PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po instalacji Virtuemart



sylwekb
20-04-2006, 12:12
Zainstalowałem Joomlę, potem do niej Virtuemart i wszystkie moduły, języki, wszystko niby przebiegło prawidłowo ale mam problem bo na menu rozwijalnym Virtuemart nie ma polskich znaków w pozostałej części są, poza tym mimo, że zmieniłem żeby podawało cenę w złotych polskich to nadal mam znak dolara, czy ktoś wie gdzie to jeszcze można przełączyć? Poza tym czy da się zrobić tak aby wchodząc w panel administracyjny Joomla od razu pojawiał się Viruemart bo nie ukrywam, że zależy mi najbardziej na sklepie?

sylwekb
20-04-2006, 13:42
O ile poradziłem sobie z wyświetlaniem polskich liter w menu administratora poprzez usunięcie linii w administrator/components/com_virtuemart/header.php
$menu_code = htmlentities( $menu_code, ENT_NOQUOTES );

to nie mogę nigdzie prawidłowo zakodować zł bo wyświetla mi się z i 3 w indeksie górnym, poza tym chciałbym gdzieś rozwiązać problem żeby w panelu administratora pojawiał się od razu sklep Virtuemart, a nie Joomla. Czy można to jakoś zrobić?

magic
20-04-2006, 17:14
z3
Jest na tym forum wątek z tym problemem, poszukaj, o ile pamiętam - sprawa była rozwiązana

Panel administracyjny VM jako domyślna stona
Musiałbyś chyba pogrzebać w kodzie PHP index.php albo index2.php w foderze .../administrator/
Prościej chyba (bez grzebania w PHP) byłoby od frontu - zapisz w bookmarkach przeglądarki url do strony z administracją VM "od frontu", w module Login zaznacz Zapamiętaj przy swoim loginie storeAdmina i masz PA VM na jedno klikniecie myszą :D

sylwekb
20-04-2006, 18:04
Wielkie dzięki, problem z kodowaniem zł wydaje się być rozwiązany, za postem http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=1800

Co do bezpośredniego dostępu do VM przez Admina zaraz po zalogowaniu się do Joomli a nie wchodzenie przez komponenty to będę chciał to zrobić tylko nie mogę znaleźć nigdzie instrukcji bo nie chciałbym czegoś namieszać w tych plikach index i index2.php.
Szukam instrukcji ale nie mogę znaleźć może jeszcze ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?.

magic
20-04-2006, 18:43
A bez wchodzenia przez Administratora, tylko od frontu - tak jak napisałem wyżej ci nie pasuje? Nie rozumiem, przecież ci (chyba) chodzi o to, żeby skrócić czas / ilość klikania do minimum ... Zresztą - dziwny problem ... ;)

sylwekb
20-04-2006, 19:07
Faktycznie o to mi chodziło, ciężko coś dziś myślę:) dodałem admina VM do ulubionych ale nie mogę znaleźć takiego modułu jak login żeby zaznaczyć zapamiętaj przy swoim loginie storeAdmina. Gdzie to dokładnie jest bo mam logowanie jako super administrator.

sylwekb
20-04-2006, 19:13
Jeszcze jedno Jak zmienić aby waluta była z tyłu ceny, a nie z przodu jak jest domyślnie ustawione w VM.

keran
05-04-2007, 23:42
Jeszcze jedno Jak zmienić aby waluta była z tyłu ceny, a nie z przodu jak jest domyślnie ustawione w VM.
Jak to zrobić?

Dobra już znalazlem :) zobacz posta: http://forum.joomla.pl/showpost.php?p=13580&postcount=10