PDA

Zobacz pełną wersję : moduł news i problem ze zdjęciami



ptaszny
08-05-2008, 11:21
Witam!
Ma dwa problemy ,których nie mogę rozwiązać.

Pracuje na layoucie Ja Avian II, adres www.kubabejko.co.nr.

Chciałbym usunąć moduł od newsów, nie wiem w jaki sposób, po usunięciu wszystkich newsów na dole mam napis "There is no item to display" ,którego nie chciałbym mieć.

A drugim problemem są zdjęcia pokazywane w sliderze. Zobaczcie, gdy odświeżycie stronę, albo włączycie stronę, to pierwsze zdjęcie ,które się pokaże, obojętnie jakie, będzie zmniejszone do rozmiarów ramki,tak ,że będzie się pokazywać całe a każde następna będzie rozciągane do szerokości tej ramki, i przez to później zdjęcia które są pionowe są ucinane do połowy. Jak zrobić żeby slider nie ucinał tych zdjęć tylko pokazywał tak jak to pierwsze zdjęcie dopasowane po odświeżeniu strony.

Proszę o pomoc. Dziękuję.

inkos
08-05-2008, 12:21
Pracuje na layoucie Ja Avian II, adres www.kubabejko.co.nr (http://www.kubabejko.co.nr).
Pracujesz na komercyjym - skorzystaj z ich supportu przeciez za to zaplaciles. :)


Chciałbym usunąć moduł od newsów, nie wiem w jaki sposób, po usunięciu wszystkich newsów na dole mam napis "There is no item to display" ,którego nie chciałbym mieć.
Usunac ten wpis w pliku jezykowym - najprostsze.

A drugim problemem są zdjęcia pokazywane w sliderze. Zobaczcie, gdy odświeżycie stronę, albo włączycie stronę, to pierwsze zdjęcie ,które się pokaże,
Czy problem wystepuje nadal. Przed chwila sprawdzilem strone na IE 6.0 7.0 FF i Operze i nie zauwazylem problemu z wyswietlaniem. No chyba ze zle Cie zrozumialem w takim razie podaj jakies zle i dobre screeny.

ptaszny
08-05-2008, 19:44
chciałbym żeby pokazywał obrazki w taki sposób (pokazuje tak tylko pierwszy obrazek po załadowania lub odświeżeniu strony):

http://img385.imageshack.us/img385/9315/111pu0.png

a nie żeby je rozciągał i dopasowywał do szerokości ramki ucinając przy tym zdjęcie, tak jak na tym screenie (tak robi ze wszystkimi):

http://img385.imageshack.us/img385/6320/222ou3.png

A co do usunięcia tego napisu w pliku językowym mam teraz _EMPTY_BLOG_. Więc chyba najprostsza metoda nie zadziałała?

inkos
08-05-2008, 20:02
A co do usunięcia tego napisu w pliku językowym mam teraz _EMPTY_BLOG_. Więc chyba najprostsza metoda nie zadziałała?
Metoda działa tylko lekarz był nieodpowiedni. Nie miałeś usunąć całego pacjenta tylko wyrostek robaczkowy. Rozumiesz tą aluzję? Jeśli nie to dla pewności nie usuwaj całej zmiennej jezykowej tylko jej wartość czyli to co jest w ' ' .

ptaszny
08-05-2008, 20:56
tak to jest kiedy przeniosą kogoś z chirurgii na zakaźne ;] Pacjent zszyty ale są powikłania.. Koniec żartów, usunąłem ten napis, ale mam teraz dwie krechy na dole które oddzielały newsy od reszty i od footer'a. Co zrobić by jedną z nich usunąć? Nie jestem newbie z joomli, po prostu nie wiem gdzie tego szukać..

I co z tym sliderem, jest jakaś rada?

ptaszny
12-05-2008, 18:45
pomocy!

inkos
12-05-2008, 19:22
pomocy!
Co do slidera - jak już ci napisalem - korzystasz z platnego szablonu to i skorzystaj z pomocy jego autorow. W koncu za to zaplaciles. Tak bedzie najszybciej.

Co do tych linii - szukaj w plikach szablonu - zarowno tych .php. jak i .css.

Najlepiej bedzie jak skorzystasz z wsparcia joomlart.com - autora szablonu.