PDA

Zobacz pełną wersję : Wyłączenie autorowi możliwości publikacji na front page.



cez1
19-04-2006, 17:03
W momencie przyznania użytkownikowi praw autora ma on możliwość pisania artykułów, wyboru kategorii - powiedzmy, że tekst zostanie zatwierdzony.

Teraz ma on możliwość edycji swojego tekstu, ale na samym dole
ma trzy zakładki: grafika, publikacja i metadane od strony front endu, i może np. zaznaczyć publikację na stronie startowej czyniąc pewne zamieszanie

Czy można wyłączyć te trzy zakładki dla autorów?

Korzystanie np. z JA Submit nie rozwiązuje sprawy, bo użytkownik autor edytując tekst przełączy się na standardowy sposób. Chciałbym mieć jednak możliwość wydzielenia z grupy użytkowników Autorów artykułów - ale samemu decydować co będzie na pierwszej stronie.

Rybik
19-04-2006, 19:21
linia:


<input type="checkbox" name="frontpage" value="1" <?php echo $row->frontpage ? 'checked="checked"' : ''; ?> />


w pliku /components/com_content/content.html.php odpowiada za wyswietlenie kwadracika wyboru tej opcji, lepiej nie wycinać tylko zamienić na:



<span style="color: red;">
Brak uprawnień.
</span>
<input style="visibility: hidden;" type="checkbox" name="frontpage" value="1" <?php echo $row->frontpage ? 'checked="checked"' : ''; ?> />


Na szczęście edytor frontendowy to osobny komponent i nie ma wpływu na to co sie dzieje w panelu admina, stad efektem tej podmiany bedzie brak możliwości wyboru opcji publikacji na startowej przy użyciu edytora frontendowego. Opcję tą maja tylko grupy backendowe.

cez1
20-04-2006, 06:59
dzięki :)

Rybik
20-04-2006, 07:08
No problemo, kombinowałem jeszcze z tym, żeby admin od frontendu to pole widział ale za cienki jestem :D jakby sie ktoś pokusił to można zmiany uwarunkować ifem sprawdzającym czy to nie admin, ale po 1,5h grzebania i wysluchaniu opinii Zwiastuna stwierdzam, że to jest zupełnie dobre rozwiązanie, juz przetestowane i mało inwazyjne.

W pierwszej chwili chcialem wogole to pole wyciac ale ukrywanie to dobry nawyk bo rozne pola maja swoje domyslne wartosci i po wycieciu kodu jakas funkcja moze tej wartosci oczekiwac a tak tylko zabierasz sprzed oczu co zbedne :)