PDA

Zobacz pełną wersję : Co może odpowiadać za błedy w edytorach?



jokrasa
14-05-2008, 15:11
Witam wszystkich.

Mam problem z pracą w edytorach dołączonych do wersji joomla poweredition 1.012.
mam tam do dyspozycji cztery edytory (JCE, TIny, FCK, TMedit) i jakoś wczesniej mi się udało napisać kilka artykułow i obsadzić w nich pliki flasha.
potem coś wsadzałem na serwer i poprzez filezille i dodatkowo musiałem zmienic chmod niektórych katalogów na 707 bo mi się nie chciały zainstalować poprawnie moduły i aplikacje gdyż katalogi miały prawa 755 a pliki 644 (przy tych "chmod" widnieje w admin panelu czerwony napis , że brak możliwości zapisu ), więc musiałem pozmieniać na 707 (bo 777 to za duża przesada chyba??).
od tamtej chwili wyskakują błedy w edytorach textu.

jce - edytor wogóle nie pokazuje treści artykułu, a tmedit nie chce poprawnie wsadzic w tresc artykułu pliku *.swf. Natomiast edytor jce pokazuje mi cos takiego:

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/a7360090/public_html/administrator/components/com_jce/admin.jce.html.php on line 1.


PHP Error Message
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

dombek
14-05-2008, 22:34
Jestem świeży i nie pomogę fachową poradą, ale wydaje mi się, że naprowadzić na błąd może Ciebie fragment tej porady:
http://www.demo.joomla.pl/content/view/119/2/
dotyczący wstawiania mediów przez edytory. O ile dobrze zrozumiałem Twój problem ;)

"Czego nie należy robić?:
Nie używaj TinyMCE (domyślam się, że uwaga dotyczy ogólnie używania edytorów) do wstawiania obrazów (zdjęć) (- i innych mediów ?). Musisz wtedy iść do Biblioteki mediów, skopiować URL obrazka, wrócić do edycji artykułu i wkleić adres. W mojej wersji jest tutaj błąd powodujący zniekształcenie kodu. Jeśli będziesz tak postępować, konieczne będzie poprawianie błędu."

Pzdr.

jokrasa
15-05-2008, 17:49
nie w tym tkwi problem. Gdyż tam nic nie zmieniałem i wczesniej było okey a teraz nie jest. ale dzięki.

Wydaje mi się że problem może leżeć po stronie chmodów.

pytanie do kogoś. Co to za komunikat?:confused:
PHP Error Message
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/a7360090/public_html/administrator/components/com_jce/admin.jce.html.php on line 1


Free Web Hosting (http://www.000webhost.com/)



Do tej pory wszytko było key a teraz edytor (skupię się tu ne jednym jce) nie pozwala wkładać w treść artykułów plików *.swf . i wyrzuce taki tajemniczy komunikat. pozostałe rzeczy są okey.


Niech ktoś mi powie jakie ma chmody w katalogach i plikach odpowiedzialnych za edytory??
Bardzo proszę i czy tylko za edytory odpowiada katalog mambots??

pomocy hi hi hi :D

jokrasa
15-05-2008, 18:19
a czy możliwe jest, że coś zrobili administratorzy w konfigach jakiś (hosting darmowy na www.000webhost.net) i teraz coś należy zmienić w jakimś pliku ??

floyd
15-05-2008, 18:52
PHP Error Message
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/a7360090/public_html/administrator/components/com_jce/admin.jce.html.php on line 1Edytuj plik /administrator/components/com_jce/admin.jce.html.php i zmień pierwszą linię:

?php/*** @version $Id: admin...na

?php

/*** @version $Id:...Powinno pomóc.

jokrasa
16-05-2008, 08:03
Dzięki, zmieniłem ten wpis i nadal wywala mi ten komunikat.


co jest grane? a było dobrze

edytor FCK po otworzeniu artykułu wyświetla tylko przyciski do edycji a treść artykułu jest wogóle nie widoczna tak jak by go nie było.

zwiastun
16-05-2008, 08:16
<?php
/**
I po php zrób odstęp

jokrasa
16-05-2008, 09:11
już biorę się za robotę i zmieniam :)

w międzyczasie otworzyłem edytor tmedit i przy próbie wrzucenia obrazka do treści artykułu otrzymuje taki komunikat:

PHP Error Message
Warning: is_dir() [function.is-dir (http://tel-met.site88.net/mambots/editors/tmedit/popups/function.is-dir)]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/apache/htdocs/images/stories) is not within the allowed path(s): (/home/:/usr/lib/php:/tmp:/proc/loadavg:/usr/local/apache/logs) in /home/a7360090/public_html/mambots/editors/tmedit/popups/insert_image_en.php on line 21


Free Web Hosting (http://www.000webhost.com/)



być może po tej zmianie się poprawi co nieco

dzięki zaraz dam odpowiedź

jokrasa
16-05-2008, 09:47
Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odstęp za PHP na szczęście załatwił sprawę i wszystko śmiga.
dzięki "Zwiastunowi"


Nie wiem natomiast czemu edytor FCK nie pokazuje zawartości artykułów, ale mam jce i lepiej trzymać się jednego edytora

Dzięki serdeczne.

jokrasa
20-05-2008, 18:15
no i znowu podobny problem ale na innym hostingu (webd.pl)

pozmieniałem chmody katalogów na 755 a plikom nadałem 644 (w całym katalogu mambots).
Obecnie w edytorze jce przy próbie załadowanie w treść artykułu jakiegoś obrazka lub też wstawienia hiperłącza na jakiś text wyskakuje mi okno (popup) logowania, zamiast rubryk a po zalogowaniu pojawia się jednolita szara plansza.

Co to może być?
Proszę o pomoc