PDA

Zobacz pełną wersję : przeniesienie bazy mysql



mkarach
15-05-2008, 11:56
Witam,
Potrzebuje pomocy panowie i panie przy przeniesieniu bazy mySQL.
Chce przeniesc strone gdzie miałem baze karach_masscomm z userem karach_masscomm. Słowo karach wymusił mi serwer.
Mam drugi serwer gdzie wymusza mi usera np barbara_masscomm, baze tez mam barbara_masscom.
Gdy chcę poprzez phpmyadmina importować baze to wywala mi komunikat:
#1044 - Access denied for user 'barbara'@'localhost' to database 'karach_masscomm'

W pliku configuration.php zmieniłem nawet nazwe i user bazy na karach_masscomm i dalej nic. Czy mozna jakos to obejść
forum przeszukłame, gogla przewałkowalem

pozdrawiam

crazyluki
15-05-2008, 12:03
nie jestem pewienale mozesz sprobowac zrobić tak:
wyeksportowaną bazę otworzyć w notatniku i zamienić nazwy użytkownika i inne dane jakie sa ze starej bazy na dobre dane z nowej bazy. to taka mala dygresja.
jak to nie zadziała ( a moim zdaniem powinno) to:
mozesz tez poszukac na forum informacji jak poprawnie wyeksportować bazę danych - pewnie coś źle zaznaczyłeś podczas eksportu:)

mkarach
15-05-2008, 12:37
zrobilem tak jak pisałes i dalej nic, ciagle to samo
z ta różnica ze podaje:
#1044 - Access denied for user 'barbara'@'localhost' to database 'barbara_masscomm'
Baze exportowalem chyba ze 20 razy na rózne sposoby i ciagle jest ten problem.pozdro

inkos
15-05-2008, 12:47
Otworz plik bazy w notatniku. Usun wpisy z poczatku pliku odnoszace sie do admina i hasla a pozostaw tylko te tworzace tabele i dane w nich a powinno dzialac. Jak nie wiesz jak to wklej tutaj naglowek tego pliku wraz z pierwsza tabela (nie caly plik).

mkarach
16-05-2008, 07:19
Dzieki kolego.Jestes wielki. Pomogło, a ja walczyłem z tym dobre kilka godzin.
pozdrawiam

inkos
16-05-2008, 11:46
Dzieki kolego.Jestes wielki. Pomogło, a ja walczyłem z tym dobre kilka godzin.
pozdrawiam
Normalnie to ja jestem mały tylko przy komputerze mam rozlatujące sie już ksiązki z podstawami MySQL PHP itp. :) A czytać ksiązki jeszcze potrafię. :)