PDA

Zobacz pełną wersję : Okno PopUP nie wyświetla zdjęć.



tomek71
19-04-2006, 00:50
Pare postów niżej dzięki pomocy Sogo ustawiłem wyświetlanie galerii zdjęć w artach. Wszystko działa ok, tzn. z miniaturki jest link do galerii:) ,jednak kiedy w ustawieniach Zoom'a ustawiłem wyświetlanie w oknie PopUp w wyniku kliknięcia w miniaturę zamiast galerii w oknie otrzymuję następujący komunikat:The request /components/com_zoom/view.php was not found on this server.
Domyślam się, że jest to efekt zmiany ścieżek do katalogów... Proszę o radę gdzie powinienem pogrzebać i co zmienić aby okienko wyświetlało zdjęcia?

viper
19-04-2006, 02:38
The request /components/com_zoom/view.php was not found on this server.
sprawdz czy masz ten plik i jest cały a nie uszkodzony

sogo
19-04-2006, 09:09
poszukaj w pliku moszoomthumb.class.php linijki:
$this->href = "href=\"javascript:void(0)\" onClick=\"window.open('components/com_zoom/www/view.php?popup=1&catid=$catid&PageNo=$pageno&key=$keyno&isAdmin=false&hit=1', 'win1', 'width=650, height=700, scrollbars=1').focus()\"";
i wstaw w ścieżkę katalog www tak jak zaznaczyłem na czerwono. Tego nie sprawdziłem na skuteczność bo nie mam możliwości. Popróbuj.
pozdr.

tomek71
19-04-2006, 12:51
Niestety, dodanie katalogu /www/ jak zaproponował Sogo daje efekt następujący: kliknięcie na miniaturę przenosi nas do galerii,kliknięcie w galerii na znacznik następnego zdjęcia wyświetla ukochany komunikat 404 czyli bez zmian. Idąc za sugestią Vaiperxp przejrzałem :eek: wzmiankowany katalog ale pliku view.php nie ma.Ale kto szuka ten znajdzie i po dłuższym tropieniu odnalazłem go w katalogu www, prawdę mówiąc nie znalazłem w nim niczego co by wskazywało iż jest uszkodzony:confused: ...kombinuję dalej...
I chyba nic nie uda mi się wykombinować, na innym forum znalazłem info o podobnym problemie w Mambo tam niestety też nikt nie znalazł rozwiązania...
Będąc optymistą jednak liczę że jakaś dobra dusza znajdzie wyjście z tej sytuacji.

sogo
19-04-2006, 18:16
więc Ci daję rozwiązanie. To jest bot do starej wersji zoom gallery i dlatego są inne ścieżki. Teraz zrób tak, skopiuj plik wiev.php z components/com_zoom/www i wklej go do components/com_zoom ,(będą dwa identyczne pliki w dwóch katalogach) tzn tam gdzie się upomina. Ja tak zrobiłem i działa.
pozdr.
ps. poprzednią zmianę scieżki w pliku moszoomthumb.class.php wróć do oryginału.

tomek71
21-04-2006, 12:19
Sogo zrobiłem tak jak napisałeś i w moim przypadku zadziałało połowicznie,mianowicie: okienko PopUp wyświetla galerię :) ale pozostało jedno ale: jak klikam na miniaturę pojawia się okno PopUp i jednocześnie w tle otwiera się strona z komunikatem 404...
Piszesz że męczymy bota do starszej wersji Zooma, a może ktoś widział nowego? Bo ja tylko znalazłem na stronch francuskich, a język ten nie jest mi bliski...

sogo
21-04-2006, 12:49
bota do nowej wersji brak, u mnie ten błąd 404 nie pojawia się, być może kombinując niechcący coś namieszałeś ?. Prześledź sprawę. Pomęcz się jeszcze trochę a jak dojdziesz to zobaczysz jaki bedziesz z siebie zadowolony:)
pozdr.
podaj linka do tej strony francuskiej

tomek71
21-04-2006, 12:52
Tak jak piszesz ten francuz to też starsza wersja,sprawdzam dalej czy faktycznie gdzieś nie namieszałem.
www.mambofacile.com/forum/showthread.php?t=4463
Mieszam dalej i mam mieszane uczucia do Zoom'a, jak prubuję zapisać zmiany w ustawieniach wypluwa PODAJ TYTUŁ????

tomek71
21-04-2006, 21:43
Wiem, że rozwiązanie jest tuż za rogiem, ale nie wiem za którym i dlatego podsumowując, moje działania były następujące:
1.nie wiedząc gdzie mogłem popełnić babola ponownie zainstalowałem Zoom'a i mos Zoom thumb zgodnie ze wskazówkami od Sogo
2.założyłem nowe galerie itd
3.Napisałem nowewgo arta
i niestety:( powtarza się efekt jaki opisałem w poście o 11.19 czyli pomiędzy stroną z miniaturą a oknem PopUp pojawia się strona z komunikatem:The request /javascript:void(0) was not found on this server.
Sogo napisałeś że u Ciebie o.k. to jak mam się pozbyć tego ścierwa?

sogo
21-04-2006, 22:08
a najlepiej to jakbyś mi podesłał plik moszoomthumb.class.php zrób z niego zip i podaj tu.

tomek71
21-04-2006, 22:41
oto plik

sogo
21-04-2006, 22:57
powtórzyłes jedną linijkę kodu dwukrotnie, nie wiem na ile to ma znaczenie, ale spróbuj

tomek71
21-04-2006, 23:24
Dzięki Sogo ale to nic nie zmieniło:( ....I tak głośno sobie myślę: skąd bierze się ten błąd braku javy na serwerze?

sogo
21-04-2006, 23:31
daj adres stronki, jeśli możesz.

tomek71
21-04-2006, 23:34
dobremieszkanie.pl - w nowościach art:Ponowna próba.

sogo
21-04-2006, 23:44
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;>charset=ISO-8859-2" />
usuń to czerwone, zostaw spację, a bedziesz miał polskie znaki, to tymczasem.

sogo
22-04-2006, 00:06
coś jest porąbane w innym miejscu, może jakiś plik źle się wgrał? Jak sam nie dasz rady to daj hasła do serwa to popatrzę, potem sobie pozmieniasz.
pozdr.

czy plik wiev.php masz w dwóch katalogach? components\com_zoom\www i components\com_zoom

tomek71
22-04-2006, 00:20
Dokładnie tak

sogo
22-04-2006, 00:31
namiary na ftp wyślij, ok?

tomek71
22-04-2006, 19:31
Problem wraca jak bumerang! Zainstalowałem od początku Zoom'a i bota ale efekt jest niezmienny-po kliknięciu w miniaturę otwiera się okno PopUp i zarazem strona z błędem zakrywająca główną stronę. Nie ma takiego efektu kiedy w Zoomie ustawię wyświetlanie galerii...W którym pliku szukać tego badziewia odpowiedzialnego za wyświetlanie tego błędu?A może jest to wynik błędu w trakcie instalacji samej Joomli?
:) :) Dzięki Sogo mój problem już nie istnieje. Niniejszym chciałbym serdecznie Tobie podziękować.

sogo
24-04-2006, 02:01
Ku pamięci potomnych, przyczyną złego wyświetlania po wszystkich modyfikacjach było opublikowanie bota jako jednego z pierwszych, po przesunięciu go na koniec wszystko działa ok. Przypomniałem sobie, że kiedyś jeden z botów miał w readme takie zalecenie, w tym nie było instrukcji.
pozdr.