PDA

Zobacz pełną wersję : Instaluję od wczoraj wspaniałą Joomlę!



MusicInMe
18-05-2008, 13:32
Podobno Joomla jest tak świetna, idealna dla początkujących i w ogóle bla, bla, bla... :mad:
Od wczoraj... nie - od przed wczoraj chciałem spróbować coś zrobić z jej pomocą. Oczywiście nie wykupując płatnego serwera. I od wczoraj chyba wszystkie darmowe w PL zaliczyłem. I zawsze jakieś błędy.
Tym razem po usunięciiu katalogu instalacyjnego.


Warning: require_once() [function.require-once]: open_basedir restriction in effect. File(/home/freehost/m/u/musicinme/www/includes/version.php) is not within the allowed path(s): (/home/freehost/m/s/msg/www/:/home/freehost/m/s/msg/tmp/) in /home/freehost/m/s/msg/www/includes/joomla.php on line 73

Warning: require_once(/home/freehost/m/u/musicinme/www/includes/version.php) [function.require-once]: failed to open stream: Operation not permitted in /home/freehost/m/s/msg/www/includes/joomla.php on line 73

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/freehost/m/u/musicinme/www/includes/version.php' (include_path='.:/usr/local/php5-own/lib/php') in /home/freehost/m/s/msg/www/includes/joomla.php on line 73

Oczywiście przed instalacją kilka razy zmiana bazy danych na serwerze, oczywiście atrybuty plików na 777 (a nie 755 jak to tłumaczą w Joomla).
PO prostu mam już dosyć. I jak do tej pory myślałem, że HTML jest troche trudny, to teraz przy Joomli wydaje mi się zwykłą zabawą.
Porażka.

kurtz
18-05-2008, 14:19
to dalej nie słuchaj tego co tłumaczą w Joomla! a na pewno poznasz kolejne niepłatne serwery tym razem, proponuję zacząć od tych .com, .net., .cn. i .cr ... potem jakoś pójdzie reszta świata.

gostkowie z Joomla! to idioci, wymyślili se jakieś chmody i nie idzie nic zainstalować a jak się zainstaluje to nie działa.

MusicInMe
18-05-2008, 14:30
Na darmowym hostingu chciałem tylko wypróbować możliwości Joomla. A płatny wykupić w momencie, gdy już będę pewny, że to wszystko jest tak, jak opsiują inni. Zapowaidało się całkiem ciekawie. Tym bardziej, że pomoc pana Stefana Wajda (przepraszam za błąd) jest nieźle opracowana.
W swoim poście nie miałem zamiaru nikogo obrażać. Przepraszam.

I dziękuję za pomoc ;)

crazyluki
18-05-2008, 14:35
poszukaj tematu o darmowych hostingach.
ja polecam 60free firmy ovh.org . to jest chyba jeden z niewielu gdzie joomla działa idealnie.
Twoje błędy wynikają z hostingu ( patrz - komunikat błedu)

crazyluki
18-05-2008, 14:36
PS. nie Stefan Janda tylko Stefan Wajda:)

kurtz
18-05-2008, 14:52
Stefan Janda też fajne rzeczy robi :D

http://www.carbodydesign.com/archive/2007/02/11-audi-design-colours-and-trims/