PDA

Zobacz pełną wersję : Wyszukiwarka firm



cayser
20-04-2006, 11:26
Wiatm!
Czy jest jakiś dodatek do joomla, który działałby jako wyszukiwarka dla firm. Nie chcodzi mi tu o standardową wyszukiwarkę portalową a o wyszukiwarkę, która by wyszukiwała w konkretnym dziale,pliku. Czy możecie mi jakoś pomóc w tym kierunku?
Z góry dziękuję za każdą pomoc :-)
Jarek

Rybik
20-04-2006, 15:37
W plikowni masz search_hack, który umożliwia wybór kategorii/sekcji podczas wyszukiwania

cayser
20-04-2006, 16:30
W plikowni masz search_hack, który umożliwia wybór kategorii/sekcji podczas wyszukiwania

Zapomniałem dodać że już uczyniłem ten krok, ale nie wiem co dalej. Jak to ugryżć od strony administracyjnej? Znaczy jak taką szukajkę umieścić w oddzielnym miejscu na stronie głównej?

cayser
20-04-2006, 16:50
Chciałem jeszcze dodać że chciałbym uzyskać efekt taki że po wpisaniu danego słowa w wyszukiwarkę portalu nie odnajdzie go a po wpisaniu do wyszukiwarki tej drugiej znajdzie. Np. umieszczam słowo aqua w jakiejś kategorii w artykule i chcę żeby tylko dana wyszukiwarka je znajdowała a zaś ta główna nie. Czy jest taka możliwość? Nie iwem czy nie zamotałem za bardzo.

Rybik
20-04-2006, 20:23
Rozumiem, ale na razie nie widze prostego rozwiazania bo nie wiem dokladnie jak dzialaja serczboty i jak je indywidualnie wywolywac, search_hack dziala tak ze po dodaniu linka do komponentu search jego klikniecie powoduje dodanie do standardowej strony komponentu wyszukania pola opcji wyboru.

To czego wymagasz to wykluczenie jakiejs kategorii z przeszukiwania i dodanie szukajki tylko na ta kategorie (sekcje). Duzo zalezy od tego co chcesz przeszukiwac - rozwiazaniem bylby komponent obslugujacy ten typ danych (baza firm/userow/produktow) ktory posiada wlasna szukajke tylko na swoje artykuly i nie jest ona zintegrowana z innymi szukajami Joomla.

cayser
06-06-2006, 16:08
W plikowni masz search_hack, który umożliwia wybór kategorii/sekcji podczas wyszukiwania

Nie mogę znaleźć search_hack. Czy mogę prosić o linka do niego?

Rybik
06-06-2006, 19:44
razem z innymi hakami:
http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,select/id,7/