PDA

Zobacz pełną wersję : Strona do oceny - www.dude.pl



dudedesign
18-05-2008, 14:56
Jako, że moja strona również powstała na joomla! zgłaszam moją skromną, małą stronę do oceny.

www.dude.pl (http://www.dude.pl)

Zapraszam do komentowania.

kamax
18-05-2008, 15:21
Ciekawy pomysł na reklamę swojej firmy;)
A tak poza tym to mi się podoba stronka. Fajne wykonanie

lsz
18-05-2008, 18:42
Mi też się ona podoba. Fajny design. :)

stasio
18-05-2008, 19:51
fajne fajne... fajnie dobrana kolorystyka :) ile bierzesz za stworzenia templaka?

dudedesign
18-05-2008, 20:03
fajne fajne... fajnie dobrana kolorystyka :) ile bierzesz za stworzenia templaka?

Wyślij mi na priv (lub lepiej e-mail biuro@dude.pl) specyfikację strony. Nie chcę na forum podawać cen, a tym bardziej nie chcę podawać ceny, bądź widełek cenowych ogólnie bo strona stronie nie równa.

Generalnie Twoje zapytanie o template uważam za komplement, dziękuje.

stasio
18-05-2008, 20:35
wiesz to nie chodzi o konkretną stronę tylko o przykładowe ceny, czasem moge załatwić ci klientów na strony wiec pytam bo klient klientowi nie równy... zależy ile sie cenisz
a no i jak wyglądasz z Vatem

dudedesign
18-05-2008, 23:36
Z VATem oczywiście jak każda firma. Resztę masz na priv.

inkos
19-05-2008, 10:32
Ciekawa przeróbka rhuk_solarflare_ii ;)

dudedesign
19-05-2008, 10:47
Ciekawa przeróbka rhuk_solarflare_ii ;)

;) Masz na myśli nazwę katalogu? Bo tylko tyle zostało, rhuk_solarflare_ii jest domyślną template na joomla! Ja zasadniczo często w projektach nadpisuję pliki i tyle. Po co tracić czas na zmianę pliku .xml, pakowanie, instalację - także to nie żadna przeróbka, chociaż jak słusznie wskazałeś, leży w katalogu domyślnej template.

inkos
19-05-2008, 10:50
To ze jest domyslna to wiem. :) Szkoda tylko ze zamiast stworzyc cos wlasnego (bo de facto takie jest) poslugujesz sie nadpisywanymi plikami i katalogami standardowych szablonow. Jak juz cos tworzysz to nadaj temu wlasna nazwe (promocja). Stworzenie pliku xml jest naprawdę proste. :)

dudedesign
19-05-2008, 11:02
Jest proste ale zbędne. Promocja? tutaj sprawa jest dyskusyjna. Większość moich klientów nigdy nie zagląda do źródła i nie patrzy w jakim katalogu leży template.
Co do tworzenia czegoś swojego. Template jest w 100% moje z jedyną różnicą, że leży w innym katalogu. Promocją mojej pracy jest raczej interfejs graficzny content, portfolio itp, a to czy katalog nazywa się tak czy siak, hmm... ;)

Wspomniałeś, że .xml tworzy się łatwo - i słusznie, max. 3 minuty, które uznałem za zupełnie zbędne.

Niemniej jednak cieszę się, że w swojej ocenie przeanalizowałeś strukturę źródła. A tym bardziej, że przyczepiłeś się jedynie do tego.

inkos
19-05-2008, 11:08
przyczepiłeś się jedynie do tego.
Oj przyczepiłem się przyczepiłem ;) i lekko nie odpuszczę. Napisałeś iż to 3 minuty - to fakt. Tylko te 3 minuty które ty zaoszczedzisz bedzie musial poswiecic np ktos na tym forum odpowiadajac na pytanie dotyczace wlasnie takiego nie "przerabianego" ale tworzonego od podstaw szablonu umieszczonego w katalogu innego szablonu. Pozatym w swojej komercyjnej badz co badz pracy wykorzystujesz czyjas prace w postaci nazw katalogow nie wspominajac o tym. ;) Nazwa to tez integralny fragment "dzieła". Ale to juz jest mocne czepianie się.

Generalnie i na podsumowanie. 3 minuty pracy nad plikiem .xml to zaden wysilek. A wtedy juz ci taki np. inkos nie zarzuci iz przerabiasz szablony a nie tworzysz wlasnych. ;)

ewa75
19-05-2008, 13:30
Dudedesign nie czaruj, że to twoje templatki. Przykładowo strona mega100 jest oparta na templatce JA Teline. Usunięto copyright, ale pozostawiono np. nazwy div-ów. Masz tam np. ja-wrapper, ja-headerwrap, ja-topslwrap. Używasz też Simple Image Gallery PRO i Frontpage Slideshow od Joomlaworks (razem 44 Euro). RSGallery też jest zainstalowana. Dwie galerie to przesada. Mam wrażenie, że templatkę z twojej strony też gdzieś widziałam.

dudedesign
19-05-2008, 13:35
Ok, ale mówimy o mojej stronie a nie mega1000. Moją gdzieś widziałaś? Bardzo ciekawe, naprawdę jestem ciekaw, kto podkradł mój design, poproszę o link.
Ponadto co w tym złego, że korzystam z komercyjnych rozwiązań, w końcu jedną z idei Open Source są właśnie - Low cost'owe projekty.

