PDA

Zobacz pełną wersję : 2 problemy



thomas.night
11-05-2008, 12:36
Witajcie, po instalacji J1.5 zetknąłem się z dwoma przykrymi przypadłościami:
1. Nie mogę wyśrodkować ani wyrównać do prawej tekstu w artykule, zmiany są zapisywane jedynie w edytorze na zapleczu.

2. Nie mogę zainstalować żadnego rozszerzenia. Po wybraniu pliku do zainstalowania muszę odczekać dłuższą chwilę by zobaczyć biały ekran.

Proszę o pomoc

PS (2) - udało mi się jednak zainstalować alternatywny edytor - TMEdit, aczkolwiek to nie rozwiązało mojego pierwszego problemu.

thomas.night
11-05-2008, 15:36
Temat (1) załatwiony takimi wpisami w CSS'ie

table.contentpaneopen {
width : 100%;
padding : 0;
border-collapse : collapse;
border-spacing : 0;
border-width : 0;
margin : 0;
vertical-align : top;
}Dalej tylko nie wiem dlaczego większość rozszerzeń z oznaczeniem '1.5 Native nie chce mi się zainstalować - wyskakuje pusta strona.

zwiastun
11-05-2008, 16:42
Ten wpis w arkuszu CSS to pewno jakieś czary mary, bo w sprawie wyśrodkowania czy wyrównania do prawej nie ma "nic do gadania"!

thomas.night
12-05-2008, 01:12
Zaiste będąc adminem ma Pan kolosalny staż w tym temacie, aczkolwiek niech Pan się (w miarę możliwości i czasu) przyjrzy oficjalnej wersji J1.5.3 z przykładowymi danymi.
Próba wyśrodkowania (bądź wyrównania do prawej) czegokolwiek w artykule nawet na domyślnym szablonie kończy się fiaskiem.

Pisząc z pozycji pokory śmiem jedynie twierdzić, że dzięki takiemu oto skrawkowi CSSa wszystko działa jak należy.

Z wyrazami szacunku
'Korzystaj i ciesz się'

:)

PS: Wracając do konstruktywnej dyskusji prosiłbym (w miarę możliwości) o rzucenie światła na temat instalacji rozszerzeń.

zwiastun
12-05-2008, 04:15
Nie rozumiem, z czym i po co Pan dyskutuje. W przytoczonym fragmencie CSS nie ma żadnej reguły, która w jakikolwiek sposób może wpływać na możliwość wyrównywania tekstu do lewej, prawej, środka... Ani stanowiącej taką możliwość, ani uchylającej reguły uniemożliwiające takie wyrównywanie (bo ich nie ma w arkuszach CSS obu domyślnych szablonów).

Pomijam przy tym zupełnie, że test na 3 instalacjach nie potwierdza Pańskiego doświadczenia - wyrównanie do prawej czy do środka następuje bez specjalnych zabiegów - wystarczy klikną w edytorze standardową ikonkę (a to, że kod nie jest zgodny ze standardami, to inna kwestia ).

W drugiej kwestii - jeden wątek - jeden temat, ale uprzedzam - ilość dostarczonych rzez Pana informacji jest tak "ogromna", że prośbę o wyjaśnienie można jedynie zignorować. Proszę sobie poczytać, co powinien zawierać post, aby można liczyć na odpowiedź.
Zwłaszcza na konstruktywną!

thomas.night
12-05-2008, 09:41
Nie rozumiem, z czym i po co Pan dyskutuje. Jeśli chodzi o ścisłość podałem rozwiązanie postawionego przez siebie problemu... sam przerwał Pan mój monolog zaczynając dyskusję.


Pomijam przy tym zupełnie, że test na 3 instalacjach nie potwierdza Pańskiego doświadczenia To zrozumiałe, wcale nie twierdzę, że posiadam takowe w tym temacie.


[...]wyrównanie do prawej czy do środka następuje bez specjalnych zabiegów - wystarczy klikną w edytorze standardową ikonkę (a to, że kod nie jest zgodny ze standardami, to inna kwestia ). [...]Powtarzam, kliknięcie w ową standardową ikonkę nie dawało rezultatu na stronie frontowej, efekt takiego działania był widoczny tylko w edytorze na zapleczu. Po zastosowaniu CSSa zaczęło działać i tyle.

Nie dość, że człowiek dzieli się rozwiązaniem to jeszcze musi usłyszeć że 'to nie będzie działać' :) ehh

Wracając do drugiego problemu nr 2.... problem rozwiązany, przyczyną były źle ustawione CHMODy dla katalogów.

zwiastun
12-05-2008, 13:17
Nie dość, że człowiek dzieli się rozwiązaniem to jeszcze musi usłyszeć że 'to nie będzie działać' :) ehh
.
Dzielić się można i trzeba rozwiązaniami, a nie bzdurami!

thomas.night
12-05-2008, 13:53
Historia zweryfikuje . . .

inkos
12-05-2008, 13:59
Bez ciśnień Panowie - szkoda zdrowia. Wątek można uznać za zakończony.