PDA

Zobacz pełną wersję : joomla_1.0.15_JIE błędy podczas instalki



loco_dice
05-05-2008, 16:42
Witam po raz kolejny :p wreszcie wyszła wersja PL co bardzo mnie cieszy ale mam problem na 2 etapach instalki pierwszy raz występuje na pierwszym kroku instalki gdy mam wpisac mysql itp jak biorę dalej to pisze:
step 2
Enter the name of your Joomla! site:

Looks like there have been some errors with inserting data into your database!
You cannot continue.

i pokazuje mi loga, wkleiłbym go tu ale nie wiem czy komukolwiek chciałoby sie zerkać bo jest bardzo długi :/ no ale tak jakby poradziłem sobie z tym problemem tylko nie wiem czy dobrze :/ musiałem zmienić nazwe (MySQL Table Prefix) no i wtedy mogę przejść normalnie dalej, drugi błąd pokazuje mi sie już na samym końcu gdy otrzymuje login i hasło a pod spodem pisze:

Your configuration file or directory is not writeable, or there was a problem creating the configuration file. You'll have to upload the following code by hand. Click in the textarea to highlight all of the code.

i też pokazuje takiego jakby loga no ale moge juz przejsc do zaplecza lub strony...no to usuwam instalke z serwera i probuje wejsc czy to do panelu admina czy to do strony no to wtedy pokazuje sie adres: www.*******/error i przekierowuje mnie na strone główną

ma ktoś jakiś pomysł ?? :(

zwiastun
05-05-2008, 17:35
Wreszcie wyszła - to tak ze 2 tygodnie temu.

A zaznaczyłeś: Usuń istniejące tabele?
I przy okazji: Po kie licho bierzesz polską wersję i instalujesz angielską wersję bazy danych?

loco_dice
05-05-2008, 19:00
Wreszcie wyszła - to tak ze 2 tygodnie temu.

wiem ale jakoś nie było czasu żeby przysiąść

Po kie licho bierzesz polską wersję i instalujesz angielską wersję bazy danych?


Jest bo jest wrzuciłem wszystko a jezyk w instalce zmienia sie automatycznie jak ponawiam jakas nieudaną próbe :/

loco_dice
05-05-2008, 19:14
usunąłem te tabele ale wciąz to samo...tyle ze w pierwszym punkcie nie pokazuje juz błędu ,na końcu pojawia sie komunikat właśnie pod otrzymanym loginem i hasłem ze musze skopiowac kod i wkleic go do configuration.php bo jest chrooniony przed zapisem czy cos takiego ale nie wiem jak :/

zwiastun
05-05-2008, 20:53
Nie kombinuj, nie ponawiaj nieudanych prób, tylko rozpocznij instalację od początku. Na siłę usiłowałem kilka razy wywołać u siebie efekt "zapomnienia języka" i mi się nie udało. Nie wiem, jak to robicie. Mimo że sobie czasem radzę łatwiej niż początkujący :), to gdy coś sknocę, a można zacząć od początku zaczynam od początku, a nie od 2 kroku z 4.