PDA

Zobacz pełną wersję : Jomla 1.5.3. a PHP 5



Trapp
16-05-2008, 09:02
Ma krótkie pytanko ...

Jak wygląda współpraca Joomli 1.5.3 z PHP w wersji 5.1.2 i wyżej ? i czy spotkał się ktoś z problemami w J wynikającymi właśnie z obecności PHP 5 a 4.
Od pewnego czasu prowadzę walke podjazdową z J o instalacje różnych komponentów i cały czas zostaje zaskakiwany przez różne dziwne wpadki całego portalu ( np nieszczęsne galerie które działać działają ale mają totalną niechęć do drobiazgu zwanego dodawaniem grafiki do swoich zasobów ;-) - Zoom i Phoca )

Od razu mówię że testowane wcześniej na innym serwerze pracowały aż miło ino kurka na docelowej wypasionej super maszynie coś mi sie stawiają ( Suse Linux .. niestety z PHP 5 )

Od razu odpowiadam iż zdaję sobie sprawę z tego iż wersja 1.5.3 Joomli jest ciągle bardziej poletkiem doświadczalnym niż supr sprawnym CMS-em.. natomiast ma w sobie coś co mi sie bardzo przydaje... natywna obsługę LDAP-a co dla mnie jest bardzo ważne

Pozdrawiam

crazyluki
16-05-2008, 10:21
ja mam chyba jako takie doświadczenie
a/ na localhoscie
b/ na różnych serwerach
nie spotkałem się jeszcze z problemami. problemy często wynikają z samego przejścia z 4.x na 5.x ( nie wiem, może jest źle przeprowadzane ?)
bynajmnije - sama joomla (z dodatkami) dziala bardzo ładnie pod php5.