PDA

Zobacz pełną wersję : JACLPlus - problem z logowaniem



hatfield
19-05-2008, 14:37
Wydaje mi się, że jest to problem komponentu. Po zainstalowaniu go okazało się, że nawet super administrator po logowaniu otrzymuje wiadomość "nie masz uprawnień by zobaczyć tę część witryny". Do panelu administracyjnego da się wejść na szczęście - co robić?

z góry dzięki za odpowiedzi

inkos
19-05-2008, 14:44
Z wlasnych doswiadczen moge zaproponowac zmianę komponentu na inny. Dlaczego? JACLPlus ma bardzow wiele wad w tym najwieksza - nie jest zbytnio stabilny jesli doinstalujesz do niego niektore z komponentow. Mowiac wprost - lubi się często wywalić i to na dobre.

Nie wiem do czego Ci jest potrzebny konkretnie taki typ komponentu ale przyglądnij sie innym z kategorii group access na extensions.joomla.org. Ja sam pracuje na cACL.

hatfield
19-05-2008, 15:25
Dzieki za szybką odpowiedź.

Potrzebuję czegoś podobnego do ustawienia uprawnień publikacji dla autora. Publisher niestety ma za wiele uprawnień, łącznie z możliwością zmiany istniejących artykułów. Chciałbym mieć możliwość nadania uprawnień do pisania tylko w jednej kategorii łącznie z publikacją w niej, a także by ta osoba nie miała możliwości mieszania w innych kategoriach i cudzych artykułach.

Wracając do pytania... po błędzie jaki opisałem... co mogę zrobić by było po staremu? By wszyscy mogli się normalnie zalogować, bo w tym momencie nie może nikt?

dzięki raz jeszcze za odpowiedzi

--------------

ok - odinstalowałem komponent i wrociło do normy - jedyne co mogłem wykombinować

inkos
20-05-2008, 10:17
Hmmm.... Jeśli to ma być dla jednego uzytkownika to można pomyśleć nad czymś autorskim (co prawda cacl na to pozwala ale ta cena... :( ) lub tez innymi komponentami z kategorii group access na extensions.joomla.org ewentualnie zastanowic sie nad czyms takim: Article Factory Manager tez dostepnym na extensions.?

hatfield
20-05-2008, 10:46
probowałem również kilku innych, wydaje się iż sobie z tym nie radzą... to musi dać się zmienić bardzo prosto w kodzie... tylko gdzie? Chodzi o dodanie jednego dropmenu "opublikowane/nieopublikowane" w zakładce publikacja pod okienkami na treść w pisaniu artykułów... jakieś pomysły?

Na razie ma to być jeden użytkownik, ale w przyszłości więcej... już zdecydowałem, że nie chcę mieć grupy autor bez mozliwości publikacji. To jest tylko uciążliwe. Jeśli chcę by ktoś pisał artykuł a nie publikował go - to po prostu wysyła mi go na maila.

dzięki za rady

inkos
20-05-2008, 11:24
Dzisiaj juz za bardzo nie bede mial czasu aby sie glebiej pochylić na problemem - aby nie tracic czasu przegladnij tez glowne forum forum.joomla.org.