PDA

Zobacz pełną wersję : Logowanie - odnośnik w menu - problem



BlazejW
18-05-2008, 23:46
Borykam się z taka sprawą:
Logowanie przy pomocy formularza logowania odbywa się bez zarzutu. Problem pojawia się w momencie kiedy tworzę odnośnik w menu zgodnie z tym opisem (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/494/26/). Po kliknięciu w link pojawia się komunikat "nie masz uprawnień..etc". Podobnie dzieje sie klikając w link do zalogowania poprzez Fireboard. Kompletnie tego nie rozumiem, tym bardziej że po "najechaniu" na odnośnik w menu, widoczna jest ścieżka do logout, co już jest dla mnie totalnym kosmosem.
Może ktoś coś poradzić na to ?

Mam świeżutką instalację 1.0.15 IE, Marketplace, SOBI2 i Fireboard 1.0.4, korzystam z artio joomsef, php 5.2.5, serwer apache 2/2

EDIT:
Mniej więcej wywąchałem że po wyłączeniu JoomSEF wszystko wraca do normy. Pytanie zatem jest jak zamieszać w JoomSEFie, żeby nie zachwaszczało ?

EDIT2: Może przyda się potomnym - włączyłem joomsef, wyczyściłem wszystkie adresy wytworzone przez ten komponent i....zażarło. Wniosek mam taki (może słuszne, może nie ), że najlepiej jest wszytko poinstalować skonfigurować etc i na końcu robić SEF.

zwiastun
19-05-2008, 00:17
tym bardziej że po "najechaniu" na odnośnik w menu, widoczna jest ścieżka do logout
Kosmos, rzeczywiście,
Wyłącz artio joomsef i odpowiedz, czy błąd nadal jest

BlazejW
19-05-2008, 01:11
Zacytuję siebie tak na wszelki wypadek - nie wiem w sumie czy mi się to udało jakimś "psim swędem", czy jest jakiś błąd


EDIT:
Mniej więcej wywąchałem że po wyłączeniu JoomSEF wszystko wraca do normy. Pytanie zatem jest jak zamieszać w JoomSEFie, żeby nie zachwaszczało ?

EDIT2: Może przyda się potomnym - włączyłem joomsef, wyczyściłem wszystkie adresy wytworzone przez ten komponent i....zażarło. Wniosek mam taki (może słuszne, może nie ), że najlepiej jest wszytko poinstalować skonfigurować etc i na końcu robić SEF.

zwiastun
19-05-2008, 11:34
Nie wiem, czy wniosek słuszny... Co więcej... Bardziej nie niż bardziej tak. Rozwiązanie kwestii prostych adresów powinno być jednym z pierwszych działań konfiguracyjnych i dostosowawczych.
Ale ileż to rzeczy w życiu powinno...