PDA

Zobacz pełną wersję : dalsze wałkowanie kodowania- czyli brak polskich znaków



mkarach
16-05-2008, 10:24
Witam,

Przeszukalem forum i google. Korzystałem ze wszytskich chyba mozliwych porad i dalej jestem w kropce.Otóż przenosiłem strone z jednego serwera na drugi. Na starym serwerze wszyystko było ok , miałem tam wersje 1.0.13 pl. Na nowym serwezrze zainstalowałem 1.0.15 pl. Wszystko ładnie. komunkaty po polsku w czasie instalacji, przykładowa templatka też.Problem sie zrobil po imporcie bazy i wgraniu strony z poprzedniego serwera. Brakuje polskich znaków.
Np w komponencie logowania, słowo "zapamiętać" wyswietla prawidłowo ,ale już w sondzie brak polskich znaków i pozostałych tekstach.
Zmiany w index.php templatki nic nie pomogły. Dodanie w pliku języka xml też nie. Kodowanie bazy utf8, metoda porównywania napisów latin2_general_ci.
Czy problem jest w tym ze zmienilem wersje joomli? Czy jest jakieś rozwiązanie?

pozdro

zwiastun
16-05-2008, 18:46
Co znaczy - zainstalowałeś? Najpierw instalowałeś, a potem tylko wczytałeś bazę?
Która wersję pl masz?

mkarach
17-05-2008, 00:02
Normalnie zainstalowałem na nowym serwerze wersje 1.0.15 pl, usunalem istniejaca baze i zaimportowałem baze z poprzedniego serwera gdzie miałem wersje joomli 1.0.13pl.

zwiastun
17-05-2008, 00:56
I, oczywiście, nie sprawdziłeś, jakie było kodowanie bazy na poprzednim serwerze, a jakie masz na nowym oraz nie przygotowałeś odpowiednio importu bazy danych!
Na ten temat naprawdę napisaliśmy już wszystko.
http://www.demo.joomla.pl/content/view/162/26/