Tak w ogóle - EWA75 - to Twój pierwszy post, witamy na forum, widzę, że konto specjalnie założone w celu odpowiedzi na mój post.
Mówimy o mojej stronie, a Ty wtrącasz, że jakaś tam inna z mojego portfolio jest przerobioną templatką. Ale jakie to ma powiązanie z tym, że cały czas rozmawiam z inkosem na temat tempate na mojej stronie dude.pl nigdzie nie użyłem sformułowania, że to dotyczy wszystkich projektów.

Ponadto dlaczego dwie galerie to przesada, każda użyta w innym celu, każda ma swoje inne przeznaczenie.

inkos
19-05-2008, 13:38
Ponadto co w tym złego, że korzystam z komercyjnych rozwiązań, w końcu jedną z idei Open Source są właśnie - Low cost'owe projekty.
Korzystać możesz ale z zachowaniem pewnych zasad - m.in. copyright.

kurtz
19-05-2008, 13:58
zara zara, ale joomlart nie ma w regulaminie, że copyright mają pozostać, poza plikiem xml

dudedesign
19-05-2008, 14:24
Zgoda, pod niektórymi komponentami, ich Twórcy życzą sobie, żeby zostawić Copyright, pod szablonami niekoniecznie co słusznie wskazał icek_klezmer
Mnie natomiast denerwuje np to, że ktoś specjalnie zakłada konto i w odpowiedzi na ocenę konkretnej strony, pisze o zupełnie innej.
Ponadto wypowiedź typu "Mam wrażenie, że templatkę z twojej strony też gdzieś widziałam." jest niczym innym jak prowokacją i ma wzbudzać niepewność wśród odbiorców, poza tym nie ma żadnych podstaw by tak pisać.
Może i widziałaś moją stronę, ale chyba w galeriach CSS. Ale to właśnie moją a nie inną z podobnym designem.

inkos
19-05-2008, 14:49
Mnie natomiast denerwuje np to, że ktoś specjalnie zakłada konto i w odpowiedzi na ocenę konkretnej strony, pisze o zupełnie innej.
Dla ścisłości wypowiedzi - ewa75 założyła konto 23-07-2006 - więc raczej nie przed chwilą. No chyba iż czekała na Twojego posta prawie 2 lata. :)

kurtz
19-05-2008, 15:09
problemem stron budowanych na szatach klubowych jest to, że potencjalnie każdy z 10 000 +klubowiczów, może posiadać tę samą.

być może właśnie, ewa75 posiada ja teline i być może to ją razi. niestety, nawet jeśli tak jest - to godziłóa się ona na warunki, jakie ów klub stawia. mogła też nie doczytać, że za chyba 1500 US$ może dostać indywidualny szablon właśnie w JA.

co do praw autorskich.

żaden z klubów templatkowych nie nakazuje tego, jedynie utrzymywania praw w pliku xml.

zaden z liczących się dev. nie nakazuje utrzymywania stopki, chyba, że jest to coś na zasadzie donationware ale to też nie w każdym z przypadków.

jedyny skrypt, którego twórca despotycznie uczepil się utrzymywania, jest mxcomment - chociaż nie wiem czemu.

ewa75
19-05-2008, 15:10
Panie Jazienicki, podtrzymuję swoją opinię, że podobny projekt widziałam. Moim zdaniem jest to też twórcza przeróbka projektu http://pl.merixstudio.com/company. Jeżeli chce Pan opini o tej konkretnie stronie, to uważam, że ornamenty wątpliwej jakości, liternictwo dziwne . Napisy w menu górnym (np. o firmie, aktualności) nieczytelne. Mam jednak wrażenie, że nie chodzi panu o ocenę strony tylko o reklamę. Z tego co dowiedziałam sie od znajomych, podobnie nerwowo reaguje Pan na krytykę na innych forach, na których się Pan reklamuje. Sprawa licencji templatek Joomlart jest bardziej skomplikowana, ale można poczytać na ten temat na ich stronie. To jest moja ostatnia odpowiedź na ten temat. Szkoda czasu.

crazyluki
19-05-2008, 15:14
musiałeś zaleźć kobiecie za skórę skoro po takim czasie milczenia się odezwała.
pozdrawiam

kurtz
19-05-2008, 15:24
a to przepraszam, w prywatne spory to ja się wdawał nie bedę.

dudedesign
19-05-2008, 15:37
No tak tak, "ornamenty wątpliwej jakości" to samo zdanie przeczytałem na jednym innym forum. dokładnie to samo. Ktoś (ewa75) mówi, że to jej zdanie ale chyba nawet nie stać tej osoby na jedno własne słowo. Ponadto, zarzut który mi postawiono szybko został odparty przez niezależne osoby z forum. Widać, że u "Was" nadal wzbudzam emocje.

EOT