PDA

Zobacz pełną wersję : zewnetrzny pdf



thordur
08-05-2008, 11:46
chciałbym aby odnosnik w artykule otwierał dokument PDF ktory liczy sobie 15 stron. jak to zrobic?

inkos
08-05-2008, 12:23
chciałbym aby odnosnik w artykule otwierał dokument PDF ktory liczy sobie 15 stron. jak to zrobic?
Zrobic linka do tego dokumentu. Ot cala filozofia.

thordur
08-05-2008, 13:16
ok, to jest zrozumiałe, ale gdzie umiescic w joomli tego PDF-a i jak potem podlinkowac jakis wyraz w tekscie zeby go otworzył?

sirmicho
08-05-2008, 13:29
ok, to jest zrozumiałe, ale gdzie umiescic w joomli tego PDF-a i jak potem podlinkowac jakis wyraz w tekscie zeby go otworzył?
Umieścić w joomli tego pdfa? Przecież w tytule napisałeś, że to zewnętrzny pdf, czyli jak rozumiem, znajduje się on na obcym serwerze.
Wpisujesz wyraz w artykule/module/gdziekolwiek i linkujesz go używając do tego edytora TinyMCE albo jakiegokolwiek innego działającego pod joomlą (ewentualnie w kodzie html wklepujesz "a hrefa";-) ). Z czym masz tu problem? Chyba, że chodzi Ci o coś poważniejszego ale nie bardzo się rozumiemy.

inkos
08-05-2008, 13:30
ok, to jest zrozumiałe, ale gdzie umiescic w joomli tego PDF-a i jak potem podlinkowac jakis wyraz w tekscie zeby go otworzył?
Gdzies na serwerze. :) Jesli korzystasz z np. total commandera filezilli itp to tworzysz katalog materialy i tam umieszczasz a potem w tekscie dajesz linka. Mozesz tez zaladowac plik za pomoca menedzera mediow lub tez za pomoca np. dodatku filemanager do edytora JCE. Ot i to wszystko.

thordur
08-05-2008, 13:44
sorry za głupie pytania, jestem początkujący, co zresztą od razu widac. nie rozumiem jak wykonac tą opcję"w tekscie dajesz linka". wlazłem do edycji mojego artykułu i szukam tam gdzie moge podlinkowac do tego pdf-a i nie znalazłem

sirmicho
08-05-2008, 13:47
Zaznaczasz tekst, który ma być linkiem i następnie klikasz na ikonkę łańcucha. W okienku pop-up podajesz ścieżkę dostępu do pliku docelowego (jeśli leży na obcym serwerze to koniecznie z http:// z przodu).

thordur
08-05-2008, 14:08
och, nie chce juz nikogo denerwowac. gdybym znalazł jakąś ikonke łąncucha wiedziałbym co z nią począc. wchodze po kolei w artykuły/wszystkie artykuły/dany artykuł i poza zakładkami "publikacja","grafiki","parametry","metadane","łącze w menu" nic nie widze

sirmicho
08-05-2008, 14:12
Uuuu... oznacza to, że coś jest nie tak z Twoim edytorem, a dokładniej mówiąc, w ogóle go nie ma. Nie wyłączyłeś go przypadkiem? Wejdź w konfigurację systemu i sprawdź czy masz wybrany edytor (stanrdowy to TinyMCE). Jeżeli tam jest to mogłes go wyłączyć indywidualnie użytkownikowi, więc przejdź do edycji profilu użytkownika i sprawdź również tam. A jeżeli wszystko jest ok, to musisz poczekać na radę kogoś mądrzejszego w tej kwestii ode mnie.

inkos
08-05-2008, 19:48
Thordur w Twoim przypadku może pomóc tylko lektura pomoc.joomla.pl. To o co pytasz to są podstawy. Zapoznaj się z nimi a praca z Joomla będzie o wiele ciekawsza a z pewnoscia łatwiejsza.