PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja modułu



lew
07-05-2008, 17:49
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem początkującym i rozgryzam pomału joomla. I pojawił się mały problem. Otóż z instalacją komponentu nie mam problemu, jednak jak instaluję moduł to już problem się pojawia,, gdyż nie da się zainstalować :(

Chciałem zainstalować sobie moduł "jsCookMenu" (do rozwijanego menu). I w pliku który pobrałem jest plik xml i php i jeszcze folder z innymi plikami (chyba potrzebne do działania modułów). I wgrywam tylko te dwa pliki xml i php do katalogu "modules". I próbuję zainstalować lecz wyskakuje błąd:


Upload new module - Error | Module "Custom Module" already exists!
I nie wiem, co robię źle. A tą resztę plików gdzieś trzeba wgrywać?

wersja joomla oczywiście najnowsza z panelem admina po angielsku, a witryną po Polsku.

PS. Jeżeli temat był poruszany, to proszę o przekierowanie do niego, bo ja szukałem i nic nie znalazłem.

zwiastun
07-05-2008, 18:02
Jak się może zorientowałeś, bywam złośliwy. Padło dziś na Ciebie. Zapraszam Cię do napisania nowego podręcznika obsługi Joomla! Po co korzystać z tych, które są, po co np. przeczytać o instalacji składników, skoro można po swojemu.
Będziemy pisać podręcznik, oczywiście dla najnowszej, z panelem po angielsku i frontem po polsku.

Reszta u mnie w stopce.