PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją dodatków



mynek
05-05-2008, 08:32
Witam. To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.
Korzystam od jakiegoś czasu z Joomla 1.5.1 i mam następujący problem. Podczas instalacji dodatków (moduły, komponenty czy boty) joomla wyrzuca mi komunikat:
"Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany."
Sprawdzałem i pakiety są przesyłane na serwer i co więcej rozpakowywane poprawnie do katalogu TMP. Pakiety na 100% są OK (instalują się w innych witrynach). Wcześniej było wszystko OK - "nagle" przestał instalować dodatki.
Proszę o jakieś wskazówki, bo trochę pracy w witrynę już włożyłem i nie chcę tego tracić
PS. Co dziwne instalacja szablonów działa normalnie.

N0SFERA2
26-05-2008, 09:29
witam
mam dokladnie ten sam problem na wersji 1.5.3. wczesniej cos mi sie obilo o uszy ze moze to byc spowodowane krótkim czasem dla php, admin zmienil do 10 sek. ale nic to nie dalo ;/

inkos
26-05-2008, 14:05
witam
mam dokladnie ten sam problem na wersji 1.5.3. wczesniej cos mi sie obilo o uszy ze moze to byc spowodowane ktorkim czasem dla php, admin zmienil do 10 sek. ale nic to nie dalo ;/
Wróc do regulaminu i uzupełnij posta o brakujace dane.

zwiastun
26-05-2008, 18:19
witam
cos mi sie obilo o uszy ze moze to byc spowodowane krótkim czasem dla php, admin zmienil do 10 sek. ale nic to nie dalo ;/
10 s?
standard to 30s

mynek
26-05-2008, 19:46
Na 100% to nie w tym rzecz, bo ja mam na tym serwerze dwie strony. Jedna działa bez zarzutu druga nie :( Niestety na tym forum dostałem odpowiedzi w stylu: "poszukaj na forum" itp. Ja oczywiście od tego zacząłem, ale nie chcę się już odzywać bo znowu "mądre głowy" zaczną dawać "merytoryczne" odpowiedzi.

Więc problem pozostał. Szukam rozwiązania gdzie indziej jeśli znajdę to Ci dam znać

zwiastun
26-05-2008, 19:57
1. Czas wykonywania skryptów powinien być standardowo ustawiony na 30 s (i pewno tak jest, jeśli jest 10, jak napisałeś, to może być powód problemów)
2. Nie podajesz, o jakie rozszerzenia chodzi. Zakładając, że próbujesz instalować takie, które się zainstalować dają, a mimo tego pojawia się błąd, warto sprawdzić, jak są kodowane pliki xml. To również może (choć nie powinien) być powód.
3. Spróbuj metody instalacji z katalogu na serwerze. Po to jest kilka metod instalacji, żeby skorzystać z alternatywnych, jeśli która zawiedzie!

PS. "Mądre głowy" wbrew pozorom odpowiadają rzeczowo. Ale żeby rzeczowo odpowiedzieć, trzeba dysponować pewnymi informacjami, których, niestety, nie podałeś. Jak widzę, nie otrzymałeś żadnej odpowiedzi - nie zarzucaj więc czegoś, co nie miało miejsca!

mynek
27-05-2008, 08:57
PS. "Mądre głowy" wbrew pozorom odpowiadają rzeczowo. Ale żeby rzeczowo odpowiedzieć, trzeba dysponować pewnymi informacjami, których, niestety, nie podałeś. Jak widzę, nie otrzymałeś żadnej odpowiedzi - nie zarzucaj więc czegoś, co nie miało miejsca!
Ten sam temat rozpocząłem w innym wątku (którego już niestety nie ma) i zarzut dotyczył odpowiedzi właśnie w nim. Nie chodzi mi o to, żeby kogoś urazić, lecz o to że ja naprawdę zanim o coś zapytam szukam na forum. Nie chcę rozpoczynać dyskusji na ten temat i proszę potraktować to wyłącznie jako dygresję.
Natomiast jeśli chodzi o czas wykonywania skryptów to mam max_execution_time = 30 (chyba o to chodzi)
Jest jeszcze jedna rzecz. Nie instalują mi się wyłącznie moduły. Komponenty, boty i szablony bez problemu. Jeśli trzeba dodać jeszcze jakieś informacje to proszę powiedzieć jakie (nie chcę wklejać całego phpinfo() i śmiecić po forum.

