PDA

Zobacz pełną wersję : The Flash Module



klotho
12-05-2008, 22:03
Flash nie wyswietla się w przeglądarce IE...

Witam, na Joomli 1.5 zainstalowałem moduł The Flash Module pobrany stąd (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,366/Itemid,35/). Pozwala on na włożenie pliku swf jako modułu. Moduł jest naprawde przydatny, bo można dzięki niemu wtawić na stronę kilka różnych flashy (kopiując moduł poprzez dodawanie nowego modułu) i można okreslić swobodnie ich wielkość. W ustawieniach modułu sa takie parametry (te które ja wybrałem zaznaczam na czerwono):

pozycja: breadcrumb

File Path: images/flash/
Filename: header.swf
Szerokość: 950
Wysokość: 200
Flash wersion: do wyboru od 1 do 8 , 9
Quality: od Best do Low
Loop: Tak lub Nie
Window mode: Window lub Opaque lub Transparent

oraz w parametrach rozszerzonych:
Display using JavaScript? - TAK lub NIE
NOSCRIPT Display: Flash Movie lub NO-Flash HTML
i okienko No Flash HTML: gdzie można wpisać kod HTML, jeśli przeglądarka flasha nie wykrywa (chyba o to chodzi) - mam puste, bo sjem nie znam :D

przy tych ustawieniach Flash wyświetla się w Operze i Firefoxie prawidłowo. W IE nie wyświetla się przy żadnej kombinacji :) Może ktoś wie, gdzie leży problem? albo co trzeba wpisać w to okienko No Flash HTML?

Geneza poszukiwań:
Próbowałem już dawać flashe we wraperach - również działają oki ale nie w IE dlatego postanowiłem poszukać modułu... i znalazłem, ale proszę o pomoc.
Szukałem na tym forum, przeczytałem wszystkie wątki ze słowem kluczowym flash i nie znalazłem rozwiązania. Jeśli jest jakiś uniwersalny kod, do wklejenia w html templatki, odpowiedzialny za wyświetlanie flashy na stronie to bardzo proszę o pomoc. Nie szukam kodu na Flasha statycznego, bo mam ich kilka.

W fazie prób, metodą prób i błędów zauważyłem, że jeśli w wraperze jest strona, która zawiera flash w headerze to on się wyświetla nawet w IE, choć razem ze stroną, ale jeśli w wraperze jest już sam plik flash, to się nie wyświetla w IE.

Pozdrawiam Wszystkich i proszę o pomoc :)