PDA

Zobacz pełną wersję : Pop-up



Plutoo
19-04-2006, 19:07
Witam!

Co wpisać w danych linka w mainmenu żeby po kliknięciu wyskakiwał pop-up ? Trzeba coś jeszcze zmieniać w jakichś plikach w np. com_menus ?

Rybik
19-04-2006, 19:44
Kazdy element menu typu "odsyłacz":

posiada pole "otwórz w" i tam można wybrac w jakim oknie
(poza url) wymaga wskazania istniejacej pozycji menujezeli chcesz otworzyc w popupie cos co nie jest adresem url to dodaj to do dowolnego menu bez publikacji a nastepnie tam gdzie ma byc link wstaw pozycje menu "odsylacz do" ... wskaz na tamta nieopublikowana pozycje i kaz otwierac w nowym oknie, np bez paska nawigacji

Plutoo
19-04-2006, 19:53
A można jakoś zmniejszyć rozmiar tego okna, które się otwiera ?

Rybik
19-04-2006, 20:08
pewnie sie da ale w kodzie i nie mam pojecia gdzie, poczekaj, moze ktos to juz robil to odpowie

magic
20-04-2006, 16:31
A można jakoś zmniejszyć rozmiar tego okna, które się otwiera ?
Pewnie że można.
Używasz do tego celu prostej instrukcji JavaScript. Przykładowo:
javascript:void window.open('http://www.TwojaDomena/TwojPlik.html', 'win2', 'status=no,toolbar=no,scrollbars=yes,titlebar=no,m enubar=no,resizable=yes,width=315,height=374,direc tories=no,location=no');

Fragmenty dot. rozmiarów okna zaznaczyłem na czerwono.
W sprawie szczegółow - polecam lekturę dokumentacji / poradników JavaScript ;)

Plutoo
20-04-2006, 16:53
Ale mi chodzi o to konkretne okno, które się otwiera po dodaniu do menu w Joomli odsyłacza URL otwieranego 'w nowym oknie bez paska nawigacji'

Rybik
20-04-2006, 20:29
a sprobuj caly skrypt wkleic w adres urla w menu, pamietaj, zeby bot ukrywajacy emaile byl opublikowany, brak jego publikacji powoduje bledy w uzywaniu javascriptow w urlach

Plutoo
20-04-2006, 20:59
Po wklejeniu skryptu URL w ogóle nie działa.