zwiastun
27-05-2008, 16:12
Sprawdź prawa dostępu do katalogu modułów. Ponadto zaktualizuj Joomla! Nie licz na odpowiedź w sprawie czegoś, co źle funkcjonuje w J. 1.5.1 skoro mamy wydane 1.5.3

mynek
28-05-2008, 10:06
Prawa do katalogu modules są dobrze ustawione. Zaktualizowałem też joomle do 1.5.3, ale bez zmian.

N0SFERA2
02-06-2008, 08:44
1. Czas wykonywania skryptów powinien być standardowo ustawiony na 30 s (i pewno tak jest, jeśli jest 10, jak napisałeś, to może być powód problemów)
2. Nie podajesz, o jakie rozszerzenia chodzi. Zakładając, że próbujesz instalować takie, które się zainstalować dają, a mimo tego pojawia się błąd, warto sprawdzić, jak są kodowane pliki xml. To również może (choć nie powinien) być powód.
3. Spróbuj metody instalacji z katalogu na serwerze. Po to jest kilka metod instalacji, żeby skorzystać z alternatywnych, jeśli która zawiedzie!

PS. "Mądre głowy" wbrew pozorom odpowiadają rzeczowo. Ale żeby rzeczowo odpowiedzieć, trzeba dysponować pewnymi informacjami, których, niestety, nie podałeś. Jak widzę, nie otrzymałeś żadnej odpowiedzi - nie zarzucaj więc czegoś, co nie miało miejsca!

kombinuje, kombinuje i nic ;/
a co do punktu 3) to na stronie joomla.pl w instrukcji recznego instalowanie modulow znalazlem na koncu cos takiego: "Oczywiście dotyczy to modułów, które nie współpracuję z dodatkowymi komponentami. No i oczywiście nie daje gwarancji, że wszystko będzie ok. Nie odpowiadam też za żadne problemy związane z użyciem tego patentu, a więc ROBICIE TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!"
nie usmiecha mi sie cos takiego ;/
moze okaze sie dobra podpowiedzia to iz ftp na ktorym staram sie zawalczyc z tym wszystkim to 8p.pl

zwiastun
02-06-2008, 14:38
1. Dalej nie wiadomo, o jakich rozszerzeniach mowa.
2. Instrukcja ręcznego instalowania modułów dotyczy Joomla 1.0.x a nie Joomla 1.5 (ja proponowałem instalację z katalogu na serwerze, a nie metodę reczną!)

Jak ktoś ma Ci pomóc, skoro na to nie pozwalasz!

N0SFERA2
02-06-2008, 14:43
1) proboje zainstalowac galerie wszelkiego rodzaju z tej strony http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,142/dir,ASC/order,hits/limit,15/limitstart,15/
czyli spakowane zipem

2) a jest do tego jakis tutorial?

inkos
02-06-2008, 15:41
Zagadka: Masz Joomla w wersji xxx a chcesz zainstalować rozszerzenia do Joomla yyy. Wróc do opisów poszczególnych dodaktów które chcesz zainstalować u siebie i sprawdź czy wersje Joomla są identyczne jesli podstawisz je za xxx i yyy.

