PDA

Zobacz pełną wersję : Wersja joomla oraz komponent Community Builder



kefir1976
12-05-2008, 12:51
Witam.

Od jakiegoś czasy prowadzę serwis dotyczący pewnego hobby. Aktualnie chciałbym zrobić z niego portal skupiający ludzi o podobnych zainteresowaniach. Wiem, że do tworzenia portali społecznościowych służy komponent Community Builder i wiem również, że wiele osób miało problemy z modułem logowania tego komponentu.

W związku z tym mam prośbę o doradzenie mi, którą wersję joomla zainstalować i jaką dobrać do tego wersję CB aby wszystko działało.

Od wczoraj próbuję instalować Community Builder 1.0rc1-pl (http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,280/) na wersji Joomla 1.0.11 i 1.0.13 ale wszędzie wyskakują te same błędy. Nie działa potwierdzenie rejestracji za pomocą linku otrzymywanego mailem, zamiast loginu użytkownika wskakuje mail administratora itp.

Dodatkowo chciałbym aby użytkownicy mieli możliwość tworzenia własnego bloga, dodawania artykułów do poszczególnych kategorii, dodawania galerii zdjęć przedmiotów ze swoich kolekcji i aby była możliwość zainstalowania VirtueMarkt.

Będę wdzięczny za radę , którą wersję joomla wybrać i jakie zastosować komponenty i ewentualnie gdzie top wszystko znaleźć. Jeżeli ktoś z Was jest wstanie pomóc to proszę o łopatologiczne przedstawienie tematu.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

kurtz
12-05-2008, 13:31
a serwer to pewnie dedykowany masz. jak poinstalujesz te wszystkie dodatki to ja wyczuwam intensywna korespondencje obsługą techniczną hostingu :D

kefir1976
12-05-2008, 13:40
Serwer mam wykupiony w netarcie. Mam już jedną stronę opartą na joomla 1.0.11 . Tam nie mam takich problemów bo to nie jest portal społecznościowy. Problemy zaczynają się dopiero przy próbie instalacji CB.

kurtz
12-05-2008, 13:45
problemem o którym piszę nie jest instalacja. bardziej marna jakość parametrów serwerów wirtualnych netart'u.

komponenty, które chcesz zainstalować wywołują bardzo duże obciążenie cpu serwera, oraz kolosalne ilości zapytań do bd.

można to zobrazować w sposób następujący.

kupileś se na giełdzie całkiem przyzwoitego frędzla 126p, spedziłes nad nim 2 miesiące, szpachlex, siatex, plastixx i bezklamex [wariatkowo] - zakrył wszystkie jego niedąciągnięcia. szpan gigant pod blokiem i szkołą i do twojego trypla za 250 peelenów , wbija się 20 ziomali i każdy dzierży w rękach żubra - czaisz co się dzieje z twoim bolidem ?

identycznie dzieje się z serwerem netartu za 50 peelenów.

kefir1976
12-05-2008, 14:20
Rozumiem o co Ci chodzi w sprawie jakości serwera. Narazie jednak mam taki i nic z tym nie zrobię. Z tego co czytałem na forum i w sieci, to wiele osób ma problem z logowaniem w CB, a nie podejrzewam, że wszyscy mają serwery netartu.
Chciałbym początkowo stworzyć portal dla max 1000 osób. Nie wszyscy odrazu będą tworzyli swojego bloga i galerię zdjęć swojej kolekcji. Może przy takiej ilości nie będzie problemu z serwerem i bd. JAk serwis się rozrośnie to przeniosę na lepszy serwer.
Narazie jednak proszę o pomoc w kwestii doboru wersji systemu i komponentów, tak aby wszystko działało.

kurtz
12-05-2008, 14:53
joomla 1.0.13 aktualizowana do 1.0.14 ale wczesniej zainstalowany CB 1.1

kefir1976
13-05-2008, 18:04
Dzięki za informację. Narazie zainstalowałem na joomla 1.0.13 i raczej wszystko działa prawidłowo. Mam jeszcze pytanie, jaką galerię i wewnętrzny komunikator polecasz? Czy konieczna jest aktualizacja do 1.0.14 ?

kurtz
13-05-2008, 18:20
ponygalery, nie wiem co rozumiesz jako komunikator. jesli system wiadomosci to uddeim, aktualizacje potrzebne są zawsze. dla własnego bezpieczeństwa.

zwiastun
13-05-2008, 18:22
Niekonieczna! Można nawet pracować na Mambo 3 i coś tam z 2001 roku. I opłakiwać skutki!

kefir1976
13-05-2008, 19:26
Dzięki wielkie za informacje. Jeszcze tylko mam pytanko, czy jest jakaś polska wersja ponygalery coby zainstalować ją na 1.0.13 a potem na 1.0.14 chodziła? Z aktualizacjami i bezpieczeństwem to wszystko ok. Myślałem tylko, że to ma jakiś wpływ na działanie CB. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

kurtz
13-05-2008, 19:34
jest polska lokalizacja pony galery.