PDA

Zobacz pełną wersję : Czcionka w Joomli



errol
15-05-2008, 02:35
Witam.
Na forum nigdzie takiego topicu nie widzę, a strasznie mnie to denerwuje.
Mam Joomlę 1.0.15 UTF, i w standardowym edytorze jest tak, że jak wkleję do niego kolorowy tekst z Worda to ten taki pozostaje. Czy da się w jakiś sposób zmienić ustawienia tak, żeby czcionka, jej wielkość i kolor w każdym artykule była taka sama, niezależnie od skopiowanego materiału?

inkos
15-05-2008, 09:20
Tak - da się - tylko musisz.... nie korzystać z Worda i podobnych badziejstw. :) A tak całkiem serio - kopiowac z worda do notatnika (superczysciciel kodu) i stad do edytora. Inaczej to czasami lepiej cos przepisac niz kopiowac.

errol
15-05-2008, 09:26
Można i tak, ale tekst skopiowany z Notatnika i tak różni się czcionką od oryginalnego, napisanego w edytorze Joomla. A ja chcę wszędzie mieć taki, jak w edytorze. Może jakaś kombinacja ze stylami, albo coś innego... Pomóżcie :P

inkos
15-05-2008, 09:47
To ja już za bardzo Cię nie rozumiem? Najpierw chcesz miec tekst wklejony do edytora Joomla bez tych badziejstw zwanych formatowaniem word-a a teraz chcesz kopiowac cos z edytora do lokalnego pliku? Mozesz sie w koncu zdecydowac na cos?

errol
15-05-2008, 10:07
inkos, nie rozumiesz.
Nie ważne czy kopiuję z Worda czy z Notatnika. Chodzi mi o to, że mam JAKIŚ skopiowany tekst, o dowolnej czcionce, kolorze, wielkości. Nie ważne skąd jest skopiowany. Jeśli wkleję go do edytora w Joomla, to oczywiście jego pełne formatowanie nie ulega zmianie i zapisuje się w takiej postaci, w jakiej został skopiowany. Natomiast jeśli osobiście, ręcznie napiszę ten tekst w edytorze Joomla, to jest on taki jak powinien być (czcionka, wielkość, kolor).
Jeśli skopiuję tekst nawet ze zwykłego notatnika, to on i tak różni się czcionką i jej wielkością od tej standardowej w Joomla (standardowej w sensie tej, która jest użyta gdy ja osobiście piszę artykuł).

I teraz najważniejsze: musi być jakiś sposób, żeby tekst skopiowany OBOJĘTNIE skąd, po wklejeniu do edytora Joomla automatycznie formatował się na taki, jakbym sam go napisał w tym edytorze (przykładowo czcionka Verdana, 1, #000000).

Teraz rozumiesz?

inkos
15-05-2008, 10:10
Rozumiem. Mozna tak było od poczatku - zaoszczedzilibysmy sobie kilka postów. :) A co do tego konretnego problemu - za formatowanie stylów odpowiadają pliki css. Moze to byc specjalny oddzielny plik css jak np w JCE lub tez plik css szablonu. W nim ma byc zapisane pelne formatowanie.

A jesli chcesz uzyskac pelniejsza odpowiedz to zapraszam do lektury regulaminu i uzupelnienia swojego posta o brakujace informacje.

errol
15-05-2008, 10:28
Hmm, nie wiem o jakie informacje Ci chodzi, ale naprowadziłeś mnie na dobry kierunek z tymi css i myślę, że już sam rozwiążę problem. Dzięki :)