N0SFERA2
02-06-2008, 18:18
przy wybieraniu dodatku sugerowalem sie ta tabela
http://www.gallery-addons.com/gallery_addons/component/media_gallery_feature_comparison.html
probowalem zainstalowac:
Phoca Gallery
RSGallery2
Coppermine

zwiastun
02-06-2008, 19:05
No toś dobrze zaczął. Zacznij może od rzeczy prostszych. Bota zainstaluj, komponencik a nie armatę zaraz, modulik. Sprawdź czy będą błędy, a dopiero potem grzmij, że nie możesz NICZEGO zainstalować!

10 postów, żeby padł jakiś konkret!

N0SFERA2
02-06-2008, 20:22
na aktualnym ftp zainstalowalem bez problemu skore dla strony, tlumacznia pl dla www i panelu i to wszystko, pozniej zatrzymalem sie na tych wlasnie galeriach.

na starym ftp gdzie sam zainstalowalem joomla 1.5.2 bez problemu doinstalowywalem wszystko po kolei dodatki jakie chcialem wlaczznie z galeria i build community.

N0SFERA2
17-06-2008, 22:57
W akcie desperacji i braku kolejnych pomyslow postawnowilem wywalic wsystko z ftp i zaczac od nowa. Po zainstalowaniu Joomla 1.5.3 dodalem spolszczenia panelu i strony, a pozniej zainstslowalem "RSGallery2 1.11.10 alpha pl" z tego linka http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,142/dir,ASC/order,hits/limit,15/limitstart,15/
oczywiscie wczesniej musialem uruchomic "emulacje" Legacy czy jakos tak.


Udalo sie, poszlo ale jak tylko wchodze w Komponenty > RSGallery2
to wywala mi blad

Fatal error: Call to a member function get() on a non-object in /home/public_html/administrator/components/com_rsgallery2/config.rsgallery2.php on line 614

co ciekawe w tym pliku ta linie jest pusta

na wszelki wypadek wklejam kawalek tego pliku


/**

* Retrieves filename, based on the filename id

* @param integer The ID of the currently selected file

* @return string Filename

*/

function getFileNameFromId($id)

{

global $database;

$database->setQuery("SELECT name FROM #__rsgallery2_files WHERE id = '$id'");

$filename = $database->loadResult();

return $filename;

}
[[[[[[linia 614]]]]]


/**

* Retrieves title, based on the filename id

* @param integer The ID of the currently selected file

* @return string title

*/

scobos
28-06-2008, 10:37
mi też ten błąd wywala przeszukałem chyba wszystkie posty o temacie "problem z instalacja modułów, komponentów lub czego kolwiek" i niczego sie nie dowiedziałem z nich wiec nie piszcie "bylo to juz na forum" bo były pytania ale nikt nie wyjaśnił co i jak

zwiastun
28-06-2008, 16:25
No to pa, najkrócej mówiąc, skoro "nic się nie dowiedziałeś".
Ja nie rozumiem, jaki ten błąd ma związek z rozpatrywanym tu tematem, któy brzmi: "Problem z instalacją dodatków"

a) dodatek to słowo w polskim Joomla zastrzeżone - oznacza to, co po angielsku bot, mambot albo plugin!
b) autor miał na myśli rozszerzenia, ale to szczegół
c) to, że komponent wywala błąd, nie oznacza, że nie został zainstalowany, choć może oznaczać, że nie został dobrze zainstalowany.
d) może lepiej zapytać, czy ktoś zainstalował i ma działającą RS Gallery na Joomla 1.5.3? Wszak 1.5.x to nie jest naturalne środowisko dla tej galerii!

alex51
30-01-2009, 10:32
Nie jestem pewien, czy powodem kłopotów związanych z instalacja rozszerzeń jest hosting na 8p.pl. Mnie nie udało się tam zainstalować z poziomu zaplecza żadnego większego komponentu. Za każdym razem pojawia się " 500 Internal Server Error" a na moja interwencje odpowiedź administratora: "...W logach widzę, że przekracza Pan limit czasu wykonywanego skryptu...".
Bardziej szczegółowo opisałem te wyjaśnienia w wątku (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=101784#post101784).