PDA

Zobacz pełną wersję : Upgrade z 1.0.12 na 1.0.15 i problem



DeZ
20-05-2008, 15:37
Witam. Zrobiłem upgrade jak w temacie. O ile front wygląda ok o tyle zaplecze jest nie za ciekawe. Ikonki bez podpisów, część w j.p część w angielskim, brak kilku ikonek.
W sumie daje sobie radę ale wolałbym jakoś to załatać. Tylko jak ?
Upgrade był ściągnięty ze strony ... jak znajdę to dopiszę z której :)

inkos
20-05-2008, 15:50
A możesz zdradzić nam jaką DOKLADNIE wersje aktualizowales za pomoca innej wersji Joomla (tez dokladnie). Bo cos tu wyglada iz lekko sie pomyliles.

DeZ
20-05-2008, 19:56
Już melduję:
Joomla PE ale ta starsza a pliki ściągnięte z www.downloads.joomlacode.org (http://www.downloads.joomlacode.org) a konkretnie:
http://downloads.joomlacode.org/frsrelease/2/2/5/22541/Joomla_1.0.12_to_1.0.15-Stable-Patch_Package.zip
A pomyłki to normalka w końcu ...

inkos
20-05-2008, 20:09
W takim razie zadanie "prawie" maturalne:

Jaś miał swoją stronę internetową na Joomla ... którą zaaktualizował do wersji Joomla ... Co się później stało? Ale to już inna bajka. W miejsce kropek wstaw cyfry (według wzoru x.x.xx) oznaczające prawidłowe wersje Joomla.

crazyluki
20-05-2008, 20:15
joomla PE była oparta na Joomla + admin pl

poczytaj http://www.joomla.pl/index.php/content/view/390/2/ jakie teraz są wydania joomla! w polsce
pozdrawiam

DeZ
20-05-2008, 20:41
No fakt - nie doczytałem o tym adminie. Zatem czy da się to jakoś naprawić ?
Mam jeszcze możliwość wgrania wszystkiego od początku na najnowszej wersji ale może jest inna metoda.

crazyluki
20-05-2008, 20:48
możesz spróbować nadpisać wszystkie pliki wydanie J+AL. może się uda;)
pozdrawiam

DeZ
20-05-2008, 21:07
Strona na razie nie zawiera hetara danych więc zamiast eksperymentować zaistaluję wszystko od początku.
Mam nadzieję, że pakiet PE nie zawiedzie :)

crazyluki
20-05-2008, 21:09
zacznij od joomla 1.0.15 JAL . jak będziesz potrzebować jakiś komponent to sobie dograsz. nie ma co szaleć z PE.

DeZ
20-05-2008, 22:07
Z PE instaluję w zasadzie tylko 3 dodatki które i tak bym zainstalował.

fresz44
21-05-2008, 00:37
Witam
mam podobny problem jak DeZ, tylko serwis stoi już jakiś czas i trudno będzie wszystko ogarniać jeszcze raz od początku tak jak w jego przypadku..

instalowałem joomla 1.0.12a, te nad którym pracował stone (jeżeli się myle proszę mnie poprawić) była tam wersja joomla 1.0.12 stable z polskim adminem i ciekawymi dodatkami.

postanowiłem migrować do wersji najwyższej - nawet znalazłem do tego odpowiedni plik na joomla.org Joomla_1.0.12_to_1.0.15-Stable-Patch_Package.zip

dzieję mi się dokładnie to samo co w przypadku przedmówcy

Witam. Zrobiłem upgrade jak w temacie. O ile front wygląda ok o tyle zaplecze jest nie za ciekawe. Ikonki bez podpisów, część w j.p część w angielskim, brak kilku ikonek.
W sumie daje sobie radę ale wolałbym jakoś to załatać. Tylko jak tymczasem zabieram sie do szukania info na temat spolszczenia admina (gdzieś widziałem na forum ;) )

- proszę o ewentualne uwagi co do spolszczenia.

miałbym także pytanie, które mnie nurtuje - czy taka migracja może wpłynąć na działanie rozszerzeń, czy mogą wynikać z tego jakieś komplikacje?

pozdrawiam

crazyluki
21-05-2008, 00:41
1. czytaj forum
2. czytaj posty powyżej
3. do usłyszenia później

fresz44
21-05-2008, 18:30
oczywiście backupy zrobione więc przywróciłem poprzednio zainstalowaną wersje i zaczynam rozkminiać od nowa. może ktoś potrafi mi jasno wyjaśnić - aktualizacja joomla zawsze wiąże się z podmianą plików na serwerze (w przyp. 1.0.xx), czy istnieje łatka aktualizacyjna z 1.0.12. do 1.0.15 z polskim językiem admina, jeżeli nie to czy trzeba aktualizację robić najpierw do 1.0.15 a później do AL, czy mogę od razu użyć paczki z AL - jeżeli tak to które pliki podmienić? czy jak podmienię wszystko to natrafię na jakieś problemy?

znalazłem bardzo dużo na temat upgrade - chyba za dużo bo już sam zaczynam się w tym gubić.

dzięki z góry i pozdrawiam całą społeczność joomla ;)


Aktualna wersja:
Pobrana z http://pe.joomlapl.com/ w wersji 1.0.12a. - to pakiet Power Edition kodowany w iso.

chciałbym migrować do wersji 1.0.15, po uzyciu łatki pobranej z joomla.org
Joomla_1.0.12_to_1.0.15-Stable-Patch_Package.zip

chyba wszystko było ok poza adminem.

odtworzyłem backup do poprzedniej wersji (nie wiem czy potrzebnie), zamierzam zrobić drugie podejście, ale chciałbym wiedzieć w jaki sposób

- tak jak ostatnim razem skorzystać z łatki z joomla.org, żeby migrować do wersji 1.0.15, a później nadpisanie wszystkich plików na serwerze plikami z wersji 1.0.15AL pobranej z joomla.pl. czy to się uda?

p.s. wspominałeś że cena aktualizacji jest zależna od dodatków, tzn. że aktualizacje mają wpływ na nie, czy chodziło o aktualizacje dodatków?
aktualizacje wywołują u mnie lęk i przerażenie - że tyle spędzonych godzin nad konfiguracją joomla może w jednej chwili zostać nieodwracalnie zepsute...

crazyluki
21-05-2008, 19:43
nadpisz wszystkie pliki plikami z wydania Joomla + AL (JAL) 1.0.15.
musi działać:)
pamiętaj by zrobić backup!:)

fresz44
22-05-2008, 00:46
to mi się wydawało za proste - ale jest skuteczne, dzięki crazyluki.

po aktualizacji podczas sprawdzania pojawia się błąd logowania z frontu (zarówno z modułu CBLogin jak i standardowego Login), problem identyczny jak w tym temacie: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=18232

pozostaje czekać na CB 1.2 lub rozwiązanie problemu (z tego co wyczytałem to nie zawsze jest z tym problem)