PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Joomla jest dla mnie?



NH2501
05-05-2008, 14:30
Witam Forumowiczów!

Jestem w trakcie tworzenia trzeciej odsłony swojej strony katalogującą statki kosmiczne i sprzęt z nimi związany (druga wersja tutaj (http://ekipa.nazwa.pl/kosmos)).
Zacząłem organizować od podstaw organizować potrzebne mi bazy danych i CMS, w oparciu o mySQL i PHP.
Zacząłem jednak myśleć o rozszerzeniu funkcjonalności i wyjściu poza funkcję polskojęzycznej encyklopedii astronautyki vide Encyclopedia Astronautica (http://www.astronautix.com).

Doszedłem więc do myśli, że może jednak powinienem skorzystać z gotowych rozwiązań. Znałem już ze słyszenia nazwę Joomla, więc zajarzałem tu, do polskiego centrum.

Przychodzę więc z pytaniem, czy Joomla jest dla mnie?

Potrzebuję website'u który będzie tematycznym encyklopedycznym katalogiem i jednocześnie małym portalem astronautycznym.
Czy Joomla zapewni możliwość katalogowania i wyszukiwania informacji w bazach danych oraz połączania z nim serwisu newsowego?

Z góry dziękuję za sugestie i odpowiedzi,
Hubert Bartkowiak

PS. Mam nadzieję, że to właściwy dział na Forum

zwiastun
05-05-2008, 17:01
Ogólnie rzecz biorąc - tak.
W szczegółach - trudno orzekać na podstawie tak ogólnej specyfikacji. Joomla jest potężnym narzędziem w powiązaniu z rozszerzeniami.

inkos
06-05-2008, 01:34
Napisz co konkretnie potrzebujesz a takze zaglądnij na joomla.pl i extensions.joomla.org.

NH2501
06-05-2008, 06:21
Napisz co konkretnie potrzebujesz a takze zaglądnij na joomla.pl i extensions.joomla.org.

Zainstalowałem Joomla i na pierwszy rzut oka część newsowa będzie prostsza, bo system wygląda na takie coś przygotowany.
Utrudnienia widzę w gromadzeniu i katalogowaniu części encyklopedycznej.
Wydaje się, że z dodatków pomogły by mi takie dla sklepów, gdzie są możliwości katalogowania produktów z podziałem na kategorię, itp.

Bo w zasadzie takich rzeczy potrzebuję:

katalogowanie dużej ilości "produktów" podzielonych przynajmniej na kilka kategorii (rakieta, człon, silnik, satelita, starty rakiet) z dodawaniem zdjęć, ew. filmów
tworzenie spisów "produktów" wg różnych ich atrybutów
wyszukiwanie pełnotekstowe
możliwość łatwego tworzenia powiązań między "produktami"; najlepiej forma "[[ ]]" jak w MediaWiki, z poziomu katalogów i newsów
publikowanie newsów, nowości, ostatnich zmian (tu chyba problemu nie będzie)To chyba najważniejsze dla mnie punkty. Część rzeczy już wiem, że jest osiągalna standardowymi dodatkami.

Co tym myślisz?

Pozdrawiam,
H.B.

zwiastun
06-05-2008, 09:01
Rozważ zakup komercyjnego komponentu com_mtree
http://www.mosets.com/

inkos
06-05-2008, 10:22
W odpowiedzi na posta i PM dolaczam sie do propozycji Zwiastuna. W akcji ten komponent mozesz zobaczyc jako katalog rozszerzen do Joomla na extensions.joomla.org (oczywiscie dla siebie bedziesz musial go przystosowac).
A publikowanie niusów "załatwisz" w standardowej Joomla ewentualnie za pomocą jakiegoś dodatku dla strony glównej aby serwis wygladał trochę profesjonalniej. ;)

NH2501
07-05-2008, 09:57
W odpowiedzi na posta i PM dolaczam sie do propozycji Zwiastuna. W akcji ten komponent mozesz zobaczyc jako katalog rozszerzen do Joomla na extensions.joomla.org (oczywiscie dla siebie bedziesz musial go przystosowac).
A publikowanie niusów "załatwisz" w standardowej Joomla ewentualnie za pomocą jakiegoś dodatku dla strony glównej aby serwis wygladał trochę profesjonalniej. ;)

Dzięki Chłopaki za poświęcony czas.
Nie jestem przekonany jednak, że ten dodatek będzie ok. Gość od Mosse też nie był zbytnio przekonany...
Zastanawiam się czy jednak nie wykorzystać tego co już zrobiłem.
Może Ci powiedzieć, jak wygląda integracja zewnętrznej bazy danych ze stronami na Joomla? Formularze dopisywania/edycji, wyswietlanie danych, itp?

Pozdrawiam,
H.B.