PDA

Zobacz pełną wersję : Nie działa wysyłanie poczty



ncl
04-05-2008, 11:41
Po przejściu z Joomli 1.x na Joomle 1.5.x nie działa mi prawidłowo wysyłanie poczty poprzez stronę. Teoretycznie wszystko jest OK - komunikat: Dziękujemy za Twoją wiadomość - ale poczta nie dochodzi.
Ustawienia i konfiguracje do wysyłania poczty mam identyczne jak na Joomli 1.0.x - niestey nie działa...

crazyluki
04-05-2008, 13:04
to napisz jaką masz konfigurację teraz, gdzie serwer i tak dalej. zobacz w regulamin forum. wróżki nie ma - przygotowuje się do matury:)

ncl
05-05-2008, 10:34
Wygląda to identycznie na systemie, który działa i który nie działa

Mailer: Php Mail Function
Mail from: email@do.mnie
From name: nazwa
Sendmail Path: /usr/sbin/sendmail
SMTP Auth: Nie
SMTP Host: localhost

ferdynand
03-07-2008, 12:54
Wygląda to identycznie na systemie, który działa i który nie działa

Mailer: Php Mail Function
Mail from: email@do.mnie
From name: nazwa
Sendmail Path: /usr/sbin/sendmail
SMTP Auth: Nie
SMTP Host: localhost

No i mam to samo zwiedziłem dziesiątki for i niema nigdzie rozwiązania tego problemu może ktoś sie znajdzie , kto będzie potrafił rozwiązać ten problem .
U mnie poczta przestała działać sama z siebie z dnia na dzień be żadnych zmian nic nie instalowałem nic nie grzebałem w kodach normalnie działała i pewnego dnia zdziwiło mnie że nikt sie nie rejestruje postanowiłem sprawdzić to , sam sie zarejestrowałem i mail nie dotarł ani z powiadomieniem do mnie jako admina ani na adres podany przy rejestracji , formularz zgłoszeniowy też padł ,oraz wiadomości masowe . Mój serwer stoi na 1GP w OVH , może oni coś grzebali lub pozmieniali w konfiguracji serwera . Ręce opadają jedna z tych chwil co sie odechciewa wszystkiego .
Tak dla informacji poczta działa jeśli wysyłać z kompa listy na adres serwera.

juzio5
03-07-2008, 13:24
Zmieńcie ustawienia:
Poczte obsługuje: Serwer pocztowy SMTP
Email nadawcy: twój email
Nazwa nadawcy: wpisz co chcesz
Ścieżka do sendmail (u mnie jest na 1.0.11): /usr/sbin/sendmail
SMTP wymaga autoryzacji: zawsze tak
Konto smtp: w przypadku innych operatorów np. wp. wpisujesz smtp.wp.pl, jak to twoja domena to spytaj admina swojego gdzie masz hosting
Hasło smtp: wiadomo
Host smtp: lokahost w przypadku poczty z Twojego serwera / domeny

Powinno działać, u mnie działa, natomiast przez php nigdy mi nie działało jak należy

ferdynand
04-07-2008, 12:28
Tak smpt działa ,, ale pytanie brzmi dlaczego mając 3 stronki na tym samym serwie oczywiście inne domeny , z tymi samymi parametrami serwera i takimi samymi ustawieniami poczty nagle jedna z nich (poczta) przestaje działać .
?? Poza tym mam na tej stronie skrypt w php przyjmujący zgłoszenia niezależny od Jomli ustawiony w wraperze też przestał działać . Komunikat wyskakuje że list został wysłany ale nie dochodzi .

crazyluki
04-07-2008, 12:45
moze akurat na tej jednej stronce (przyjmuje ze masz oddzielne konta na rozne stronki) masz inne (błędne) ustawienia serwera.

tak czesto sie zdarza na darmowych hostingach:)