PDA

Zobacz pełną wersję : 1.0.15 JIE problem z logowaniem - invalid session



Leprechaun
07-05-2008, 00:02
Witam wszystkich serdecznie,
Po pierwsze dzieki za wszystko co tu piszecie i umieszczacie.
To jest moj pierwszy post tutaj i prosze o wyrozumialosc.
Nie znalazlem na forum rozwiazania mojego problemu wiec prosze Was o pomoc.
Zainstalowalem Joomla 1.0.15 JIE,
dane serwera odpowiadaly wymaganiom Joomla w kazdym punkcie z wyjatkiem: php_value allow_url_fopen. Ale to nie jest (chyba) powod mojego problemu. Zreszta na ten temat jest sporo na forum i w poradnikach, ale do rzeczy, mianowicie po instalacji wszystko wygladalo poprawnie, asekuracyjnie wydrukowalem strone z nowym haslem itp, niestety na email admina nie przyszedl zaden email z potwierdzeniem ukonczenia instalacji no i z haslem.
Poza tym kiedy probuje sie logowac przy uzyciu poprawnego usera i hasla wyswietla mi sie komunikat "invalid session". Ciasteczka ustawione OK. Czy powodem moze byc np, system kodowania znakow i system porownan w bazie danych? Aktualnie mam latin1-swedish - sam nie wiem dlaczego :) pewnie to moje przeoczenie, ale czy to moze miec wplyw na logowanie? Poza tym dodam ze wybralem te wersje joomla aby miec polski jezyk po stronie admina i angielski po stronie uzytkownika. Czy to optymalnie dobry wybor? Dziekuje za porady i pomoc. Leprechaun.

ostry
17-05-2008, 00:25
Sprawdź, czy w folderze, gdzie masz zainstalowaną stronę z Joomla istnieje folder 'tmp'. Jeśli nie, to go stwórz. U mnie pomogło na problem z "invalid session".

Leprechaun
17-05-2008, 00:32
Dziekuje za rade. Nie pamietam czy mialem ten folder kiedy mialem ten problem. Po kilku probach naprawienia tego zdecydowalem sie zainstalowac inna wersje joomla (1.5.3) i jak na razie nie mam zadnych problemow.

mudol
15-07-2008, 13:45
Mialem ten sam problem, zrobilem folder tmp, zmienilem atrybuty na 777 i dziala, dzieki za pomoc