PDA

Zobacz pełną wersję : wylaczenie mozliwosci dodania do sekcji



Fyner
05-05-2008, 00:09
spotkalem sie z takim "problemem" powylaczalem sekcje FAQ a podczas dodawania artykulu jest mozliwosc/wybor ze mozna dodac do sekcji FAQ, da sie to jakos wywalic??
i odrazu sie moze zapytam czy jest mozliwosc wylaczenia wyboru do jakiej sekcji ma byd dodawany artykul - a dokladnie chcialbym aby zostalo do wyboru tylko czy ma to byc art czy news

inkos
05-05-2008, 00:38
odrazu sie moze zapytam czy jest mozliwosc wylaczenia wyboru do jakiej sekcji ma byd dodawany artykul - a dokladnie chcialbym aby zostalo do wyboru tylko czy ma to byc art czy news
Można jaśniej? W tej chwili zrozumiałem Cię iż chcesz określić iż powiedzmy z kilku sekcji jakie masz można dodawać artykuły do sekcji art i news i to najlepiej jesli mozesz to ograniczyc kazdemu uzytkownikowi? Czy tak?

Fyner
05-05-2008, 10:05
dokladnie tak. chcialbym zeby nie tyle co nie mieli mozliwosci dodawania ale zeby podczas wyboru nie widzieli nawet sekcji FAQ. i tak samo jesli chodzi o dodawanie artykulu, chcialbym aby byla tylko jedna glowna podsekcja a nie do wyboru gdzie sie chce dodac.

inkos
05-05-2008, 12:32
W takim razie ja mogę Ci tylko zaproponować komercyjny komponent cACL MVC dla Joomla 1.5.x. To chyba najprostsze rozwiązanie. Dzięki niemu ograniczysz dostep nie tylko do tych wybranych sekcji i artykulow ale i do pozostalych elementow zaplecza administracyjnego Joomla. :) Niestety on trochę kosztuje $. :(

Fyner
05-05-2008, 14:35
wow :|
ceny to faktycznie konkretne :/ narazie chyba bede musial sobie w takim razie poradzic bez tego.
a ze tak sie zapytam, jest taki (w takim stylu) komponent dla joomla 1.x? bo moze za jakis czas dla 1.5 tez w takim wypadku powstalo i problemu by nie bylo...

inkos
06-05-2008, 02:26
Jest np. ... cACL :) ale bez literek MVC czyli wersja tego samego komponentu ale dla Joomla 1.0.x. :D :D Generalnie dla Joomla 1.0.x nie ma za wiele godnych uwagi propozycji. W 1.5.x nie ma jeszcze rozbudowanego systemu zarzadzania uzytkownikami. Z pewnoscia pojawi sie w wersji 1.6.x. ale nie bedzie to za tydzien dwa. :( To musi troche potrwac stad tez na ta chwile pozostaja tylko dodatkowe komponenty takie jak m.in. cACL.