PDA

Zobacz pełną wersję : MEGA PROBLEM PO INSTALACJI, POMOCY !



Michciu_B
16-05-2008, 17:46
Przeprowadzałem instalację kilka razy różnych wersji 1.0.15 ISO/UTF/PE i za każdym razem po poprawnym zainstalowaniu i zalogowaniu się do panelu Admina na górze gdzie standardowo zawsze jest menu pojawia się napis:

Wczytywanie strony, chwilę...

Dostępne są jedynie menu składające się z tych dużych ikon ( Artykuły, Kosz, Konfiguracja...)

Po wejściu np. a Materiały Stat. nie można nic dodać, ten przycisk nie reaguję. Sprawdzałem to pod FF, IE 8, Safari, Opera.

Nie jest to mój pierwszy raz z Joomla bo korzystałem z wcześniejszych wersji i nigdy problemów nie miałem a teraz... Proszę o pomoc !!!

P.S. Jedynie dobrze działająca wersja po instalacji to oryginalna 1.0.15.

zwiastun
16-05-2008, 17:51
Zmień szablon na standardowy joomla_admin. Jeśli pakiet pobieraleś wcześniej, możliwe, że masz go z usterkami. Ściągnij jeszcze raz JIE luh JAL i przerzuć sobie tylko pliki szablonu joomla_admin (administracyjnego)

Michciu_B
17-05-2008, 22:56
Niestety ale nic się nie naprawiło... Co można jeszcze zrobić? Jak coś to mogę podać na privie dane żeby zobaczyć jak to wygląda...




Zainstalowałem ze strony org v 1.0.15,wszystko działa ale w żaden sposób nie mogę doinstalować jakiejkolwiek nowej templatki.
Czy te wszystkie problemy mogą być związane z jakimiś ustawieniami na serwerze?

Upload template - Upload Failed ERROR: Could not find a Joomla! XML setup file in the package.
Upload template - Failed Installation file not found:
/home2/zakladm/public_html/########/media/install_482f5bfc643ec/jml_biz/

Michciu_B
23-05-2008, 09:35
Nadal nie udało się rozwiązać w/w problemu.

Podczas próby instalacji nowej templatki pokazał się komunikat:


Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/home2/public_html/nazwa_deomeny/administrator/components/com_installer/template/tj_happiness/) is not within the allowed path(s): (/home2/zakladm:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php:/tmp) in /home2/zakladm/public_html/nazwa_domeny/administrator/components/com_installer/admin.installer.php on line 143

Michciu_B
07-06-2008, 18:57
Problem rozwiązany a raczej sam się rozwiązał bo wina leżała po stronie serwera...
Wyczytałem że gdzieś na sztywno wpisana jest kompresja gzip i przez to ten pasek na górze nie ładował się tylko cały czas widniał napis że się ładuje...

grigorios
03-02-2010, 19:13
Gdyby komuś problem sie pojawił i nie ustał samoczynnie jak założycielowi tematu (mi nie ustał) to należy ręcznie dokonać edycji pliku karnacji i usunąć lub wykomentować wywołania kompresji gzip.

Plik, który należy wyedytować to:
administrator/templates/minted_one-point-five/js/minted.php

Należy usunąć lub wykomentować linijki numer:
[11]
ob_start ("ob_gzhandler");

[27]
ob_flush();

Wykomentowanie polega na dodaniu przed linijką znaków //, tj.:
//ob_start ("ob_gzhandler");
//ob_flush();

Po zapisaniu zmian i odświeżeniu panelu administracyjnego Joomli, górne menu załaduje się prawidłowo.