PDA

Zobacz pełną wersję : nowy szablon i direct access not allowed



sunpietro
21-05-2008, 17:04
Witam,
Stworzyłem własną templatkę dla Joomla 1.5 ale występuję problem polegający na tym, że nie może zostać załadowana przez stronę i wyskakuje komunikat: "Direct Access to this location is not allowed."
W panelu administratora Joomli widać ładnie miniaturkę templatki, można też edytować pliki templatki. Serwer jest postawiony na home.pl.

Wszystkie templatki, które zostały pobrane z różnych stron działają, więc pytanie: dlaczego szablon stworzony przeze mnie nie działa??

Mogę udostępnić kod, ale tylko na priv.

crazyluki
21-05-2008, 17:43
czy na pewno zrobiłeś templatkę do joomla 1.5 ?

zacznij od usunięcia linii podobnej do tej

<?php defined (http://pl.php.net/manual/pl/function.defined.php)( '_VALID_MOS' ) or die( 'Direct Access to this location is not allowed.' ); ?>

i przeczytania poradnika http://www.forumweb.pl/viewtopic.php?t=22422

sunpietro
21-05-2008, 18:35
Testowałem to u siebie na JoomlaPC i stronka się ładnie ładowała.
Dopiero po wrzuceniu tej templatki na serwer home.pl zaczęły występować problemy z templatką.
Ten poradnik to była pierwsza rzecz od której zacząłem, więc nie jest tak, ze zbudowałem zwykły szablon www i spróbowałem ją wcisnąć do Joomli.

crazyluki
21-05-2008, 18:42
nikt tak nie mówi. masz włączony dodatek spuścizna? bo mam wrażenie że templatkę przygotowałeś dla joomla 1.0:)
pozdrawiam

sunpietro
22-05-2008, 14:54
dobra, już problemu nie ma
stronka już działa ładnie :)
po prostu przy przygotowywaniu headów w indeksie.php używałem generatorów kodu pod joomlę który miałem zainstalowany w programie i jakimś cudem to nie działało na serwerze home.pl
pogrzebałem, zadziałało ta stronka z budowaniem szablonu mnie nakierowała na błąd :)

omen1989
30-06-2009, 14:35
no dobra... a co w przypadku gdy szablon jest na 100% przygotowany pod 1.5 i pojawia sie komunikat Direct Access to this location is not allowed. ;/ oczywiscie bez wlaczonego legacy... mam tego dosc
czy tylko ja na kazdym kroku spotykam sie z egzotycznymi errorami?

maximo
17-06-2010, 10:39
Wiem, że temat już stary, ale może ktoś odpowie.
...ściągnąłem z joomlaos.de szablonik i nie działa, zwraca ten sam błąd, czyli "Direct Access to this location is not allowed."