ustawianie praw na 777 co oznacza zezwolenie wszystkim na wszystko. Przychodzi tutaj dziesiątki takich jak Ty 15-latków albo i młodszych, nie sprawdza, kto to 0fmymind, bo jak ma sprawdzić, ale czyta "dobrą" radę. Za tydzień będzie płakał, że mu coś shakowali. Gdybyś czytał, nie pisałbyś takich bzdet. Ot, tyle!
Prawa do katalogów: 755. I koniec na ten temat!

0fmymind
07-05-2008, 01:05
no dobra! poedytuje wiadomosci i napisze 755, ale u mnie nie dziala wtedy wgrywanie paczek z plikami!

A poza tym to i tak bardzo cenie twoja prace :) to w koncu pan przetlumaczyl prawie cala joomle i nie jedna strone z pomoca zrobil :D, a przynajmniej na stronach pisal i tlumaczyl dodatki no i jeszcze na forum pomoga :D czy pan ma wolny czas dla siebie i przyjaciol? :)