PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana serwera i problemy



wicy
19-05-2008, 10:19
Po zmianie serwera serwis joomla działa w zasadzie bez problemów poza jednym dość istotnym.
Użytkownicy nie mogą się zalogować, gdyż wyskakują im błędy. Sam przy logowaniu ze strony głównej dostaję białą stronę z błędem 403 i info, że nie mam uprawnień do przeglądania tej strony. Dopiero po ponownym zalogowaniu ze strony głównej system loguje mnie bez problemu. Inni użytkownicy maja jeszcze ten problem, że samo otworzenie strony głównej wypluwa białą stronę z krzaczorami (jak edycja w notatniku pliku binarnego).
W czy może tkwić problem??
Nie zmieniałem żadnych ustawień poza nazwą serwera i ścieżkami dostępu do katalogu joomla, no i oczywiście nowych "namiarów" na bazę danych.

zwiastun
19-05-2008, 11:37
Nie zmieniałem żadnych ustawień poza nazwą serwera i ścieżkami dostępu do katalogu joomla, no i oczywiście nowych "namiarów" na bazę danych.
No właśnie w tym może być problem

wicy
19-05-2008, 12:02
A to przepraszam, nie powinienem zmienić w konfiguracji ścieżki bezwzględnej serwera i dostępu do baz sql??
Podejrzewam, że problemem może być włączona na nowym serwerze kompresja gzip, która coś nie specjalnie działa np. z forum phpBB3 na tym samym serwerze, choć teoretycznie serwer ją obsługuje. Czy to może być wina gzip?

zwiastun
19-05-2008, 12:06
Oczywiście, że ścieżki dostosować trzeba, ale łatwo tu o błąd
Kompresję gzip włączasz lub wyłączasz w konfiguracji. Standardowo jest w Joomla wyłączona.

wicy
19-05-2008, 12:10
Jednak kompresja nei ma wpływu na logowanie. Przy wyłączonej też mam te same komunikaty - Nie masz dostępu....
Dla domeny nazwa_konta.pl w ustwaieniach serwera należy podać http://www.nazwa_konta.pl, czy www. jest zbędne?

zwiastun
19-05-2008, 12:12
przećwicz jedno i drugie, między teorią a praktyką są jeszcze testy